Latynoskie klimaty: Kolumbia - Kostaryka - Panama

Termin: 12 - 29 października 2017
Czas trwania: 18
Zakwaterowanie: hotele 3 - 4*, hacjendy

Cóż wiemy o Kolumbii? Najczęściej kojarzy się jedynie z narkotykami. A to krzywdzący stereotyp. Piękny kraj kawy, złota, bujnej przyrody i uroczych, życzliwych ludzi ostatnio stawia na turystykę. A jest co oglądać! Panama kojarzy nam się głównie z kanałem o strategicznym znaczeniu. A Kostaryka to kraj bogactwa przyrody: już 360 gatunków ptaków przyprawia o zawrót głowy, o ssakach, gadach, płazach i owadach nie wspominając

Rezerwuję…

Opis

Kolumbia
Beata Radecka

Dzień 1. Kolumbijski odlot

Wylot do Bogoty z przesiadką w jednym z europejskich portów lotniczych. Przylot do Bogoty w godzinach popołudniowych. Zakwaterowanie w hotelu leżącym w kolonialnym centrum miasta. Czas na aklimatyzację w leżącej 2640 m n.p.m. stolicy Kolumbii. Nocleg.

Dzień 2. Złota Bogota

Zwiedzanie kolonialnego centrum. Serce miasta stanowi Plaza Bolivar ze stojącym w jej centrum pomnikiem Wyzwoliciela Ameryki. Dookoła wznoszą się budynek Kapitolu, Katedra i Pałac Sprawiedliwości. Zobaczymy Pałac prezydencki i przejdziemy kolorowymi uliczkami najstarszej dzielnicy miasta - la Candelaria. Odwiedzimy Muzeum Fernando Botero - najsłynniejszego kolumbijskiego malarza i rzeźbiarza, jednego z najwyżej cenionych artystów współczesnych. Następnie zwiedzanie słynnego z największej na świecie kolekcji prekolumbijskich wyrobów ze złota Museo de Oro. Po południu wjazd kolejką na wzgórze Monserrate, skąd rozciąga się wspaniały widok na liczącą 9 mln mieszkańców metropolię.

Kolumbia
Beata Radecka

Dzień 3. Portowe tradycje

Przejazd do „miasta mostów”, Hondy, malowniczo położonej nad rzeką Magdaleną. Tu, w czasach kolonii znajdował się najważniejszy port obsługujący transport rzeczny między Bogotą a wybrzeżem. Spacer po miasteczku, obserwacja niespiesznego życia tradycyjnego, kolumbijskiego miasteczka..

Dzień 4. Termalny relaks

Przejazd do Haciendy Venecia. Po drodze czas relaksu w łaźniach termalnych Otono. Nocleg w tradycyjnej hacjendzie na plantacji kawy.

Kolumbia

Dzień 5. Kawa, kawa, kawa

Zwiedzanie plantacji, poznawanie procesu produkcji kawy. Degustacja słynnej kolumbijskiej arabiki. Przejazd do Salaminy krętą, spektakularnie malowniczą drogą. Zwiedzanie górskiego miasteczka, podziwianie malowanych domów, górskich krajobrazów, możliwość degustacji lokalnych specjałów.

Kolumbia
Beata Radecka

Dzień 6. Palmowy zawrót głowy

Wyjazd jeepami Willis na całodzienną wycieczkę do San Felix i doliny Samaria. Zobaczymy najwyższe na świecie palmy woskowe, odbędziemy krótki trekking przez dolinę i po południu wrócimy do Salaminy.

Dzień 7. Odlot nad ciepłe Morze Karaibskie

Przejazd na lotnisko i przelot do Cartageny. Wieczorny spacer po mieście. Założona w 1533 Cartagena de Indias, była przez długi czas jednym z najważniejszych portów hiszpańskiej Ameryki, przez który w drodze do Hiszpanii przechodziło łupione na kontynencie złoto. Będące celem pirackich ataków miasto doczekało się imponujących, do dziś świetnie zachowanych fortyfikacji. Dla chętnych, późnowieczorne wyjście na życie nocne.

Cartagena

Dzień 8. Kolonialne klimaty Cartageny

Zwiedzanie najwspanialszej kolonialnej starówki Ameryki. Spacer przez zabytkowe dzielnice: San Pedro z katedrą i licznymi pałacami w stylu andaluzyjskim, San Diego zamieszkiwane niegdyś przez kupców i klasę średnią oraz dzielnicę popularną - Getsemani.

Kolumbia
Beata Radecka

Dzień 9. Między oceanami

Przelot do San Jose z przesiadką w Panamie. Zakwaterowanie i nocleg w stolicy Kostaryki.

Dzień 10. W pobliżu wulkanu

Wycieczka na wulkan Poas. Przejazd malowniczą trasą wśród plantacji kawy. Po drodze postój na plantacji i możliwość degustacji jednej z najlepszych kaw na świecie. Lunch.

W PN Wulkanu Poas spacer wśród tropikalnego lasu pochmurnego i widok na wypełniony jeziorem krater jednego z najbardziej aktywnych wulkanów w kraju. Po południu powrót do San Jose. Spacer po mieście, zwiedzanie Muzeum Złota. Nocleg.

Dzień 11. Emocje na rzece Pacuare

Wczesnym rankiem wyjazd na rafting. Rzeka Pacuare należy do najlepszych tras raftingowych na świecie i słynie z wyjątkowych walorów krajobrazowych. Przejazd nad rzekę i w inną strefę klimatyczną. Pierwsze spotkanie z tropikiem. Po raftingu sycący obiad i przejazd do PN Tortuguero. Zakwaterowanie w lodgu. Kolacja i nocleg.

