Brazylia z Rio de Janeiro, Amazonią i Minas Gerais

Termin: 25 listopada - 5 grudnia 2017
Czas trwania: 11
Zakwaterowanie: hotele 3 - 4*

Niezmierzona Amazonia, tętniące sambą Rio zawieszone między strzelistymi skałami i szerokimi plażami, a na dodatek słynące z bogactw ziemi, złota i klejnotów urokliwe Minas Gerais. Brazylia niejedno ma oblicze! Dla chętnych wypoczynek nad kryształowymi wodami i rejs szkunerem wśród tropikalnych wysepek.

Rezerwuję…

Opis

Brazylia tętni sambą
Beata Radecka

Dzień 1. Wielki Odlot

Wylot z Polski, przesiadka na wieczorny samolot do Brazylii. Po smacznej kolacji na pokładzie samolotu, smaczna drzemka nad Atlantykiem.

Dzień 2. Amazońskie cuda: opera w dżungli i dwukolorowa rzeka

O poranku przylot do Sao Paulo, czas na brazylijską kawę na lotnisku, zmianę strojów na letnie, i wsiadamy do samolotu, który zabierze nas do serca Amazonii. Czas na drzemkę w samolocie. Lądujemy w zawsze parnym Manaus, stolicy brazylijskiej Amazonii i jednocześnie porcie nad Amazonką, który może przyjmować pełnomorskie statki. Najciekawszy jednak w mieście jest Teatro Amazonas, kapiąca od bogactwa opera wybudowana w sercu dżungli!

Rio Negro i Solimoes płyną w jednym korycie, ale ich wody nie mieszają się!
Beata Radecka

Płyniemy dopływem Amazonki w głąb dżungli. Podczas rejsu zobaczymy, jak czarne wody Rio Negro mieszają się z właściwą Amazonką o kolorze kawy z mlekiem. Będziemy mogli wskoczyć do wody i sprawdzić, czemu się nie mieszają! Noclegi w sercu dżungli (bungalowy z łazienką).

Dzień 3. Łodzią i pieszo przez Amazonię

Eksploracja dżungli łodzią i na piechotę:  poznawanie otoczenia z lokalnym przewodnikiem, który będzie „uczył” nas dżungli. Polowanie z obiektywem na kajmany, leniwce, kapibary. Nabywanie wiedzy o roślinach i jadowitych stworzeniach. Możliwość łowienia piranii (które można potem zjeść) oraz wyprawa na połów kajmanów.

W Amazonii rzeki to płynące drogi
Beata Radecka

Dzień 4. Oko w oko z Indianami

Dalsze poznawanie pięknej, strasznej Amazonii. Spotkania z ludźmi zamieszkującymi Amazonię, wizyta w domu mieszkańców. Żegnamy się z dżunglą i wracamy do cywilizacji  na lotnisko. Lecimy przez prawie całą ogromną Brazylię na południe do Belo Horizonte. Lądujemy w stolicy słynącego z bogactw ziemi stanu Minas Gerais.

Dzień 5. Sztuka w zieloności

Rano wybieramy się do jednego z najciekawszych muzeów sztuki nowoczesnej Inhotim: zupełnie inne niż nasze wyobrażenia o muzeach, zatopione w przyrodzie zielone tereny pełne egzotycznych roślin, i gdzieniegdzie wspaniałe dzieła.

Jedziemy do wpisanego na listę UNESCO miasta Ouro Preto, malowniczo rozpostartego wśród wzgórz. Nazwa Ouro Preto oznacza „czarne złoto”. Miasto zostało założone w 1698 roku, kiedy to w lokalnych rzekach odkryto złoto. W połowie XVIII wieku zamieszkiwało je więcej mieszkańców niż Rio de Janeiro czy Nowy Jork, w większości byli to poszukiwacze złota i handlarze zwabieni możliwością dużych zysków.

Dzień 6. Stromy zjazd do kopalni złota

Zwiedzamy Ouro Preto. W mieście zachowało się wiele zabytków z charakterystyczną barokową architekturą miasta kolonialnego m.in. kościół św. Franciszka z Asyżu, ratusz z pręgierzem.

Potem jedziemy do pobliskiej miejscowości Mariana,  najstarszego miasta w stanie Minas Gerais, założonego w 1696 r., spacer malowniczymi uliczkami. Stromą kolejką zjedziemy do Mina da Passagem,  pochodzącej z XVIII wieku, jednej z największych kopalni złota w Minas Gerais.

Zwiedzanie starego więzienia pochodzącego z czasów „inconfidencii” - antyportugalskiego powstania narodowego, Pałac Gubernatorów. Nocleg w Ouro Preto.

Dzień 7. Barokowa finezja

Przejazd do Congonhas do Campo. Zwiedzanie największej atrakcji miasta - bazyliki z dziełami Aleijadinha ze skarbami sztuki barokowej: 12 rzeźb proroków i drewniane rzeźby w kapliczkach. Potem przejazd do urokliwego miasteczka Tiradentes. Po drodze będziemy mieli okazję bliżej zobaczyć, jak wygląda brazylijski interior. Dojedziemy do Rio de Janeiro. jednego z najpiękniejszych miast świata. Zapoznanie z tym urokliwym, lecz niebezpiecznym miastem.

Dzień 8. Chrystus nad Rio

Dzień zaczniemy od wjazdu starą kolejką na punkt widokowy na 709 m n.p.m., skąd 30-metrowy posąg Chrystusa Zbawiciela otwiera ramiona w opiekuńczym geście. Spacer po centrum, zwiedzanie katedry, sambodromu,  gdzie tańczy słynny karnawałowy korowód, Stadion Maracana, jeden z największych stadionów piłkarskich na świecie.

