Joga na Korfu - 8 miejsc

Termin: 29 kwietnia - 06 maja 2019
Czas trwania: 8
Zakwaterowanie: hotel 4*

Wyspa Korfu jest kolorowym kalejdoskopem, krainą, która znowu obudzi w nas dziecko spragnione doświadczeń i wrażeń. Tu sami możemy przesuwać i zmieniać kolory układanki, a wariantów nigdy nie zabraknie.

Rezerwuję…

Program

Korfu

Korfu leży na Morzu Jońskim pomiędzy obcasem włoskiego buta a wybrzeżem zachodniej Grecji oraz Albanii, do której de facto ma najbliżej, bo w najwęższym miejscu tylko 2-3 km. Do Grecji lądowej ok. 5 km, a do Włoch ok. 100 km w linii prostej. Wyspa jest bardzo zielona o każdej porze roku za sprawą milionów drzewek oliwnych i strzelistych cyprysów. Do tego jest górzysta, z ciekawymi formami skalnymi, mnóstwem grot, jaskiń i białych wapiennych klifów wcinających się w zielono – turkusowe morze. Dlatego Korfu przede wszystkim gwarantuje wspaniałe widoki. Przemierzając Korfu wzdłuż i wszerz, wydaje się, że coraz mniej odróżnia Grecję od sąsiedniej Albanii. Kryzys skruszył budynki, zatrzymał rozwój wyspy na kilka lat, ale nie pochłonął jej piękna. Wyspa jest dostatecznie duża, by pomieścić tyle atrakcji, co mały kraj, a jednocześnie na tyle mała, że można ją dobrze poznać w ciągu jednego pobytu.

Korfu

Zakwaterowanie: CENTURY RESORT APARTMENTS 4*

Przyjazny rodzinie, atrakcyjny obiekt jest spektakularnym hotelem apartamentowym otoczonym rajskimi ogrodami o powierzchni 30 000 m2. Znajduje się na północy Korfu. Oferuje eleganckie, w pełni wyposażone pokoje i apartamenty, a goście z pewnością docenią wysokiej klasy usługi i udogodnienia, do których zalicza się piękny basen. Zapierająca dech w piersiach, rozciągająca się na długości 8 kilometrów, plaża w Acharavi znajduje się w odległości krótkiego spaceru (700 m). Do centrum miejscowości Acharavi, z nocnymi rozrywkami, jest zaledwie kilka kroków.

Hotel
Pokój

W programie wyjazdu każdego dnia pobytu zawarte są 2 godzinne sesje jogi z Julią Butrym.

JULIA BUTRYM - POŁUDNIEWSKA

Dyplomowana nauczycielka jogi według metody B.K.S. Iyengara ze stopniem Junior II.

Założycielka szkoły JogaRytm. Jogę praktykuje od 2001 roku. Po studiach z filozofii i socjologii na Uniwersytecie Warszawskim oraz studiach doktoranckich w Polskiej Akademii Nauk pracowała jako wykładowca akademicki. Jednak zamiłowanie do jogi okazało się silniejsze. Ukończyła studia podyplomowe w Wyższej Szkole Hotelarstwa i Turystyki w Częstochowie, gdzie uzyskała uprawnienia zawodowe „instruktora rekreacji ruchowej ze specjalnością fitness – ćwiczenia psychofizyczne w oparciu o system ćwiczeń hatha jogi”. Uczestniczyła w 3-letnim kursie nauczycielskim zakończonym egzaminem. Regularnie uczestniczy w międzynarodowych warsztatach jogi różnych nauczycieli m.in.: Lois Steinberg (USA); Gabriella Giubilaro (Włochy); Corine Biria (Francja); Stephanie Quirk (Australia); Rita Keller (Niemcy). To, co dobre w jej praktyce zawdzięcza nauczycielom: Grzegorzowi Nieścierowi, Henrykowi Liśkiewiczowi i Konradowi Kocotowi oraz wielu godzinom spędzonym na macie.

Czuje ogromną wdzięczność za możliwość praktykowania w Instytucie w Punie pod okiem Iyengarów oraz innych doświadczonych nauczycieli. Zainspirowana tym doświadczeniem współorganizowała Międzynarodowe Konwencje z Ahijatą Iyengar oraz Gulnaaz Dashti. Jako sekretarz Stowarzyszenia Jogi Iyengara w Polsce aktywnie uczestniczy w wydarzeniach ze świata jogi.

