Australia - Sylwester w krainie Aborygenów i uroki dzikiej Tasmanii

Termin: 26 grudnia 2018 - 13 stycznia 2019
Czas trwania: 19
Zakwaterowanie: hotele 3-4*

Zacznij Nowy Rok pod Uluru – świętą górą Aborygenów, w samym sercu najmniejszego kontynentu świata! A potem wyrusz na poszukiwania słynnego diabła tasmańskiego na tej dzikiej, rzadko odwiedzanej, lecz urokliwej wyspie. Podróż po Australii zaczniemy od wizyty w tropikalnym kurorcie Cairns i nurkowania na Wielkiej Rafie Koralowej. Potem przelecimy do suchego interioru, gdzie dotkniemy aborygeńskich tajemnic i spędzimy sylwestrową noc pod rozgwieżdżonym nieboskłonem, podziwiając widoki Parku Narodowego Uluru-Kata Tjuta z lampką schłodzonego szampana w dłoni. W Sydney czeka na nas najsłynniejszy budynek opery, Bondi Beach, a dla chętnych wspinaczka na szczyt mostu! Nie zabraknie też wizyty w Melbourne. Niewielu turystów wybiera się na Tasmanię – a my tam dotrzemy.

Rezerwuję…

Program

Dzień 1 - 2

Spotkanie na lotnisku im. Chopina w Warszawie. Przelot do krainy kangurów z przesiadkami (przesiadki w zależności od połączeń lotniczych).

Dzień 3

Przylot prosto na wschodnie wybrzeże Australii, do Cairns. Na początku będziemy poznawać okolice Cairns: Mossman Gorge, punkt widokowy Alexandra Lookout, plaża Thornton oraz punkt widokowy Rex Lookout. Przeprawimy się promem do przylądka Cape Tribulation, przespacerujemy z przewodnikiem po dżungli i udamy w rejs po rzece Cooper Creek pełnej krokodyli.

Dzień 4

Dzień na relaks i opalanie albo całodniowa wycieczka na Wielką Rafę Koralową: tam będziemy mieć możliwość nurkowania z rurką oraz podziwiania kolorowych rafowych rybek i wielobarwnych koralowców z pokładu łodzi ze szklanym dnem (fakultatywnie, ok. 195 USD z lunchem wliczonym w cenę). W czasie wycieczki wysłuchamy prezentacji na temat najsłynniejszej rafy przeprowadzonej przez morskiego biologa. Powrót do Cairns późnym popołudniem.

Dzień 5

Uluru- Święta góra Aborygenów, Australia
Jędrzej Łukowski

Po śniadaniu jedziemy na lotnisko i lecimy na słynny outback, czyli do wnętrza australijskiego interioru. Po wylądowaniu w pobliżu wielkiej skały Uluru jedziemy do bazy turystycznej, kwaterujemy się i mamy chwilę wypoczynku. Wieczorem czeka nas wspaniałe widowisko: monolit Uluru zmieniający barwy w promieniach zachodzącego słońca. Musujące wino i kolacja z grilla!

Dzień 6

Kata Tjuta, Australia
Jędrzej Łukowski

Ze spakowanym śniadaniem wyruszymy na punkt widokowy, z którego znakomicie widać skały Kata Tjuta, oświetlane promieniami wschodzącego słońca. Następnie wybierzemy się na pieszą wycieczkę w głąb tej przedziwnej formacji: będziemy oglądać cuda przyrody nieożywionej i wypatrywać kangury. Powrót do hotelu na wypoczynek. Przygotujemy się do powitania Nowego Roku. Dla chętnych kolacja o zachodzie słońca oraz podziwianie Pola Światła. Artysta Bruce Munro tworzy instalacje wykorzystując niezwykłe okoliczności przyrody oraz magię światła. Samo Uluru jest miejscem niezwykłym, a w otoczeniu kilkudziesięciu tysięcy ledowych świateł robi niezapomniane wrażenie (225 USD/os.).

Dzień 7

Po śniadaniu jedziemy na lotnisko, lecimy do Sydney i tam do hotelu. Pierwsze spotkanie z największym miastem kontynentu.

