Kuba - rumba, rum i plaża

Termin: 22 marca - 7 kwietnia 2018
Czas trwania: 17
Zakwaterowanie: słynne kubańskie casas particulares

Wyjazd dla zakręconych miłośników salsy. W programie 2 dni warsztatów rumby w jej kolebce, Matanzas, z najbardziej lubianym zespołem czyli Los Munequitos de Matanzas. Każdy Kubańczyk ich zna, grają bez przerwy ponad 65 lat! Potem czeka nas 5 dni warsztatów na Afro Cuban Dance Festival w Hawanie ( m.in. zajęcia prowadzone przez Maestro Domingo Pau) i warsztaty Bolero w Conjunto Folklorico National de Cuba. Poza tym tańce pod gwiazdami w kolonialnym Trynidadzie, spacery Maleconem i lody w kultowej Coppelii, mojito sączone na dachu z widokiem na Starą Hawanę,, niezapomniany smak rumu i cygar.

Rezerwuję…

Program

Dzień 1. Przelot do Hawany

Lecimy na Kubę! Po przelocie przez Atlantyk lądujemy w gorącej Hawanie, po kontroli paszportowej odbieramy bagaże i jedziemy na nocleg.

Kuba
Beata Radecka

Dzień 2. Spacerkiem po starej Hawanie i przejazd do Matanzas

Dzień zaczniemy od kiedyś pięknej, lecz mocno nadgryzionej zębem czasu stolicy. Stara Hawana zmienia się ostatnio w szybkim bardzo tempie, i pięknieje z każdym dniem! Ale niszczejące rezydencje mają swój dekadencki urok. Przejazd Malecónem – to kultowy nadmorski bulwar. Rzut oka na starówkę - potężna forteca, najstarsza budowla stolicy: Castillo de la Real Fuerza. Na Plaza de Armas, czyli Placu Broni (tak nazywa się główny plac miasta) zobaczymy miejsce, gdzie w 1519 roku została założona Hawana. Potem przejedziemy do Matanzas - kolebki rumby! Tam śpimy i rumbimy :)

Zakupy na ulicy zakończone pogawędką i wspólną fotką
Beata Radecka

Dzień 3. Rumba w kolebce

Matanzas znane jest jako miasto mostów ( jest ich całkiem sporo, taka kubańska Wenecja), oraz kolebka rumby - każdy Kubańczyk to powie! Będziemy mieć okazję zmierzyć się z nią u źródeł. Najbardziej znana grupa rumbowa ever to Los Muñequitos de Matanzas. Działają od 1956 roku bez przerwy. A dlaczego tak dobrze się trzymają? Bo to rodzinny biznes! Szef zespołu ma w nim swoje dzieci i liczne wnuki. Na chodniku przed domem suszą skóry na bębny, i zdobywają nominacje do nagród Grammy…

Dzień 4. Rumba, plaża i rum

Rumby ciąg dalszy, a potem plaża, rum i latynoskie cieszenie się życiem!

Che, napitki i stare samochody
Beata Radecka

Dzień 5. Rejs na Wyspę Skarbów

Ruszamy na południe. Dla chętnych rejs po Jeziorze Skarbów! Może jakieś znajdziemy? Rejs kosztuje 12 cuc. Kto chce, może też karmić krokodyle. Zatoka Świń, znana z lądowania Amerykanów i zwycięstwa Kubańczyków na okolicznych bagnach. Ciekawostką jest możliwość pływania w cenocie (jeziorku w krasowej studni) i spróbowania mięsa krokodyli. Docieramy do urokliwego, kolonialnego Trynidadu. I ruszamy na imprezę. W tym malutkim miasteczku jest kilka popularnych miejsc, gdzie tańczy się pod chmurką.

Kuba
Beata Radecka

Dzień 6. Kolonialny Trynidad

Kuba - po lekcji tańca w Trynidadzie
Beata Radecka

Eksplorowanie Trynidadu. Wąskie, brukowane uliczki, po których jeżdżą konno kowboje sprawiają wrażenie, jakby czas się zupełnie zatrzymał! Czas na wypoczynek na pięknej karaibskiej plaży i pławienie się w ciepłym morzu. 10 kilometrów od Trynidadu jest plaża, gdzie można poleżeć odłogiem i nabrać opalenizny. Wieczorem czekają nas tańce na słynnych schodach Casa de la Musica.

Uliczka w Trynidadzie by night. W drodze na tańce...
Beata Radecka

Dzień 7. Plażowanie

Dzień na wypoczynek! Możemy też urządzić wycieczkę bryczką lub wierzchem, póki na Kubie koń jest wciąż popularnym środkiem lokomocji. Wieczorem pląsów pod kubańskim niebem ciąg dalszy.

Wierzchem przez Trynidad
Beata Radecka

Dzień 8. Przejazd do Hawany

Przejazd wzdłuż karaibskiego wybrzeża do miasteczka Cienfuegos. Krótkie oglądanie portowego miasta, nazywanego Perłą Południa. Zobaczymy park Martí i teatr Thomasa Ferry oraz oryginalny Palacio del Valle. Powrót do Hawany i pożegnalne imprezy.

Dzień 9 - 13. Festiwal w Hawanie

Afro Dance Festiwal w Hawanie. W wolnym czasie odkrywany zakamarki Hawany.

Kuba
Beata Radecka

Dzień 14 - 15. Plaża, palmy, słonko i rum

Czas na zasłużony odpoczynek! Jedziemy pod palmę na plażę jak z obrazka. I jest suuper!

Kuba
Beata Radecka

Dzień 16. Odlot do Europy

Jedziemy na lotnisko, i wylatujemy w kierunku Europy.

