Promocja z okazji festiwalu El Sol - special El Sol price for Cuba and Dominicana dance trips! Z okazji festiwalu El Sol przedłużamy termin niższego progu cenowego aż do 15 listopada - zapisz się już dziś! Salsa na Kubie i bachata na Dominikanie jeszcze taniej! Lower price for Cuba and Dominicana trips till 15 November! »

Sylwester w Kolumbii: z salsą w Nowy Rok - brak miejsc

Termin: 27 grudnia 2019 - 9 stycznia 2020
Czas trwania: 14
Zakwaterowanie: tradycyjne, klimatyczne hacjendy i hotele 3*

Powtarzamy sylwestrową podróż po Kolumbii, bo poprzednia udała się nam wyśmienicie! Tańczyliśmy i bawiliśmy się w sylwestrową noc z przygodnie poznanymi ludźmi i czuliśmy się jak w domu u przyjaciół. Wtedy przekonaliśmy się, że Kolumbijczycy są życzliwi, gościnni i bardzo uprzejmi. A Kolumbia to kraj przepiękny: najwyższe na świecie palmy w Valle de Cocora, kolonialne miasta, ośnieżone góry i białe plaże. Idealne powitanie Nowego Roku! Muzeum Złota w Bogocie oszałamia finezyjna biżuterią z czasów przed konkwistą. W Zipaquira czeka kopalnia soli - większa niż nasza Wieliczka. Jedziemy prosto do stolicy kolumbijskiej salsy na najsłynniejsze święto muzyki i tańca – obchodzona już po raz 62. Feria de Cali. Taniec jest dobry na wszystko, dlatego w planie mamy warsztaty taneczne w samej kolebce salsy!

Rezerwuję…

Program

Kolumbia
Beata Radecka

Dzień 1. Kolumbijski odlot

Wylot do Bogoty z przesiadką. Przylot do Bogoty w godzinach popołudniowych. Przesiadka na lot do Cali. Lądujemy w mieście znanym jako kolumbijska stolica salsy. Jedziemy do hotelu na zasłużony wypoczynek.

Dzień 2. Miasto w rytmie salsy

Pierwsze spotkanie z Kolumbią. Pierwsza lekcja tańca. Czym różni się salsa calena od salsy tańczonej gdzie indziej? Przekonamy się sami! Zwiedzanie Cali, miasta tętniącego dźwiękami salsy. Widok ze wzgórza San Antonio na rozpościerające się aż po horyzont miasto i dolinę Cauca. Możliwość degustacji bogatych w witaminy soków z egzotycznych owoców. Wieczorem korzystanie z atrakcji największego święta w mieście - Feria de Cali obchodzona jest już po raz 62! Tego dnia będziemy podziwiać barwną paradę karnawałową z najsłynniejszymi postaciami.

Kolumbia
Beata Radecka

Dzień 3. Cali na rowerze.

Kolumbia
Beata Radecka

Lekcja tańca i eksplorowanie stolicy salsy - możemy zwiedzać ją na rowerze, degustując lokalne przysmaki! Możemy też wybrać się do pobliskiego rezerwatu, wypatrywać ptaków i cieszyć się spacerem wśród bujnej zieleni. Wieczorem koncert na żywo - skarby muzyki afrokaraibskiej!

Dzień 4. Do raju przez złotonośną rzekę

Dla chętnych opcjonalnie całodzienna wycieczka do San Cipriano. W programie dnia szereg atrakcji: przeprawa wiszącym mostem nad rzeką Dagua zamienioną w kopalnię złota, przejazd drezynką przez las deszczowy, możliwość zjedzenia na obiad wspaniałej zupy rybnej, spacery wśród lasu deszczowego, kąpiele pod wodospadem i w szmaragdowej rzece. Wycieczka kosztuje ok. 75 euro. Po południu powrót do Cali. Lekcja tańca i ruszamy w miasto. To ostatni dzień festiwalu!

Kolumbia
Beata Radecka

Dzień 5. Kawowy trójkąt

Przygotowania do Sylwestra - szampan już jest! Kolumbia

Przejazd do hacjendy w regionie “trójkąta kawowego”. Po drodze zatrzymamy się w Piedechinche, gdzie znajduje się Muzeum Trzciny Cukrowej, sztandarowego produktu regionu Valle del Cauca. Prześledzimy proces przetwarzania trzciny i zobaczymy jakie bogactwa kryje w sobie tak niepozorna roślina. Kontynuacja trasy. Zakwaterowanie w urokliwej hacjendzie, i regeneracja sił nad basenem. Uroczysta kolacja sylwestrowa, a potem ruszamy, żeby dołączyć się do miejscowych zabaw i wspólnie witać Nowy Rok. Punktualnie o północy spalimy zakupioną wcześniej kukłę - taka jest kolumbijska tradycja!

