Peru - złoto Inków dla ciekawych

Termin: 15 listopada - 1 grudnia 2018
Czas trwania: 17
Zakwaterowanie: hotele 3 - 4*

To nasz unikatowy program, który łączy najsłynniejsze atrakcje Peru z mniej znaną i niezwykle ciekawą północą, kryjącą pozostałości kultur prekolumbijskich. Zabytki UNESCO, trekking szlakiem Inca Trail, Indianie na jeziorze Titicaca i dawne kultury z bliska - oto co nas czeka podczas tej ponad dwutygodniowej wyprawy.

Rezerwuję…

Program

Peru

Dzień 1

Spotkanie z pilotem na lotnisku Okęcie i poranny wylot z Warszawy. Przelot do Limy z jedną przesiadką. Wieczorny przylot do stolicy Peru. Przejazd do hotelu i zakwaterowanie.

Dzień 2

Zwiedzamy Limę - miasto założone przez hiszpańskiego konkwistadora Francisco Pizarro. Centrum miasta: Plaza de Armas, gdzie znajduje się Pałac Prezydencki, Katedra i Pałac Arcybiskupi, odnowione przez polskiego architekta Ryszarda Jaxa Małachowskiego. Kościół i klasztor Franciszkanów z katakumbami. Starówka Limy wpisana jest na na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zobaczymy też dworzec kolejowy, współprojektowany przez Ernesta Malinowskiego, polskiego inżyniera, który w XIX zbudował Centralną Kolej Transandyjską w Peru. Po południu czas wolny. Wieczorem wspólna kolacja.

Peru - Plaza de Armas w Limie
Beata Radecka

Dzień 3

Wczesne wykwaterowanie z hotelu i przelot z Limy na północ do Chiclayo. Na miejscu pierwsze spotkanie z kulturą Moche. Zobaczymy odkryty w 1987 roku i liczący ponad 2000 lat słynny grobowiec kapłana-wojownika “Pana z Sipan” i pełne odnalezionego tam złota sale miejscowego muzeum. Kolacja i nocleg w Chiclayo.

Dzień 4

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Ok. 200-kilometrowy przejazd Chiclayo do Trujillo. Po drodze zobaczymy piramidę El Brujo położoną w kompleksie archeologicznym w pobliżu Trujillo. To grobowiec królowej-kapłanki, w którym odkryto doskonale zachowane mumie z czasów cywilizacji Moche - władczyni i jej służby. Kobieta, która zmarła młodo i prawdopodobnie nagle, musiała być ważną postacią dla swojego ludu. Jej skóra pokryta jest magicznymi tatuażami, przedstawiającymi zwierzęta i wzory geometryczne, które doskonale się zachowały.. W jej grobowcu znaleziono też liczną biżuterię i broń. Po południu czas wolny, a wieczorem wspólna kolacja. Nocleg w Trujillo.

Dzień 5

Chan Chan

Po śniadaniu zwiedzanie Trujillo, które rozpoczniemy od samego miasta, a następnie zobaczymy Chan Chan, ogromne prekolumbijskie miasto, wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Chan Chan, zbudowane z suszonej na słońcu glinianej cegły adobe, było stolicą imperium Chimu, które wywodziło się z cywilizacji Moche. Jego spektakularne budowle przypominają wzór tkaniny i pełne są geometrycznych i zoomorficznych motywów. Lunch w ciągu dnia. Po południu zobaczymy dwie świątynie z czasów kultury Moche - Huaca del Sol i Huaca de la Luna. Nocleg w Trujillo.

Dzień 6

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i całodzienny przejazd z Trujillo do Huaraz. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w Huaraz. Kolacja.

Dzień 7

Po śniadaniu całodzienna wycieczka do Chavin de Huantar - stanowiska archeologicznego kultury Chavin, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wizyta w muzeum w Chavin i powrót do Huaraz. Wieczorem wspólna kolacja i nocleg w Huaraz.

Dzień 8

Poranny przelot z Huaraz do Limy, a następnie z Limy do Arequipy. Zakwaterowanie w hotelu w Arequipie.

