Australia - sylwester w krainie Aborygenów

Termin: 28 grudnia 2017 - 12 stycznia 2018
Czas trwania: 16
Zakwaterowanie: hotele 3-4*

Zapraszamy na sylwestrowy wyjazd do Australii. Zobaczymy największe miasta i najważniejsze atrakcje przyrodnicze tego niesamowitego kraju. Podróż po Australii zaczniemy od powitania Nowego Roku w Sydney. Później odwiedzimy Melbourne i przemierzymy niezwykle atrakcyjne wybrzeże Oceanu Indyjskiego. Następnie czeka nas przelot do wnętrza kontynentu, gdzie będziemy podziwiać skałę Uluru i chłonąć atmosferę outbacku - australijskiego interioru. Nie zabraknie też wizyty w tropikalnym kurorcie Cairns i nurkowania na Wielkiej Rafie Koralowej.

Rezerwuję…

Opis

Sydney - Melbourne - Uluru - Alice Springs - Wielka Rafa

Największe atrakcje:

 • Noc Sylwestrowa w Sydney
 • spacer po klimatycznym centrum Melbourne
 • 12 Apostołów i Great Ocean Road
 • Uluru - spektakularny monolit na pustyni
 • trekking wokół malowniczego Kanionu Kingsa
 • przejazd przez australijski outback
 • Alice Springs - miasteczko niczym z westernu
 • zwiedzanie Cairns i jego tropikalnych okolic
 • rejs na Wielką Rafę Koralową

Dni 1-2

Zbiórka na lotnisku im. Chopina w Warszawie. Przelot do Australii (przesiadki w zależności od połączeń lotniczych).

Dzień 3

Przylot do Sydney, transfer do hotelu i zakwaterowanie. Następnie ruszamy na zwiedzanie miasta: zobaczymy XIX-wieczną katedrę NMP, miniemy sydnejski Hyde Park, zagłębimy się między wieżowce tworzące ścisłe centrum i wjedziemy na wieżę telewizyjną, by z punktu widokowego podziwiać rozległą panoramę miasta. Później czeka nas spacer przez urokliwy ogród botaniczny do gmachu słynnej opery i zasłużona przerwa na kawę - z widokiem na operę i wielki most Harbour Bridge. Po kolacji dla chętnych wieczorny spacer na wybrzeże.

Opera w Sydney, Australia
Jędrzej Łukowski

Dzień 4

Dzisiaj zobaczymy zupełnie inne Sydney. Z centralnie położonej przystani Circular Quay popłyniemy promem do dzielnicy Manly, po drodze zachwycając się widokiem opery, mostu i urozmaiconej linii brzegowej zatoki Port Jackson. W Manly będzie czas na wypoczynek i kąpiele na jednej z najpiękniejszej plaży w mieście. Ruszymy też na spacer ścieżką prowadzącą wzdłuż wybrzeża na widowiskowe klify i zajrzymy do lokalnego pubu. Po południu powrót promem do centrum i przygotowania do powitania Nowego Roku. Wieczorem wyjście na plenerową zabawę sylwestrową z gigantycznym pokazem fajerwerków. Fakultatywnie udział w sylwestrowym spektaklu w operze (bilety od ok. 300 AUD) albo impreza sylwestrowa na statku pływającym po zatoce (bilety ok. 500-900 AUD).

Harbuor Bridge w Sydney, Australia
Jędrzej Łukowski

Dzień 5

Po śniadaniu ruszamy na zachód jedyną drogą łączącą Sydney z australijskim interiorem. Po drodze zatrzymamy się w parku Featherdale, gdzie można nawiązać bezpośredni kontakt z kangurami i koalami, a w zagrodach i klatkach zobaczyć innych przedstawicieli australijskiej fauny. Po dotarciu w Góry Błękitnej trafimy na punkt widokowy, z którego można podziwiać panoramę ich przedziwnej rzeźby. Ale główną atrakcją będzie przejażdżka kolejką linową nad jednym z kanionów i zjazd najbardziej stromą koleją żelazną na świecie. Wieczorem powrót do Sydney i rajd po miejscowych pubach w poszukiwaniu piwa Kosciuszko.

Dzień 6

Poranny przelot do Melbourne i transfer do hotelu. Następnie ruszymy na całodniowe zwiedzanie miasta: historyczna XIX-wieczna zabudowa, bulwar nad rzeką Yarrą, wjazd na punkt widokowy na wieżowcu Eureka, wizyta w centrum sztuki nowoczesnej przy Placu Federacji. Odwiedzimy także katedrę św. Patryka, zajrzymy do china town i przejedziemy się zabytkowym tramwajem. Kolacja i nocleg w Melbourne.