Wyjście do najlepszego w Brazylii teatru tańca - wieczór w rytmie samby (opcjonalnie, ok. 100 usd).

Dzień 9. Słodka głowa

Wjazd na Głowę Cukru (396 m n.p.m.), sesja zdjęciowa z Rio i Zatoką Guanabara w tle.  Jeśli będzie pogoda, dla chętnych opcjonalnie lot helikopterem nad Rio. Wizyta w Ogrodzie Botanicznym, dla chętnych muzeum kamieni szlachetnych.

Obowiązkowo churrascaria - typowa restauracja z mięsem na szpadach (płatne na miejscu).

Dzień 10. Jak żyją w favelach

Dzień wolny na plażowanie i spacery, a dla chętnych (opcjonalnie) wycieczka do faveli i do lasu Tijuca - największego lasu w środku miasta, w dodatku na górach! Piękne widoki. Ta wycieczka organizowana jest przez specjalną firmę, ze znającym specyfikę faveli przewodnikiem,  jeepami, w grupach do 12 osób. Wieczorny wylot z Rio.

Dzień 11. Czas powrotu

Miękkie lądowanie w ojczyźnie i szczęśliwy powrót.

Dla chętnych 3 dniowy wypoczynek i rejs szkunerem

Przejazd do Angra dos Reis na 3 dni, leniwy wypoczynek przy plaży. Dla chętnych rejs szkunerem po szmaragdowych wodach, wśród tropikalnych wysepek, i wycieczka do kolonialnego miasteczka Paraty.

Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie, a program modyfikacjom - ale zawsze z troską o dobro turystów

Cena: 2900 USD

Cena obejmuje

Cena: 2900 USD

Kalkulacja dla grupy min. 10 osób. Grupa maksymalnie będzie liczyć 16 osób!

Cena zawiera:

  • zakwaterowanie w hotelach 3 - 4*, w pokojach dwuosobowych ( dopłata do pokoju jednoosobowego 950 usd),
  • śniadania, w Amazonii trzy posiłki dziennie,
  • przelot wewnętrzny,
  • transport busem,
  • rejsy łodzią po Amazonce,
  • ubezpieczenie (KL, NW, bagaż),
  • opiekę polskiego pilota.

Cena nie zawiera:

  • przelotu ( można dolecieć z dowolnego miejsca świata, przelot z Warszawy kosztuje obecnie od ok. 4500 PLN),
  • opłaty na realizację programu, bilety wstępu i obsługę lokalnych przewodników: na miejscu płatne obligatoryjnie 190 USD/os.
  • napiwków.

Można wykupić ubezpieczenie od kosztów rezygnacji (zgodnie z warunkami, w przypadku poważnej choroby, hospitalizacji itp.), kosztuje 3% ceny wycieczki.

Chętnych proszę o zaliczkę w chwili zapisu 3000 zł/os.

Nr konta: 29 1140 2004 0000 3102 3205 9779

Dopłata (w dolarach lub w złotówkach po kursie sprzedaży Mbanku) na 45 dni przed wylotem.

Serdecznie zapraszam! Beata Radecka

Powyższy program nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego i nie jest załącznikiem do umowy zgłoszenia.

Rezerwuję…

Jeżeli chcesz wziąć udział w tej wyprawie, skontaktuj się z nami używając przycisku powyżej. Opublikowany tu program nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego i nie jest załącznikiem do umowy zgłoszenia.

Poprzedni | Losowy | Następny


Aktualności
Wróciliśmy z Indonezji i wspomnienia ciągle żywe, wkrótce relacja, napiszemy tylko, że było pięknie, wesoło i bardzo ciepło. »
Blog 02-08-2017 Redakcja
Po przemierzeniu szlaku whisky, kilku degustacjach, zachwyceni zamkami i widokami przyjechaliśmy ze Szkocji. Nawet pogoda nam dopisała! Czerwiec to świetny czas, bo ciemno się robi dopiero przed północą, a rododendrony kwitną jak dzikie. »
Blog 23-06-2017 Beata Radecka
6 czerwca Monika Witkowska wyruszyła na swoją kolejna wyprawę na ośmiotysięcznik. Tym razem jej celem jest Broad Peak, znajdujący się w łańcuchu Karakorum na granicy Chin i Pakistanu. »
Blog 19-06-2017 Redakcja
W czasie naszej podróży po Chinach, już ostatnim odcinkiem Jedwabnego Szlaku od Urumczi do Xian, odwiedziliśmy niezwykłe miejsca, zachwycaliśmy się wspaniałymi krajobrazami, dziełami stworzonymi przez człowieka oraz zadziwiającymi tworami natury. Wiele z nich od dawna przyciągało poszukiwaczy przygód, łowców skarbów, rabusiów dzieł sztuki, pobudzało wyobraźnię podróżników zauroczonych legendami o zaginionych miastach i dawnych kulturach. »
Blog 12-06-2017 Redakcja
Kolejna grupa Stowarzyszenia Historyków Sztuki w trasie! Kolejny etap Jedwabnego Szlaku, tym razem trasa wiedzie przez rzadko odwiedzaną część Chin - północny zachód. Pogoda piękna, temperatura 30 stopni, przepiękne widoki na ośnieżone góry. Czekamy na dalsze wieści! »
Blog 24-05-2017 Redakcja
Tym razem we Francji, w Trzech Dolinach. Śniegu pełno, jazda świetna od rana do obiadu. Wokół ogromne morze gór, widoki na Mont Blanc, Matterhorn, i setki innych szczytów. I jeszcze grzane wino na leżaczku - żyć, nie umierać! »
Blog 10-04-2017 Beata Radecka