Dzień 8

Po śniadaniu wyruszamy na zwiedzanie Sydney i jego głównych atrakcji. Zobaczymy XIX-wieczną katedrę NMP, Gmach Parlamentu, Królewskie Ogrody Botaniczne, ratusz (Sydney Town Hall), Mrs Macquarie's Chair z widokiem na Harbour Bridge i Opera House, przedmieścia Paddington i Kings Cross, Chinatown i słynną plażę Bondi. Dla chętnych możliwość wspięcia się na szczyt przęsła najsłynniejszego mostu - Harbour Bridge! Wejście jest bezpieczne (z asekuracją), nietrudne - nawet dzieci wchodzą, a widoki z góry zapierają dech w piersiach!

Sydney Bridge Climb

Dzień 9

Wycieczka w Góry Błękitne, czyli Blue Mountains. Po drodze zatrzymamy się w parku Featherdale, gdzie można nawiązać bezpośredni kontakt z kangurami i koalami, a w zagrodach i klatkach zobaczyć innych przedstawicieli australijskiej fauny. Po dotarciu w Góry Błękitne trafimy na punkt widokowy, z którego można podziwiać panoramę ich przedziwnej rzeźby. Następnie zjemy lunch i ruszymy w rejs w dół rzeki Parramatta i Sydney Harbour.

Australia

Dzień 10

Mamy dzień na samodzielne eksplorowanie Sydney. Możemy też wybrać się na wycieczkę, na przykład do Port Stephens na obserwowanie delfinów (fakultatywnie, całodzienna wycieczka z lunchem w cenie kosztuje 179 USD/os.)

Dzień 11

Po śniadaniu jedziemy na lotnisko i lecimy do Launceston w Tasmanii. Poszukiwań diabła tasmańskiego dzień pierwszy… Rozpoczniemy zwiedzanie miasta i zobaczymy wąwóz Cataract.

Dzień 12

Po śniadaniu ruszamy na całodniową wycieczkę w Góry Cradle. Będziemy odkrywać uroki Tasmanii, wodospady, jeziora polodowcowe, lasy tropikalne i dziką przyrodę. W czasie wycieczki mamy zapewniony lunch.

Dzień 13

Po śniadaniu wycieczka do Hobart. Zatrzymamy się w Ross – historycznej miejscowości z chatkami w stylu georgiańskim. Możliwość wypicia porannej herbaty. Odwiedzimy Richmond – miejscowość leżącą w samym sercu winiarskiego regionu Coal River Valley. W drodze powrotnej do Hobart odwiedzimy MONA – Muzeum sztuki Dawnej i Nowoczesnej, będącego jednym z najbardziej wyjątkowych muzeów na świecie. Lunch mamy wliczony w cenę.

Dzień 14

Po śniadaniu całodniowa wycieczka na Wyspę Bruny. Popłyniemy w rejs Wilderness and Wildlife Eco Cruise, podczas którego poznamy różnorodność morskiej fauny i geologii pobrzeża. Tego dnia dostaniemy dwudaniowy lunch.

Dzień 15

Po śniadaniu jedziemy na lotnisko i lecimy do Melbourne. Transfer do hotelu.

Dzień 16

Wyruszymy na czterogodzinne zwiedzanie Melbourne z przewodnikiem: bulwar nad rzeką Yarrą, wizyta w centrum sztuki nowoczesnej przy Placu Federacji, katedra św. Patryka, gmach Parlamentu, Budynek Wystawy Królewskiej, ogrody Fitzroy i główna stacja kolejowa Melbourne – Flinders Street Station.

Dzień 17

12 Apostołów, Australia
Jędrzej Łukowski

Po śniadaniu wyjeżdżamy na południe i wyruszamy na Great Ocean Road, czyli równie krętą co widowiskową trasę prowadzącą klifowymi wybrzeżami Oceanu Indyjskiego. Po drodze przystanki na punktach widokowych, spacer wśród wielkich eukaliptusów w poszukiwaniu koali i przystanek na obiad w towarzystwie papug. Po południu będziemy z kilku punktów widokowych podziwiać Dwunastu Apostołów, czyli gigantyczne bloki piaskowcowe wyrastające wprost z oceanu. Wieczorem wracamy do Melbourne. W czasie wycieczki lunch mamy wliczony w cenę.

Dzień 18 - 19

Transfer na lotnisko i wylot do zimnej Polski (przesiadki w zależności od połączeń lotniczych).

Program jest ramowy, może ulec zmianie lub modyfikacjom, ale zawsze z troską o dobro turystów.

