Najlepsze wyprawy taneczne! Salsa na Kubie 27 listopada - 10 grudnia, Sylwester w Kolumbii i słynny festiwal w Cali oraz bachata na Dominikanie 6 - 18 lutego 2020! »

Namibia, Botswana i Zimbabwe

Termin: 15 lutego - 4 marca 2020
Czas trwania: 19
Zakwaterowanie: hotele 3* i 4*

To co najlepsze w tej części Afryki - 3 kraje, dzikie zwierzęta, bezkresne przestrzenie, zieleń, pustynia, lokalni mieszkańcy, kuchnia i kultura.

Rezerwuję…

Program

Namibia

Dzień 1.

Spotkanie na lotnisku im. F. Chopina w Warszawie. Wylot do Windhoek w Namibii, z tranzytem w jednym z zagranicznych portów lotniczych.

Dzień 2.

Przylot do Windhoek, stolicy Namibii. Transfer do hotelu i zakwaterowanie (w zależności od godziny i dostępności miejsc). Krótki odpoczynek. Po południu zwiedzanie miasta. Wieczorem wyjście na kolację (we własnym zakresie) do jednej z restauracji w mieście. Nocleg w hotelu Olive Grove Guesthouse.

Dzień 3 i 4.

Wyjazd na południe do Sossusvlei (300 km, około 4-5 godzin jazdy). Droga wiedzie bądź przez przełęcze Spreetshoogte lub Remhooghte, obie ukazujące naturalne piękno Namibii.

Namibia

Następnego dnia wczesne śniadanie i wjazd do rejonu Sossusvlei przez Bramę Sesriem. Całodzienna eksploracja, w tym Sossusvlei, Dead Vlei, wydmy Dune 45, Big Daddy i Elim oraz kanion Sesriem. Powrót późnym popołudniem na zasłużony odpoczynek. Dwa noclegi w Desert Homestead Lodge z kolacją.Dodatkowo dla chętnych na miejscu możliwość przelotu balonem.

Dzień 5.

Przejazd na północ do Solitaire, a następnie na zachód, przekraczając po drodze Zwrotnik Koziorożca, przez kaniony Gaub i Kuiseb oraz żwirową równinę Namib na wybrzeże do Swakopmund, rekomendowanym objazdem przez Ganab do Równin Welwitschii i Księżycowy Krajobraz (w sumie 355 km, około 5-6 godzin jazdy). Namibijskie wybrzeże zwane jest Wybrzeżem Szkieletowym, ze względu na jałowe tereny, wraki statków i - w przeszłości - szkielety wielorybów pozostawione na plaży. Na lunche i kolacje (we własnym zakresie) można pójść do jednej z wielu kawiarni lub restauracji z widokiem na morze. Nocleg w Swakopmund Luxury Suites.

Dzień 6.

Rano podróż na północ, wzdłuż Wybrzeża Szkieletowego, przez zatokę Henties Bay do kolonii uchatek afrykańskich (kotiki karłowate) w Cape Cross. Po drodze przystanek na Polach Porostów (Lichen Fields), jak również przy wraku między kolorowym małym miasteczkiem Wlotskasbaken i Henties Bay. Po południu odpoczynek lub wycieczka do buszmenów (San Living Museum). Kolacja. Nocleg w Ai Aiba Lodge z kolacją.

Namibia

Dzień 7.

Po spokojnym poranku przejazd w głąb lądu przez otwarte równiny do Uis i dalej na północ do rejonu Twyfelfontein. Wizyta w namibijskim skansenie - skalnych rytach Twyfelfontein, jak również w formacjach skalnych Organów i Spalonej Góry. Poza tym zwiedzanie Damara Living Museum, w celu poznania miejscowej kultury. Kolacja. Nocleg w Camp Kipwe z kolacją.

Dzień 8.

Dalsza podróż na północ przez Palmwag, przekroczenie rzeki Hoanib, przejazd przez przełęcz Joubert do Opuwo, centrum krainy Kaokoland (340 km, około 5-6 godzin jazdy). Opuwo jest typowym małym afrykańskim miasteczkiem, w którym żyją przedstawiciele różnych grup etnicznych, jak tradycyjne plemiona Himba oraz Herero, Damara i Owambo. Po drodze przystanki w różnych wioskach, w celu wejścia w kontakt i fotografowanie lokalnych ludzi. Nocleg w Opuwo Country Hotel z kolacją.