Dzień 9

Po śniadaniu zwiedzanie Arequipy. To kolonialne miasto, leżące na wysokości 2,378 m n.p.m. Otoczone jest przez niebosiężne góry, a spośród nich wyróżnia się idealny stożek wulkanu El Misti (5.835 m n.p.m.) oraz potężny masyw wulkanu Chanchani (6.075 m.n.p.m.). Mieszkańcy Arequipy nazywają ją „Białym Miastem", gdyż została wybudowana z białego tufu wulkanicznego. Zwiedzanie obszernego Plaza de Armas z katedra, oraz niezwykłego, założonego w 1570 roku klasztoru Świętej Katarzyny (Santa Catalina). Obiad w restauracji. Po południu czas wolny. Możliwość zobaczenia mumii Juanity, dziewczynki złożonej w ofierze w górach.

Peru
Beata Radecka

Dzień 10

Przejazd do Puno, miasta położonego nad najwyżej leżącym jeziorem żeglownym na świecie Titicaca (3,850 m npm). Droga prowadzi przez tereny rezerwatu, gdzie może dostrzeżemy pełne gracji vikunie - najszlachetniejsze z wielbłądowatych. Rozrzedzone powietrze i chłód może dawać się we znaki, lecz warto się chwile zatrzymać, i podziwiać wspaniałe widoki na okolice i otaczające wulkany. Wycieczka na pływające wyspy ludu Uros, którzy nadal podtrzymują tradycje swych przodków, którzy przed wiekami uciekli na jezioro by odizolować się od zwaśnionych lokalnych plemion. Ze ściętej trzciny budują pływające wyspy, małe domki i łodzie. Kiedy pokłócą się z sąsiadami, po prostu … odcinają swoją część wyspy i odpływają. Trzcina totora, stanowi też jeden z głównych składników ich pożywienia. Wieczorem kolacja i nocleg w Puno.

Peru - życie indian Uros na trzcinowych wysepkach jeziora Titicaca
Beata Radecka

Dzień 11

Przejazd do Cuzco. Po drodze zwiedzanie grobowców w Sillustani, oraz Raqchi, gdzie będziemy podziwiać resztki potężnej świątyni Boga Wiracocha. Typowy obiad. Po południu dojazd do historycznej stolicy Inków - Cuzco (w języku keczua Qosqo oznacza pępek świata).

Dzień 12

Naszą wędrówkę po królewskim, pełnym zabytków Cuzco rozpoczniemy od zwiedzania centrum miasta: Plaza de Armas, Katedry, Coricancha (Świątyni Słońca). Zgodnie z kulturą andyjską, Inkowie stworzyli plan miasta w kształcie pumy, którego głową jest imponująca twierdza obiekt Sacsayhuaman. Na terenach Sacsayhuaman, odbywa się coroczne święto tak zwane Inti Raymi, które jest jedną z wielu manifestacji wynikającej z synkretyzmu kultury hiszpańskiej i inkaskiej. Inti Raymi odbywa się w dniu 24 czerwca (dzień katolickiego świętego Jana), z udziałem aktorów i setek statystów ubranych w stroje stylizowane na te z czasów świetności państwa Inków. Obiad. Czas wolny na samodzielny spacer po centrum miasta oraz do pobliskiej dzielnicy San Blas, spacer po dawnych ulicach takich jak Hatunrumiyoc, gdzie w świetnie zakonserwowanym murze pałacu szóstego Inki - Inka Roca znajduje się słynny szesnastokątny kamień. Nocleg w Cuzco.

Peru - panorama Cuzco, dawnej stolicy Inków
Beata Radecka

Dzień 13

Po śniadaniu wycieczka do Świętej Doliny Inków - niepowtarzalnej, pełnej urokliwych krajobrazów doliny, leżącej nad rzeką Wilkamaju (Święta Rzeka) obecnie zwaną Urubamba. Wybierzemy się do ruin dawnego Pisac w pobliżu miasteczka o tej samej nazwie. Na zboczu góry leżą uprawne tarasy, nad którymi wiją się trudne do przebycia ścieżki i tunele wyryte w skale. Odwiedzimy ludowe targowisko w Pisac, gdzie do tej pory odbywa się handel wymienny. Obiad w restauracji. Kontynuujemy przejazd świętą doliną, aż do miasteczka Ollantaytambo, wybudowanego na bazie inkaskich murów - dzięki temu jest jednym z najlepszych przykładów układu urbanistycznego z czasów Inków. Nad miasteczkiem znajdują się imponujące ruiny twierdzy.. W czasach Inków było to ważne miejsce, z którym wiąże się niejedna legenda. Nocleg w Świętej Dolinie.