Kolumbia
Beata Radecka

Dzień 6. Palmowy zawrót głowy

Kolumbia
Beata Radecka

Po śniadaniu wycieczka do Salento, urokliwego miasteczka słynącego z charakterystycznej dla regionu “trójkąta kawowego” architektury bahareque. Tam przesiadamy się do jeepów Willy’s- typowego tutaj środka transportu i kontynuujemy jazdę do Valle de Cocora- doliny gdzie rosną najwyższe na świecie palmy- woskowe, będące narodowym drzewem Kolumbii. Wędrówka przez dolinę, leżącą w strefie lasu mglistego, podziwianie często spowitych w chmurach krajobrazów. Przejazd z powrotem do Salento i czas na ewentualne zakupy pamiątek. Powrót do hacjendy na błogi odpoczynek.

Kolumbia
Beata Radecka

Dzień 7. Kawa prosto z krzaka

Po śniadaniu wyjazd na plantację kawy - wszak jesteśmy w najsłynniejszym regionie uprawy kawy! Weźmiemy udział w procesie przetwarzania kawy począwszy od zbioru ziaren, skończywszy na degustacji najsłynniejszego kolumbijskiego napoju parzonego tradycyjnym miejscowym sposobem. Pobudzeni kawą jedziemy na lotnisko i lecimy do Bogoty.

Kolumbia
Beata Radecka

Dzień 8. Złota Bogota

Kolumbia
Beata Radecka

Spacer po kolonialnym centrum. Serce miasta stanowi Plaza Bolivar ze stojącym w jej w centrum pomnikiem Wyzwoliciela Ameryki. Dookoła wznoszą się budynek Kapitolu, katedra i Pałac Sprawiedliwości. Zobaczymy pałac prezydencki i przespacerujemy się kolorowymi uliczkami najstarszej dzielnicy miasta- la Candelaria. Wizyta w tradycyjnej kolumbijskiej kawiarni i próbowanie lokalnych specjałów. Zwiedzanie słynnego z największej na świecie kolekcji prekolumbijskich wyrobów ze złota Museo de Oro. Wieczorem lekcja salsy - zobaczymy, czy w Bogocie uczą inaczej niż w Cali.

Dzień 9. Kolumbijska Wieliczka

Kolumbia
Beata Radecka

Dla chętnych rano wyjazd do lezącej około godziny jazdy od Bogoty Zipaquira, gdzie znajduje się słynna Katedra Solna. Wędrówka solnymi korytarzami “kolumbijskiej Wieliczki”. Wycieczka ze wstępem do kopalni kosztuje ok. 50 euro. Powrót do Bogoty. Po południu wjazd kolejką na wzgórze Monserrate, skąd rozciąga się wspaniały widok na liczącą 9 mln mieszkańców metropolię. Wieczorem kolejna lekcja tańca i możliwość wyjścia do jednego z okolicznych barów.

Kolumbia
Beata Radecka

Dzień 10. Lot nad Morze Karaibskie

Przelot do Cartageny. Założona w 1533 Cartagena de Indias, była przez długi czas jednym z najważniejszych portów hiszpańskiej Ameryki, przez który w drodze do Hiszpanii przechodziło łupione na kontynencie złoto. Lekcja tańca - tym razem w Cartagenie!

Kolumbia
Beata Radecka

Dzień 11. Kolonialne klimaty Cartageny

Będące celem pirackich ataków miasto doczekało się imponujących, do dziś świetnie zachowanych fortyfikacji. Zwiedzanie najwspanialszej kolonialnej starówki Ameryki. Spacer przez zabytkowe dzielnice: San Pedro z katedrą i licznymi pałacami w stylu andaluzyjskim, San Diego zamieszkiwane niegdyś przez kupców i klasę średnią oraz dzielnicę popularną- Getsemani. Znów uczymy się tańczyć, i idziemy w miasto!

Cartagena

Dzień 12. Rejs czy plażowanie

Dzień, który poświęcimy na eksplorowanie okolic Cartageny, na przykład na rejs na Wyspy Różańcowe, albo pływanie wśród mangrowców i podglądanie rybaków przy ich pracy. Możemy też po prostu ruszyć na plażę. Czas na wypoczynek! Kąpiele w turkusowych wodach Morza Karaibskiego, nabieranie opalenizny przed powrotem do chłodnej Europy.

Dzień 13. Powrotu czas

Rano spróbujemy po raz ostatni kolumbijskiej kawy, uściśniemy dłoń przyjaznym Kolumbijczykom….Transfer na lotnisko i odlot do Europy.