Namibia

Dzień 9.

Przejazd do zachodniej części Parku Narodowego Etosha (200 km, około 2-3 godziny jazdy). Droga początkowo wiedzie na wschód a następnie na południe. Po południu lub wieczorem można wybrać się na opcjonalne safari w prywatnym rezerwacie. Nocleg w Hobatere Lodge z kolacją.

Namibia

Dzień 10.

Po śniadaniu safari w Parku Narodowym Etosha. Wyjazd z Etosha przez południową bramę (Anderson gate). Etosha jest jednym z wielkich afrykańskich parków narodowych, w którym żyje 114 gatunków ssaków i 340 gatunków ptaków, dlatego jest pewność, że na safari zobaczy się wielką różnorodność dzikich zwierząt. Nocleg w Etosha Village z kolacją.

Namibia

Dzień 11 i 12.

Dwa pełne dni safari w parku Etosha pozwolą na spokojne i dokładne przyjrzenie się zwierzętom w różnych lokalizacjach. To także krótki odpoczynek przed długą jazdą w kierunku Botswany. Dwa noclegi w Mokuti Etosha Lode z kolacją.

Dzień 13 i 14.

Pierwszego dnia przejdziemy z Etosha do Grootfontein, a potem na północ do Rundu i dalej na wschód w kierunku Popa Falls, które obejrzymy. Następnie zwiedzimy piękne parki Mahango oraz Buffalo Game wzdłuż rzeki Okawango. Na miejscu możliwość dodatkowych wycieczek (rejs o zachodzie słońca, wizyta w wiosce Kavango). Dwa noclegi w Shametu River Lodge z kolacją.

Dzień 15 i 16.

Żegnamy się z Namibią w Katima Mulilo i jedziemy do Botswany, gdzie najbliższe dwie noce spędzimy w parku narodowym Chobe, tuż nad rzeką Chobe. Czeka nas safari po parku oraz unikalne doświadczenie, jakim jest wyprawa łodzią po rzece. Dwa noclegi w Chobe Safari Lodge z kolacją.

Dzień 17.

Po śniadaniu przejazd do Victoria Falls w Zimbabwe. Po południu dla chętnych zwiedzanie wodospadów, rejs po rzece Zambezi lub kolacja w restauracji The Boma, w której można spróbować lokalnych przysmaków przy dźwiękach muzyki. Nocleg w Batonka Guest Lodge.

Dzień 18.

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd na lotnisko. Wylot do Warszawy, z jedną lub dwiema przesiadkami.

Dzień 19.

Przylot do Warszawy. Zakończenie wyprawy.

Program jest ramowy, może ulec zmianie lub modyfikacjom, ale zawsze z troską o dobro turystów.

Program jest objęty prawem autorskim, kopiowanie w całości lub części zabronione!

Cena

Cena wyjazdu na osobę: 4990 USD + 5980 PLN

Cena zawiera:

 • przeloty z przesiadką*
 • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych ze śniadaniem w hotelach wymienionych w ofercie lub podobnych
 • posiłki wyszczególnione w programie
 • transfery samochodem 4 x 4 (woda dostępna w samochodzie)
 • opłaty parkowe w Namibii
 • koszt przewodników na miejscu
 • opiekę polskiego pilota podczas całej wyprawy
 • ubezpieczenie (KL 50 000 EUR, NNW 15 000 PLN, bagaż 1000 PLN)
 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 13 zł/osoba

*Cena imprezy została podana w oparciu o przelot w najniższej dostępnej taryfie w klasie ekonomicznej. Istnieje możliwość rezerwacji biletu w innej, wyższej taryfie lub klasie za odpowiednią dopłatą, w przypadku niedostępności najniższej taryfy lub w przypadku indywidualnego życzenia.