Ma doświadczenie w prowadzeniu zajęć grupowych m.in. w klubach fitness (np. Pure Health&Fitness), firmach i instytucjach (np.: Ambasadzie Brytyjskiej, Warszawskiej Szkole Filmowej, Ericssonie, Office for Democratic Institutions and Human Rights, Ericssonie). Jej specjalnością jest także trening dedykowany (zajęcia indywidualne dopasowane do oczekiwań i możliwości ucznia).

Prowadzi zajęcia jogi dla osób o różnym poziomie zaawansowania, w zależności od potrzeb – w języku polskim i angielskim. Podczas obu ciąż aktywnie praktykowała i uczyła jogi, co w połączeniu z licznymi szkoleniami, dało jej podstawę do prowadzenia zajęć dla ciężarnych.

Julia jest szczęśliwą żoną i aktywną mamą. Ciągle w ruchu jednocześnie poszukując spokoju wewnętrznego. JOGARYTM jest spełnieniem jej wielkiego marzenia o przyjaznym ludziom miejscu.

Julia Butrym-Południewska

Atrakcje Korfu

- Paleokastrista – jej skarbem są trzy słynne groty: Nausika, Agios Nikolaos i Błękitne Oko, które można zwiedzić podczas wyprawy łódką, a przy okazji spojrzeć na wyspę z perspektywy wody.

- Równie malowniczo wygląda Korfu z wysokości wzgórza, zwieńczonego budynkiem XVIII-wiecznego klasztoru Panagia Theotokou.

- Najurokliwsza plaża na wyspie, położona jest na zachodzie Korfu w wiosce Agios Gordios. W tej cudnej dziurze zabitej dechami największą atrakcją jest zardzewiały kuter rybacki, zakotwiczony przy brzegu, nieopodal pięknej plaży.

- Miasteczko Kavos - imprezowa mikrostolica Korfu. Brytyjscy turyści, którzy zalewają ulice kurortu, wiadrami piją kolorowe drinki i wylegują się na kolorowych kanapach. Kavos kojarzy się ze wściekłym różem i seledynem neonów. To prawdopodobnie jedyne miejsce na Korfu, gdzie można pozazdrościć daltonistom.

- Klify Kanału Miłości w Sidari z przyjemnością zapamięta się w kolorze miodu. O ile samo miasteczko, podobnie jak Kavos, buzuje i mieni się beztroską pstrokacizną szyldów, o tyle odcień słynnych skał tworzących kanał ma w sobie cudowną miodową jednostajność. Kto ma odrobinę odwagi, skacze do wody, by przepłynąć przez wąski przesmyk. Podobno ten śmiały wyczyn gwarantuje szczęście w miłości.

Korfu

Cena

CENA za osobę: 2990 PLN

Cena zawiera:

  • 7 noclegów w 4* Century Resort Apartments na Korfu w pokojach 2-osobowych,
  • śniadania,
  • transfery lotnisko-hotel-lotnisko,
  • dwa razy dziennie godzinne zajęcia jogi z dyplomowanym instruktorem,
  • ubezpieczenie Signal Iduna: KL 10 000 Euro, NNW 15 000 zł, bagaż podróżny 1 000 zł,
  • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 10 zł/os.

Cena nie zawiera:

  • kosztu biletu lotniczego na trasie Warszawa-Korfu-Warszawa liniami Ryanair - cena od 940 PLN z 10-kilogramowym bagażem podręcznym (do potwierdzenia w dniu zakupu biletu),
  • lokalnego podatku turystycznego płatnego bezpośrednio w hotelu (21 Euro),
  • innych świadczeń nie wymienionych wyżej.

Cena skalkulowana jest w oparciu o grupę 12-osobową.

Rezerwuję…

Jeżeli chcesz wziąć udział w tej wyprawie, skontaktuj się z nami używając przycisku powyżej. Opublikowany tu program nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego i nie jest załącznikiem do umowy zgłoszenia.