Kolumbia
Beata Radecka

Dzień 14. Miękkie lądowanie

Lądowanie w Warszawie.

Program jest ramowy, może ulec zmianie lub modyfikacjom, ale zawsze z troską o dobro turystów.

Program jest objęty prawem autorskim, kopiowanie w całości lub części zabronione!

Cena

Cena 2350 euro przy zapisie do 25 sierpnia

Cena 2550 euro przy późniejszym zapisie

Kalkulacja dla grupy min. 10 osób. Grupa liczyć będzie max.16 osób!

Kto chce odpocząć nad Morzem Karaibskim i wygrzać się na pięknej plaży, proponujemy dodatkowe 3 dni wypoczynku.

Cena zawiera:

 • przeloty wewnętrzne: Armenia - Bogota, Bogota – Cartagena de Indias,
 • transfery i przejazdy zgodnie z programem,
 • noclegi w hotelach 3 - 4* lub w hacjendach, pokoje dwuosobowe,
 • śniadania,
 • tradycyjny obiad w Bogocie,
 • uroczystą kolacje sylwestrową,
 • opiekę doświadczonego polskiego pilota na całej trasie wycieczki,
 • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu.

Cena nie zawiera:

 • przelotów głównych do Cali i z Cartageny, przelot z Warszawy kosztuje od ok.4900 PLN. Pilot z grupą leci z Warszawy, ale istnieje możliwość zorganizowania przelotów z innych miast Polski lub świata!
 • opłaty za lekcje tańca: 14 godzin, 7 razy po 2 godziny, oraz za bilety wstępu i lokalnych przewodników (zbieramy po przylocie po 360 euro),
 • napiwków,
 • opłat za fotografowanie i filmowanie.

Rezerwuję…

Jeżeli chcesz wziąć udział w tej wyprawie, skontaktuj się z nami używając przycisku powyżej. Opublikowany tu program nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego i nie jest załącznikiem do umowy zgłoszenia.

Poprzedni | Losowy | Następny


Aktualności
Żegnamy się z palemką - po 16 latach nadszedł czas na zmiany. A że specjalizujemy się w wyjazdach do Ameryki Łacińskiej, chcieliśmy żeby zagościła nie tylko w naszych sercach, ale i w nowym logo. Jak Wam się podoba? »
Blog 15-11-2019 Beata Radecka
Dlaczego Polacy chętnie jeżdżą na Kubę? Jak Kubańczycy czują się w Polsce? Ambasador Jorge Marti Martinez łatwo dał się skłonić do rozmowy na te pytania, bo bardzo podobaja mu się nasze salsowe wyjazdy na Kubę, ostatnio tańczył z nami pełen radości. Żeby obejrzeć wywiad Beaty Radeckiej z ambasadorem Kuby zapraszamy tutaj : »
Blog 22-10-2019 Redakcja
Zapraszamy na stoisko Kuby – gości nas Jego Ekscelencja Ambasador Jorge Marti Martinez oraz przedstawiciel Ministerstwa Turystyki Kuby David Lobaina. Atmosfera bardzo radosna, gorąca, a w tle towarzyszą nam nieustająco dźwięki salsy! »
Blog 18-10-2019 Redakcja
Czy pasję do poznawania ludzi na Karaibach przez taniec można przekazać przez radio?... Nie jestem pewna, ale próbowałam! Do studia zaprosił mnie znany dziennikarz i autor przewodników National Geographic Sergiusz Pinkwart. »
Blog 16-10-2019 Beata Radecka
Julio Acanda przyjeżdża! Znajomych Kubańczyków zelektryzowała ta wiadomość. Okazało się, że chce nakręcić w Warszawie reportaż jak Polacy tańczą salsę kubańską. Moja ulubiona kubańska instruktorka, Yuleydi Alba, aż skakała z radości, kiedy dowiedziała się, kto do nas zawita. »
Blog 13-10-2019 Beata Radecka
Po każdym powrocie z wyjazdu obiecuję sobie solennie, że wybiorę najlepsze zdjęcia, przytnę stosownie, żeby kadry były dobre, podbiję nieco kolory, i najlepsze z dumą pokażę znajomym. Rezultat? Wychodzi jak zwykle.... Czyli dyski puchną od mnogości folderów smutno nieprzebranych fotografii. Taki stan potrafi trwać latami! Z rozmów wiem, że nie tylko ja mam z tym problem. I dlatego proponujemy Wam zupełnie nową usługę - wybór i edycję zdjęć. Zajmie się tym fotoreporter podróżniczy z dużym doświadczeniem. Zobacz szczegóły i cenę: »
Blog 28-09-2019 Beata Radecka