Cena

Cena 4 650 USD

Kalkulacja dla grupy min. 8 osób.

Cena zawiera:

 • zakwaterowanie: hotele 3-4* (pokoje 2-os. z łazienkami), w interiorze pod Uluru pokoje z łazienkami w bazie turystycznej
 • wyżywienie: śniadania na całej trasie, obiady wymienione w programie,
 • transport busami lub mikrobusami,
 • opiekę pilota z Polski,
 • ubezpieczenie KL 50 000 EUR, NNW 15 000 PLN, BP 1000 PLN,
 • fundusz gwarancyjny 13 zł/os.
 • koszty obsługi wizowej

Cena nie zawiera:

 • biletów lotniczych z Warszawy do Cairns oraz z Melbourne do Warszawy od 4 900 PLN/os. oraz przelotów wewnętrznych ok. 3 000 PLN/os.
 • dopłaty do pokoju 1-os. - 1300 USD
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i parków narodowych oraz lokalnych przewodników - 250 USD
 • zwyczajowych napiwków: ok. 50 USD

Istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (zgodnie z warunkami ubezpieczyciela, w przypadku poważnej choroby, hospitalizacji itp.), które kosztuje 3% ceny wycieczki.

Chętnych proszę o zaliczkę w chwili zapisu w wysokości 7000 zł/os.

Nr konta: 29 1140 2004 0000 3102 3205 9779

Rezerwuję…

Jeżeli chcesz wziąć udział w tej wyprawie, skontaktuj się z nami używając przycisku powyżej. Opublikowany tu program nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego i nie jest załącznikiem do umowy zgłoszenia.

Poprzedni | Losowy | Następny


Aktualności
- Za rok też jedziemy do Szwajcarii! Tylko tym razem zachodniej – jak jeden mąż oświadczyli wszyscy z naszej sierpniowej szwajcarskiej wyprawy w czasie ostatniej kolacji w Lucernie. Siedzieliśmy na starym mieście, nad brzegiem rzeki o wodzie tak kryształowo przejrzystej, że trudno uwierzyć, że płynie przez centrum dużego miasta. Grupa liczyła zaledwie sześć osób, ze mną, pilotką, siedem. I od pierwszego dnia czuliśmy się jak w gronie starych przyjaciół. Zauroczyły nas szwajcarskie góry, ośnieżone szczyty, lodowce, czyściutkie miasteczka i punktualne pociągi, którymi szybko i komfortowo przemierzaliśmy kraj zegarków i czekolady. »
Blog 13-08-2018 Beata Radecka
Wyspa wulkanów i lodowców, najmłodszy kawałek lądu na naszej planecie nieustannie zachwyca. Widoki bajeczne! Nie tylko fiordy, ale i lodowce na wyciągnięcie ręki... Cała nasza mała grupka ( była nas w sumie dziewiątka) wróciła zauroczona. Planujemy wrócić na Islandię w pażdzierniku 2019, żeby polować na zorzę polarną. »
Blog 18-07-2018 Beata Radecka
Czego zapomnieliście, jadąc na wakacje? Lakieru do paznokci, nożyczek, wacików?... Najważniejsze, żebyście zabrali dobry humor, ciekawość świata i ludzi, a oprócz tego: »
Blog 18-06-2018 Beata Radecka
W Gotravel dotrzymujemy obietnic! Pamiętacie, jak zimą obiecałam, że na naszym biurowym balkonie będą czekać na Was poziomki? Mimo że sezon wyjazdowy w pełni, praca na cztery klawiatury i telefony wre, poziomkowe krzaczki już są i kwitną! Zapraszamy, kiedy będziecie w okolicy. »
Blog 07-06-2018 Beata Radecka wraz z zespołem
Dostałam właśnie parę zdjęć od naszej grupki przemierzającej shinkansenami Japonię z pilotem - japonistą. Widać, że przypadła im do gustu! Czekamy na ich powrót i na relację. »
Blog 19-05-2018 Beata Radecka
- Beato, bardzo się nam wszystkim tu podoba - taki mail dostałam od grupy przemierzającej od niedzieli Japonię. Fuji pięknie im się odsłoniła. Mieszkali w zabytkowym, tradycyjnym ryokanie, gdzie chodzili ubrani w yukaty - czekam z niecierpliwością na ich powrót i relację! »
Blog 17-05-2018 Beata Radecka