Poprzedni | Losowy | Następny


Aktualności
O tym jak podróżuję po Kubie opowiem na spotkaniu Towarzystwa Eksploracyjnego w warszawskim Domu Kultury Kadr we wtorek, 15 stycznia o godzinie 18. Na Kubę jeżdżę od lat, dwa - trzy razy do roku. Najczęściej pokazując zakątki wyspy małym grupom tancerzy i turystów. Ale czasem też zupełnie sama. Wtedy podróżuję z Kubańczykami - rikszami z motorkiem, ciężarówkami na pace, wyglądającymi jak więźniarki pojazdami zwanymi camiones, chevroletami sprzed 60 lat - bynajmniej nie luksusowymi. Mieszkam w ich domach, gdzie czasem brakuje wody i zamiast papieru toaletowego jest gazeta - i to "Granma", ichniejsza "Trybuna Ludu". »
Blog 11-01-2019 Beata Radecka
Dobrze pamiętam, kiedy zrobiłam to zdjęcie. Świt na pustyni Atakama w północnym Chile. Wstaliśmy po ciemku, zaspani poczłapaliśmy do busika, który wiózł nas przez góry. Wysiedliśmy na wysokości 4300 metrów n.m.p., a wokół jeszcze wyższe góry. Nie dość, że trudno się oddycha, to jeszcze mróz – temperatura spada sporo poniżej zera. Najpierw byłam zawiedziona – szaro, nudno, nic się nie dzieje. I nagle wyszło słońce, i zaczęły dziać się cuda! Prosto z wnętrza ziemi w wielu miejscach zaczęła tryskać gorąca woda – a kłęby pary zaczęły przybierać fantastyczne kształty. Wyciągnęłam aparat, zdjęłam rękawiczki i zaczęłam cykać. Kiedy zrobiłam to zdjęcie, które tu widzicie, od razu pomyślałam: Gwiazda Betlejemska! I wtedy wpadłam na pomysł, że będzie to kartka świąteczna. Żebyśmy dali się jej prowadzić, tak jak zaufali jej Mędrcy ze Wschodu. I odkryli, to, co najcenniejsze. Zaufajmy! W tym roku po raz pierwszy od lat nie wysłałam kartek na Boże Narodzenie. Nastraszyli mnie, że RODO, i powinnam mieć pisemne zgody. Jeśli chcecie kartkę w przyszłym roku – napiszcie proszę. A do Chile wybieramy się w marcu 2020 – pracuję nad autorskim programem, a już mamy chętnych na tę przepiękną wyprawę! »
Blog 24-12-2018 Beata Radecka
W słynnej secesyjnej Cafe Tortoni, kawiarni literackiej, w której bywał i nasz Gombrowicz, chcieliśmy coś zjeść. Kolejka była spora jak zwykle, ale warto poczekać – atmosfera jest świetna, na ścianach stare fotografie, a w gablotkach książki pisarzy, którzy tam gościli. Już kończyliśmy nasze kawy, soki i sałatki, kiedy w stylowym wnętrzu zaroiło się od panów w dobrze skrojonych garniturach, z charakterystycznymi sprężynkami cienkich kabelków za uszami. Dyskretnie, lecz profesjonalnie badali wnętrze, kryjąc się nieco za marmurowymi kolumnami. Okazało się, że na kawę wpadł premier Włoch. Kiedy wychodziliśmy, przechadzał się dostojnie i podziwiał wnętrze. Na dłużej zatrzymał się nad pozostałymi po nas okruszkami, bo parę osób chciało zrobić sobie z nim pamiątkową fotkę. Skorzystałam z okazji, bo stałam obok. A potem poszliśmy na Plac Majowy. Tam sfotografowałam się z bezdomnym, które sprzedawał wydawane przez ich organizację gazetki… »
Blog 02-12-2018 Beata Radecka
Teleportowaliśmy się do Ugandy. Otoczyły nas goryle górskie, prawie skoczyła na nas masywna lwica, a potem bawiliśmy się z dzieciakami z domu dziecka. To wszystko dzięki Donacie, która w sobotni wieczór zabrała nas w podróż do serca Afryki. Do tej pory aż czuję ciarki na plecach! »
Blog 19-11-2018 Beata Radecka
W radiowej Czwórce opowiadałam o podróżach po Kubie i po Dominikanie. Kto nie słuchał, ma nadal szanse - jest link do podcastu! »
Blog 05-11-2018 Beata Radecka
Jak miło odebrać z rana telefon z informacją, że zostaliśmy wyróżnieni nagrodą Orły Turystyki! Jesteśmy kameralnym, butikowym touroperatorem, i choć organizujemy podróże od wielu lat, nie myśleliśmy, że będziemy tak uhonorowani. To dzięki Waszemu ogromnemu zaangażowaniu, nasi przyjaciele podróżnicy (bo tak Was nazywamy, jesteście dla nas dużo więcej niż klientami). Bardzo dziękujemy! »
Blog 19-10-2018 Zespół Gotravel