Dzień 7

Całodniowy wyjazd w rejon Parku Narodowego Wilsons Promontory. Tam piesza wycieczka szlakiem z widokami skalistych wzgórz, morskich zatok i wspaniałych piaszczystych plaż. Na jednej z dzikich plaż czas na wypoczynek i kąpiele. Późnym popołudniem przejazd na Wyspę Phillipa - tam podejmiemy próbę odnalezienia miejscowych kangurów, a następnie udamy się na wieczorny spektakl z niezliczonymi pingwinami małymi w roli głównej: po zachodzie słońca będą się one gramolić z wody do swoich gniazd na wydmach. Późnym wieczorem powrót na nocleg do Melbourne.

Park Narodowy Wilsons Promontory, Australia
Jędrzej Łukowski

Dzień 8

Po śniadaniu wyjeżdżamy na południe i wyruszamy na Great Ocean Road, czyli równie krętą co widowiskową trasę prowadzącą klifowymi wybrzeżami Oceanu Indyjskiego. Po drodze przystanki na punktach widokowych, spacer wśród wielkich eukaliptusów w poszukiwaniu koali i przystanek na obiad w towarzystwie papug. Po południu będziemy z kilku punktów widokowych podziwiać 12 Apostołów, czyli gigantyczne bloki piaskowcowe wyrastające wprost z oceanu. Wieczorem powrót do Melbourne.

12 Apostołów, Australia
Jędrzej Łukowski

Dzień 9

Transfer na lotnisko i przelot na outback, czyli do wnętrza australijskiego interioru. Po wylądowaniu w pobliżu wielkiej skały Uluru transfer do bazy turystycznej, zakwaterowanie i chwila wypoczynku. Następnie ruszymy na objazd świętej góry miejscowych Aborygenów, przespacerujemy się do jej podnóża i odnajdziemy ukryte pod zboczami zbiorniki wodne. Wieczorem czeka nas wspaniałe widowisko: monolit Uluru zmieniający barwy w promieniach zachodzącego słońca. Wieczorem dla chętnych polsko-australijskie zawody w grillowaniu i zabawa taneczna pod rozgwieżdżonym południowym niebem.

Uluru- Święta góra Aborygenów, Australia
Jędrzej Łukowski

Dzień 10

Pobudka przed świtem i wyjazd na punkt widokowy, z którego znakomicie widać skały Kata Tjuta, oświetlane promieniami wschodzącego słońca. Następnie wybierzemy się na pieszą wycieczkę w głąb tej przedziwnej formacji: będziemy oglądać cuda przyrody nieożywionej i wypatrywać kangury. Po powrocie do bazy śniadanie, wykwaterowanie i wyjazd na trasę do Kanionu Kingsa. Po drodze kontemplacja niekończących się przestrzeni australijskiego outbacku i przystanki pod pustynnymi dębami. Po przybyciu do bazy turystycznej zakwaterowanie i popołudniowa sjesta.

Kata Tjuta, Australia
Jędrzej Łukowski

Dzień 11

Kolejna przedwczesna pobudka i przejazd do Kanionu Kingsa. Piesza wycieczka szlakiem prowadzącym wokół jego gardzieli wraz z zejściem do tzw. Ogrodów Edenu i chwilą wytchnienia nad ukrytym wśród skał jeziorkiem. Dla chętnych widokowy lot śmigłowcem ponad kanionem. Następnie powrót do bazy, śniadanie, wykwaterowanie i kilkugodzinny przejazd do Alice Springs urozmaicony przystankami w oryginalnych przydrożnych zajazdach, wypatrywaniem dzikich koni i wielbłądów, podziwianiem pociągów drogowych i spacerem w wyschniętym korycie rzeki Finke. Po przyjeździe do Alice Springs zakwaterowanie, a następnie wieczór spędzony w lokalnych restauracjach i pubach.

Kings Kanion, Australia
Jędrzej Łukowski

Dzień 12

Od rana krótkie zwiedzanie Alice Springs i czas wolny na zakup pamiątek, aborygeńskich obrazów czy kąpiele w hotelowym basenie. Dla chętnych poranny przelot balonem nad outbackiem: okazja, by zobaczyć wschód słońca na pustyni z zupełnie innej perspektywy (koszt ok. 290 AUD). Po południu przejazd na lotnisko i przelot na wybrzeże Pacyfiku do Cairns - miasta, będącego bazą wypadową dla podróżników chcących na własne oczy zobaczyć Wielką Rafę Koralową. Po przybyciu transfer do hotelu i zakwaterowanie, a następnie wieczorny spacer po centrum wakacyjnej miejscowości.

Dzień 13

Dzień wypoczynkowy albo fakultatywnie całodniowy rejs na Wielką Rafę Koralową: w ramach wycieczki dwa przystanki z możliwością nurkowania z rurką i podziwiania kolorowych rafowych rybek i wielobarwnych koralowców z pokładu łodzi ze szklanym dnem - ok. 180 AUD (z obiadem i wynajęciem specjalnego kostiumu; dla chętnych możliwość nurkowania z butlą - za dodatkową opłatą). Powrót do Cairns późnym popołudniem.