Peru - w Świętej Dolinie Inków
Beata Radecka

Dzień 14

Wyruszamy na podbój Machu Picchu! Najpierw pojedziemy pociągiem 104 km od Cuzco i właśnie z tego miejsca rozpoczniemy wędrówkę dawną drogą inkaską do Machu Picchu. Wędrówka jest dla chętnych, ale jeden z najpiękniejszych trekkingów na świecie! Reszta osób dojeżdża pociągiem do Aguas Calientes. Dotrzemy do Inti Punku, skąd rozpościera się wyczekiwany widok na Machu Picchu. Szczegółowe zwiedzanie odkładamy na następny dzień, schodzimy do hotelu w Aguas Calientes na kolację (chętni mogą zostać na noc w jedynym hotelu na Machu Picchu) i zasłużony odpoczynek.

Peru - najsłynniejszy widok, czyli Machu Picchu
Beata Radecka

Dzień 15

Wczesna pobudka, by jak najwcześniej dotrzeć do ruin „Zaginionego Miasta Inków". Leży na górze, niewidoczne z okolicznych dolin. Ma kształt świętego ptaka andyjskich szczytów - kondora. Świetnie zachowały się kilkusetletnie mury, wznoszone bez zaprawy ze ściśle poukładanych, precyzyjnie obrobionych kamieni. Nie można między nie wcisnąć nawet noża ani choćby pilniczka! Kim byli jego mieszkańcy ? Dlaczego je opuścili? Możemy się tylko domyślać. Wjedziemy tam małymi autobusami krętą drogą, wśród bujnej tropikalnej roślinności. Miasto Machu Picchu, którego nazwa w języku keczua oznacza Stara Góra, zostało odkryte dopiero w 1911 roku przez amerykańskiego historyka Hirama Binghama. Kronikarze hiszpańscy ani słowem nie wspominają o słynnych ruinach. Prawdopodobnie miasto to zostało opuszczone jeszcze przed najazdem Hiszpanów i dzięki temu uchowało się przed ich niszczycielska siłą. Po zwiedzaniu poszczególnych sektorów, świątyń, dzielnic mieszkalnych, kamieniołomu oraz zegara słonecznego trzeba koniecznie wspiąć się po niezliczonych kamiennych stopniach, by przy samotnej chatce strażnika podziwiać ruiny w całej ich okazałości, łącznie z widokiem na Huayna Picchu oraz rzekę Urubamba, która opływa kamienne Miasto, wijąc się w głębokim, 400-metrowym kanionie. Dla żądnych przygody wspinaczka na bratni szczyt Huayna Picchu (Nowa Góra), skąd rozpościera się wspaniały widok na Machu Picchu. Powrót pociągiem do Cusco, pożegnalna kolacja i nocleg.

Peru

Dzień 16

Śniadanie, przelot do Limy. Wylot z Peru do Polski.

Dzień 17

Powrót do Polski, szczęśliwe zakończenie Wspaniałej Przygody!

Program jest ramowy, może ulec zmianie lub modyfikacjom, ale zawsze z troską o dobro turystów.

Program jest objęty prawem autorskim, kopiowanie w całości lub części zabronione!

Peru, dziewczynki śpiewają w języku keczua
Beata Radecka

Cena

Cena wyjazdu przy 15 osobach: 2690 USD + 6650 PLN

Cena wyjazdu przy 10 osobach: 3120 USD + 7390 PLN

Cena zawiera:

 • przelot do Peru w obie strony rejsowym samolotem z 1 przesiadką
 • noclegi w pokojach dwuosobowych w hotelach 3 i 4 gwiazdkowych (dopłata do pokoju jednoosobowego 720 USD/osoba)
 • posiłki wymienione w programie
 • przejazdy na miejscu
 • opiekę doświadczonego pilota z Polski i lokalnych przewodników
 • ubezpieczenie KL i NNW

Cena nie zawiera:

 • przelotów lokalnych wymienionych w programie (od 780 USD)
 • obowiązkowej dopłaty na realizację programu na miejscu (przewodnicy, bilety wstępu, pociąg) 300 USD/osoba
 • opcji trekkingu na Machu Picchu (cena od 320 USD/osoba)
 • opcji noclegu w hotelu Sanctuary Lodge na Machu Picchu (od 450 USD/osoba w pokoju dwuosobowym)
 • napojów do posiłków
 • pozostałych posiłków
 • napiwków
 • wydatków własnych

Istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (zgodnie z warunkami ubezpieczyciela, w przypadku poważnej choroby, hospitalizacji itp.), które kosztuje 3% ceny wycieczki.