Dzień 17. Czas powrotu

Przylot do Polski.

Program jest ramowy, może ulec zmianie lub modyfikacjom, ale zawsze z troską o dobro turystów.

Program jest objęty prawem autorskim, kopiowanie w całości lub części zabronione!

Kuba
Beata Radecka

Cena

Cena 1490 EUR

Kalkulacja dla grupy min. 10 osób.

Cena zawiera:

 • zakwaterowanie w klimatycznych kwaterach prywatnych, pokoje 2 – 3 osobowe,
 • śniadania, a na nie między innymi świeże owoce, pyszne soki i jajka,
 • transfery i przejazdy, autokarem lub busami,
 • poznawanie Kuby, zwiedzanie wymienionych miejsc,
 • lokalnego przewodnika, który pomoże poznać jej zakamarki,
 • ubezpieczenie (KL, NNW, bagaż).

Cena nie zawiera:

 • przelotów (od ok. 2900 zł /os.), zajmujemy się kupnem biletów lotniczych, chyba że ktoś woli kupić samodzielnie. Za bilety lotnicze płacimy w momencie zakupu,
 • uczestnictwa w festiwalu AfroDance Festiwal - specjalna cena dla grupy,
 • opłaty za lekcje tańca (20 euro/godz.),
 • opłaty za tarjeta de turista, czyli promesy wizowej 22 euro (zajmujemy się wyrabianiem),
 • pozostałych posiłków ( ceny różnorodne, od 5 do 20 cuc, cuc to ciut mniej niż euro),
 • biletów wstępu na imprezy ( zazwyczaj 1 - 5 cuc)
 • przejazdów na imprezy i powrotów z nich,
 • wycieczek fakultatywnych i dodatkowych.

Istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (zgodnie z warunkami ubezpieczyciela, w przypadku poważnej choroby, hospitalizacji itp.), które kosztuje 3% ceny wycieczki.

Prosimy o zgłoszenia mailem na adres: gotravel@gotravel.pl

Chętnych proszę o zaliczkę w chwili zapisu w wysokości 1000 zł lub 250 euro/os.

Nr konta PLN: 29 1140 2004 0000 3102 3205 9779

Nr konta EUR: 63 1140 2004 0000 3712 0549 5777

Rezerwuję…

Jeżeli chcesz wziąć udział w tej wyprawie, skontaktuj się z nami używając przycisku powyżej. Opublikowany tu program nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego i nie jest załącznikiem do umowy zgłoszenia.

Poprzedni | Losowy | Następny


Aktualności
W dzień Bożego Narodzenia anioły ponoć sfruwają na ziemię. A my chcemy wznieść się ku niebu, bo zdaje się być na wyciągnięcie ręki, kiedy Syn Boży rodzi się w stajence! Życzę głębokiej, świątecznej radości. A w Nowym Roku wiele ubogacającej nas ciekawości świata, cieszenia się poznanymi ludźmi, i odkrywania nieznanych lądów. »
Blog 24-12-2017 Beata Radecka
Spotkaliśmy się przedświątecznie w kameralnym gronie naszej ekipy. Jest nas coraz więcej, bo i pracy coraz więcej! Życzymy sobie - i Wam! - coraz ciekawszych, pełnych wrażeń i ubogacających naszą wiedzę o świecie wyjazdów. »
Blog 22-12-2017 Beata Radecka
Etap przeprowadzki trwa, ale na naszych nowych włościach staramy się stworzyć świąteczną atmosferę! Stroik zrobiony przez osoby niepełnosprawne intelektualnie, kupiony na zorganizowanej przez nich Wigilii z jasełkami. »
Blog 21-12-2017 Beata Radecka
Już działamy w naszym nowiutkim, przestronnym, pachnącym świeżością biurze. Bardzo prosimy pamiętajcie, że zmieniliśmy adres – teraz urzędujemy na Żoliborzu, przy Marymonckiej 6, tuż przy stacji metra Słodowiec oraz przystanku tramwajowym. Jest tu zdecydowanie łatwiej zaparkować niż w centrum. »
Blog 15-12-2017 Beata Radecka z zespołem Gotravel
Z ręką na sercu muszę przyznać: jak jest nas razem ze mną dwanaście, tak wszystkie zgodnie twierdzimy, że to jedna z najciekawszych podróży. Odkrywamy, że istnieją kraje, gdzie wszystko działa jak trzeba, a ludzie mogą być niewiarygodnie uprzejmi i uśmiechnięci. Tradycyjne koreańskie stroje, czyli han boki, są śliczne, i teraz bardzo popularne – można je wynająć i paradować w nich po ulicach, a najlepiej po pałacach i ogrodach. Tam zdecydowanie pasują najbardziej, czujemy się jak na planie filmu kostiumowego. A kulinarna strona wyjazdu po prostu nas obezwładnia: trzy razy dziennie kosztujemy pyszności z mnóstwa ustawianych przed nami talerzyków i miseczek. Kilkanaście dań to norma! »
Blog 28-10-2017 Beata Radecka
Uff, ale mieliśmy wrzesień! Bardzo pracowity, ale i pełen satysfakcji: aż siedem grup pojechało z nami w różne miejsca świata, plus niemało turystów indywidualnych. Gruzja, Iran, Hiszpania i Włochy w kilku wariantach, Czechy, Austria... Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaufanie, oraz za wspaniałe towarzystwo. Teraz październik też bardzo pracowity, ale bardziej egzotyczny: zaraz Monika Witkowska leci z ekipą pod Annapurnę, Beata Radecka do Korei i na Tajwan, i już szykujemy kolejne trasy. Trzymajcie kciuki! »
Blog 04-10-2017 Redakcja