Australia

Dzień 14

Poznajemy okolice Cairns: rano ruszamy niesamowitą kolejką linową zawieszoną ponad najstarszym lasem deszczowym świata. Po drodze przystanki w punktach widokowych i spacer przez dżunglę. Po dotarciu do Kurandy - tropikalnej wioski położonej w górach ponad miastem - czas na spacery, zakup pamiątek i opali, fakultatywnie wizyta w motylarni. Po południu podróż powrotna do Cairns zabytkową linią kolejową - na trasie widoki wodospadów, pokonywanie wysokich mostów i podglądanie życia mieszkańców przedmieść Cairns.

Góry Błętkitne, punkt widokowy na Trzy Siostry, Australia
Jędrzej Łukowski

Dzień 15-16

O poranku transfer na lotnisko i wylot do Polski (przesiadki w zależności od połączeń lotniczych).

Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie, a program modyfikacjom, ale zawsze z troską o dobro turystów!

Cena obejmuje

Cena: 14 400 PLN + 500 AUD

Cena zawiera:

 • zakwaterowanie: hotele *** (pokoje 2-os. z łazienkami), w centrach miast w Sydney, Melbourne i Cairns, bazy turystyczne pod Uluru i Kanionem Kingsa (pokoje 4-os., wspólne łazienki)
 • wyżywienie: śniadania na całej trasie
 • transport mikrobusami, taksówki w miastach
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i parków narodowych
 • opiekę pilota-przewodnika oraz
 • ubezpieczenie KL 30 000 EUR, NNW 3 000 EUR
 • koszty wizowania

Cena nie zawiera:

 • biletów lotniczych - ok. 7 000 PLN
 • dopłaty do pokoju 1-os. - 1500 AUD
 • dopłaty do pokoju 2-os. w bazach turystycznych - 500 AUD • zwyczajowych napiwków: ok. 50 AUD

Chętnych proszę o zaliczkę w chwili zapisu 4000 zł/os.

Nr konta: 29 1140 2004 0000 3102 3205 9779

Serdecznie zapraszam! Beata Radecka

Rezerwuję…

Jeżeli chcesz wziąć udział w tej wyprawie, skontaktuj się z nami używając przycisku powyżej. Opublikowany tu program nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego i nie jest załącznikiem do umowy zgłoszenia.

Poprzedni | Losowy | Następny


Aktualności
Wróciliśmy z Indonezji i wspomnienia ciągle żywe, wkrótce relacja, napiszemy tylko, że było pięknie, wesoło i bardzo ciepło. »
Blog 02-08-2017 Redakcja
Po przemierzeniu szlaku whisky, kilku degustacjach, zachwyceni zamkami i widokami przyjechaliśmy ze Szkocji. Nawet pogoda nam dopisała! Czerwiec to świetny czas, bo ciemno się robi dopiero przed północą, a rododendrony kwitną jak dzikie. »
Blog 23-06-2017 Beata Radecka
6 czerwca Monika Witkowska wyruszyła na swoją kolejna wyprawę na ośmiotysięcznik. Tym razem jej celem jest Broad Peak, znajdujący się w łańcuchu Karakorum na granicy Chin i Pakistanu. »
Blog 19-06-2017 Redakcja
W czasie naszej podróży po Chinach, już ostatnim odcinkiem Jedwabnego Szlaku od Urumczi do Xian, odwiedziliśmy niezwykłe miejsca, zachwycaliśmy się wspaniałymi krajobrazami, dziełami stworzonymi przez człowieka oraz zadziwiającymi tworami natury. Wiele z nich od dawna przyciągało poszukiwaczy przygód, łowców skarbów, rabusiów dzieł sztuki, pobudzało wyobraźnię podróżników zauroczonych legendami o zaginionych miastach i dawnych kulturach. »
Blog 12-06-2017 Redakcja
Kolejna grupa Stowarzyszenia Historyków Sztuki w trasie! Kolejny etap Jedwabnego Szlaku, tym razem trasa wiedzie przez rzadko odwiedzaną część Chin - północny zachód. Pogoda piękna, temperatura 30 stopni, przepiękne widoki na ośnieżone góry. Czekamy na dalsze wieści! »
Blog 24-05-2017 Redakcja
Tym razem we Francji, w Trzech Dolinach. Śniegu pełno, jazda świetna od rana do obiadu. Wokół ogromne morze gór, widoki na Mont Blanc, Matterhorn, i setki innych szczytów. I jeszcze grzane wino na leżaczku - żyć, nie umierać! »
Blog 10-04-2017 Beata Radecka