Cena nie zawiera:

 • dopłaty do pokoju jednoosobowego: 995 USD (opłata obowiązuje przy zgłoszeniu się jednej osoby w przypadku nieparzystej liczby uczestników wyjazdu)
 • posiłków niewymienionych w programie
 • wycieczek lub aktywności oznaczonych jako dla chętnych lub dodatkowe (płatne na miejscu)
 • opłaty wjazdowej do parku Chobe w Botswanie płatnej na miejscu (ok. 15-25 USD dziennie)
 • opłaty wjazdowej do parku Victoria Falls płatnej na miejscu (ok. 40 USD)
 • napiwków
 • wizy do Namibii (80 Euro + pośrednictwo wizowe + opłata za dostarczenie dokumentów do i z ambasady w Berlinie)
 • wizy do Zimbabwe (od 60 USD, płatne na granicy)

Rezerwuję…

Jeżeli chcesz wziąć udział w tej wyprawie, skontaktuj się z nami używając przycisku powyżej. Opublikowany tu program nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego i nie jest załącznikiem do umowy zgłoszenia.

Poprzedni | Losowy | Następny


Aktualności
Znów w Salsa Libre opowiadaliśmy o naszych tanecznych wyprawach. Cieszymy się, że do nas dotarliście! Przyszło całkiem sporo uczestników poprzednich wyjazdów na Kubę. Chcieli spotkać się z naszym kubańskim gościem, Maykelem Tamayo, który uświetlił nasze spotkanie. »
Blog 15-09-2019 Beata Radecka
W sobotę 14 września zapraszam... na Karaiby! Zbiorowy odlot na Dominikanę odbywamy w Warszawie - zdjęcia, filmy i opowieści przeniosą nas na bielutkie plaże, pod pióropusze krzywych palm, w pachnące świeżą czekoladą białe zaułki Santo Domingo, rozbrzmiewające dźwiękami bachaty i merengue. »
Blog 08-09-2019 Redakcja
To była moja jedenasta podróż na Kubę, ale pierwsza w wyłącznie kobiecym składzie (prócz naszego przewodnika Maykela). Energia, entuzjazm, czasem niedowierzanie- podróżowało nam się świetnie i bezproblemowo. Może częściej robić wyprawy wyłącznie dla dziewczyn? Bez względu na wiek, oczywiście... »
Blog 05-09-2019 Beata Radecka
Po każdym powrocie z wyjazdu obiecuję sobie solennie, że wybiorę najlepsze zdjęcia, przytnę stosownie, żeby kadry były dobre, podbiję nieco kolory, i najlepsze z dumą pokażę znajomym. Rezultat? Wychodzi jak zwykle.... Czyli dyski puchną od mnogości folderów smutno nieprzebranych fotografii. Taki stan potrafi trwać latami! Z rozmów wiem, że nie tylko ja mam z tym problem. I dlatego proponujemy Wam zupełnie nową usługę - wybór i edycję zdjęć. Zajmie się tym fotoreporter podróżniczy z dużym doświadczeniem. Zobacz szczegóły i cenę: »
Blog 05-09-2019 Beata Radecka
Dolina rzeki Douro, vinho verde i hiszpańskie Albarino... - Co myślisz o podróżach dla miłośników wina? - spytał mnie niedawno Tomek. Poznaliśmy się na wyprawie do Argentyny jakieś dziesięć lat temu i od tej pory mieliśmy wiele okazji, żeby skosztować regionalnych szczepów w różnych miejscach świata. Tomasz działa prężnie w zupełnie innej branży, ale ostatnio z pasji do wina zajął się organizowaniem kursów wprowadzających w ten świat. Prowadzone przez sommeliera kursy okazały się strzałem w dziesiątkę. Dlatego chcemy wspólnie zaprosić Was do podróży, gdzie oprócz poznawania zabytków, przyrody i ciekawostek będziemy degustować lokalne wina w gronie koneserów. »
Blog 05-07-2019 Beata Radecka z zespołem
Team GoTravel powoli żegna się z Ugandą. Jesteśmy jeszcze w Lake Mburo National Park, ale już jutro wracamy na półkulę północną. Odwiedziliśmy szkołę średnią usytuowaną na wyspie na środku jeziora Bunyonyi, na plantacji herbaty kupowaliśmy świeże liście, aby zabrać je do Polski, na lokalnym targu wybieraliśmy ananasy prosto z pola. Powiemy jutro Ugandzie "Pa pa", ale każdy z nas chciałby tu kiedyś wrócić :) »
Blog 12-06-2019 Donata Jończyk