Kostaryka - przepiękne, delikatne kwiaty
Beata Radecka

Dzień 12. W żółwim tempie

Poranne pływanie kanałami Tortuguero, wypatrywanie rozmaitych ptaków a przy sporej dawce szczęścia- leniwców. Wizyta w nadmorskim miasteczku Tortuguero i centrum ochrony żółwi morskich. Lunch. Spacer wzdłuż plaży. Powrót do lodgu, kolacja i nocleg.

Dzień 13. Pora relaksu

Poranny rejs łódką z powrotem do drogi, wypatrywanie leżakujących w porannym słońcu krokodyli. Przejazd do Cahuita, małego nadmorskiego miasteczka słynącego z żywej kultury kreolskiej i rasta. Lunch w ciągu dnia. Wejście w spowolniony rytm życia upalnych Karaibów na plaży bądź w jednym z licznych barów.

Kostaryka - ananasy prosto z pola, najlepsze na świecie!
Beata Radecka

Dzień 14. Wodny transfer

Przejazd do granicy i przeprawa do Panamy. Po dopełnieniu niezbędnych formalności transfer do Almirante i przeprawa łódką do PN Bocas del Toro. Lunch. Nocleg.

Dzień 15. Plażowania ciąg dalszy

Poszukiwanie innych odcieni turkusu przy plażach Coral Cay i Red Frog. Możliwość snurkowania na rafie.

Dzień 16. Powrót do cywilizacji

Po porannym plażowaniu, transfer na lotnisko i przelot do Panama City. Zakwaterowanie w hotelu. Lunch. Dla chętnych wieczorne wyjście na miasto.

Panama

Dzień 17. Stara i nowa Panama

Poranny wyjazd nad Kanał Panamski. Zwiedzanie muzeum kanału i obserwowanie statków przeprawiających się przez śluzę Miraflores. Po obiedzie zwiedzanie historycznego centrum miasta. Kolonialna Starówka oferuje także niesamowity widok na las wieżowców w centrum biznesowym. Transfer na lotnisko i wylot do Europy.

Panama

Dzień 18. Wszystko dobre, co się dobrze kończy

Przylot do Warszawy.

__Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie, a program modyfikacjom - ale zawsze z troską o dobro turystów!

Uwaga: program jest objęty prawem autorskim, kopiowanie zabronione.__

Cena 4770 USD + przelot ok. 5200 PLN

Kalkulacja dla grupy min. 10 osób.

Cena zawiera

Cena zawiera:

  • noclegi ( hotele 3/4*, hacjendy)
  • posiłki: Kolumbia: śniadania, Kostaryka i Panama wg programu
  • przeloty międzynarodowe i lokalne wymienione w programie (cena do potwierdzenia w dniu zakładania rezerwacji)
  • transfery i wycieczki wymienione w programie
  • opiekę polskiego pilota
  • ubezpieczenie KL i NNW

Cena nie zawiera:

  • opłat lotniskowych – ok. 45 USD
  • napiwków – ok. 65 USD
  • posiłków nie wymienionych w programie

Chętnych proszę o zaliczkę w chwili zapisu 5000 zł/os.

Nr konta: 29 1140 2004 0000 3102 3205 9779

Serdecznie zapraszam! Beata Radecka Gotravel

Rezerwuję…

Jeżeli chcesz wziąć udział w tej wyprawie, skontaktuj się z nami używając przycisku powyżej. Opublikowany tu program nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego i nie jest załącznikiem do umowy zgłoszenia.

Poprzedni | Losowy | Następny


Aktualności
Wróciliśmy z Indonezji i wspomnienia ciągle żywe, wkrótce relacja, napiszemy tylko, że było pięknie, wesoło i bardzo ciepło. »
Blog 02-08-2017 Redakcja
Po przemierzeniu szlaku whisky, kilku degustacjach, zachwyceni zamkami i widokami przyjechaliśmy ze Szkocji. Nawet pogoda nam dopisała! Czerwiec to świetny czas, bo ciemno się robi dopiero przed północą, a rododendrony kwitną jak dzikie. »
Blog 23-06-2017 Beata Radecka
6 czerwca Monika Witkowska wyruszyła na swoją kolejna wyprawę na ośmiotysięcznik. Tym razem jej celem jest Broad Peak, znajdujący się w łańcuchu Karakorum na granicy Chin i Pakistanu. »
Blog 19-06-2017 Redakcja
W czasie naszej podróży po Chinach, już ostatnim odcinkiem Jedwabnego Szlaku od Urumczi do Xian, odwiedziliśmy niezwykłe miejsca, zachwycaliśmy się wspaniałymi krajobrazami, dziełami stworzonymi przez człowieka oraz zadziwiającymi tworami natury. Wiele z nich od dawna przyciągało poszukiwaczy przygód, łowców skarbów, rabusiów dzieł sztuki, pobudzało wyobraźnię podróżników zauroczonych legendami o zaginionych miastach i dawnych kulturach. »
Blog 12-06-2017 Redakcja
Kolejna grupa Stowarzyszenia Historyków Sztuki w trasie! Kolejny etap Jedwabnego Szlaku, tym razem trasa wiedzie przez rzadko odwiedzaną część Chin - północny zachód. Pogoda piękna, temperatura 30 stopni, przepiękne widoki na ośnieżone góry. Czekamy na dalsze wieści! »
Blog 24-05-2017 Redakcja
Tym razem we Francji, w Trzech Dolinach. Śniegu pełno, jazda świetna od rana do obiadu. Wokół ogromne morze gór, widoki na Mont Blanc, Matterhorn, i setki innych szczytów. I jeszcze grzane wino na leżaczku - żyć, nie umierać! »
Blog 10-04-2017 Beata Radecka