Chętnych proszę o zaliczkę w chwili zapisu w wysokości 4800 zł/os.

Nr konta: 29 1140 2004 0000 3102 3205 9779

Rezerwuję…

Jeżeli chcesz wziąć udział w tej wyprawie, skontaktuj się z nami używając przycisku powyżej. Opublikowany tu program nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego i nie jest załącznikiem do umowy zgłoszenia.

Poprzedni | Losowy | Następny


Aktualności
W dzień Bożego Narodzenia anioły ponoć sfruwają na ziemię. A my chcemy wznieść się ku niebu, bo zdaje się być na wyciągnięcie ręki, kiedy Syn Boży rodzi się w stajence! Życzę głębokiej, świątecznej radości. A w Nowym Roku wiele ubogacającej nas ciekawości świata, cieszenia się poznanymi ludźmi, i odkrywania nieznanych lądów. »
Blog 24-12-2017 Beata Radecka
Spotkaliśmy się przedświątecznie w kameralnym gronie naszej ekipy. Jest nas coraz więcej, bo i pracy coraz więcej! Życzymy sobie - i Wam! - coraz ciekawszych, pełnych wrażeń i ubogacających naszą wiedzę o świecie wyjazdów. »
Blog 22-12-2017 Beata Radecka
Etap przeprowadzki trwa, ale na naszych nowych włościach staramy się stworzyć świąteczną atmosferę! Stroik zrobiony przez osoby niepełnosprawne intelektualnie, kupiony na zorganizowanej przez nich Wigilii z jasełkami. »
Blog 21-12-2017 Beata Radecka
Już działamy w naszym nowiutkim, przestronnym, pachnącym świeżością biurze. Bardzo prosimy pamiętajcie, że zmieniliśmy adres – teraz urzędujemy na Żoliborzu, przy Marymonckiej 6, tuż przy stacji metra Słodowiec oraz przystanku tramwajowym. Jest tu zdecydowanie łatwiej zaparkować niż w centrum. »
Blog 15-12-2017 Beata Radecka z zespołem Gotravel
Z ręką na sercu muszę przyznać: jak jest nas razem ze mną dwanaście, tak wszystkie zgodnie twierdzimy, że to jedna z najciekawszych podróży. Odkrywamy, że istnieją kraje, gdzie wszystko działa jak trzeba, a ludzie mogą być niewiarygodnie uprzejmi i uśmiechnięci. Tradycyjne koreańskie stroje, czyli han boki, są śliczne, i teraz bardzo popularne – można je wynająć i paradować w nich po ulicach, a najlepiej po pałacach i ogrodach. Tam zdecydowanie pasują najbardziej, czujemy się jak na planie filmu kostiumowego. A kulinarna strona wyjazdu po prostu nas obezwładnia: trzy razy dziennie kosztujemy pyszności z mnóstwa ustawianych przed nami talerzyków i miseczek. Kilkanaście dań to norma! »
Blog 28-10-2017 Beata Radecka
Uff, ale mieliśmy wrzesień! Bardzo pracowity, ale i pełen satysfakcji: aż siedem grup pojechało z nami w różne miejsca świata, plus niemało turystów indywidualnych. Gruzja, Iran, Hiszpania i Włochy w kilku wariantach, Czechy, Austria... Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaufanie, oraz za wspaniałe towarzystwo. Teraz październik też bardzo pracowity, ale bardziej egzotyczny: zaraz Monika Witkowska leci z ekipą pod Annapurnę, Beata Radecka do Korei i na Tajwan, i już szykujemy kolejne trasy. Trzymajcie kciuki! »
Blog 04-10-2017 Redakcja