Peru z archeologicznymi skarbami północy i Boliwią - zmiana terminu! Jedziemy 24 listopada, wracamy 9 grudnia 2018. Mamy jeszcze miejsca, ale zapełniają się, prosimy więc o szybkie zgłoszenia. »

Australia - sylwester w krainie Aborygenów

Termin: 28 grudnia 2018 - 12 stycznia 2019
Czas trwania: 16
Zakwaterowanie: hotele 3-4*

Zapraszamy na sylwestrowy wyjazd do Australii. Zobaczymy największe miasta i najważniejsze atrakcje przyrodnicze tego niesamowitego kraju. Podróż po Australii zaczniemy od powitania Nowego Roku w Sydney. Później odwiedzimy Melbourne i przemierzymy niezwykle atrakcyjne wybrzeże Oceanu Indyjskiego. Następnie czeka nas przelot do wnętrza kontynentu, gdzie będziemy podziwiać skałę Uluru i chłonąć atmosferę outbacku - australijskiego interioru. Nie zabraknie też wizyty w tropikalnym kurorcie Cairns i nurkowania na Wielkiej Rafie Koralowej.

Rezerwuję…

Program

Sydney - Melbourne - Uluru - Alice Springs - Wielka Rafa

Największe atrakcje:

 • Noc Sylwestrowa w Sydney
 • spacer po klimatycznym centrum Melbourne
 • 12 Apostołów i Great Ocean Road
 • Uluru - spektakularny monolit na pustyni
 • trekking wokół malowniczego Kanionu Kingsa
 • przejazd przez australijski outback
 • Alice Springs - miasteczko niczym z westernu
 • zwiedzanie Cairns i jego tropikalnych okolic
 • rejs na Wielką Rafę Koralową

Dni 1-2

Zbiórka na lotnisku im. Chopina w Warszawie. Przelot do Australii (przesiadki w zależności od połączeń lotniczych).

Dzień 3

Przylot do Sydney, transfer do hotelu i zakwaterowanie. Następnie ruszamy na zwiedzanie miasta: zobaczymy XIX-wieczną katedrę NMP, miniemy sydnejski Hyde Park, zagłębimy się między wieżowce tworzące ścisłe centrum i wjedziemy na wieżę telewizyjną, by z punktu widokowego podziwiać rozległą panoramę miasta. Później czeka nas spacer przez urokliwy ogród botaniczny do gmachu słynnej opery i zasłużona przerwa na kawę - z widokiem na operę i wielki most Harbour Bridge. Po kolacji dla chętnych wieczorny spacer na wybrzeże.

Opera w Sydney, Australia
Jędrzej Łukowski

Dzień 4

Dzisiaj zobaczymy zupełnie inne Sydney. Z centralnie położonej przystani Circular Quay popłyniemy promem do dzielnicy Manly, po drodze zachwycając się widokiem opery, mostu i urozmaiconej linii brzegowej zatoki Port Jackson. W Manly będzie czas na wypoczynek i kąpiele na jednej z najpiękniejszej plaży w mieście. Ruszymy też na spacer ścieżką prowadzącą wzdłuż wybrzeża na widowiskowe klify i zajrzymy do lokalnego pubu. Po południu powrót promem do centrum i przygotowania do powitania Nowego Roku. Wieczorem wyjście na plenerową zabawę sylwestrową z gigantycznym pokazem fajerwerków. Fakultatywnie udział w sylwestrowym spektaklu w operze (bilety od ok. 300 AUD) albo impreza sylwestrowa na statku pływającym po zatoce (bilety ok. 500-900 AUD).

Harbuor Bridge w Sydney, Australia
Jędrzej Łukowski

Dzień 5

Po śniadaniu ruszamy na zachód jedyną drogą łączącą Sydney z australijskim interiorem. Po drodze zatrzymamy się w parku Featherdale, gdzie można nawiązać bezpośredni kontakt z kangurami i koalami, a w zagrodach i klatkach zobaczyć innych przedstawicieli australijskiej fauny. Po dotarciu w Góry Błękitnej trafimy na punkt widokowy, z którego można podziwiać panoramę ich przedziwnej rzeźby. Ale główną atrakcją będzie przejażdżka kolejką linową nad jednym z kanionów i zjazd najbardziej stromą koleją żelazną na świecie. Wieczorem powrót do Sydney i rajd po miejscowych pubach w poszukiwaniu piwa Kosciuszko.

Dzień 6

Poranny przelot do Melbourne i transfer do hotelu. Następnie ruszymy na całodniowe zwiedzanie miasta: historyczna XIX-wieczna zabudowa, bulwar nad rzeką Yarrą, wjazd na punkt widokowy na wieżowcu Eureka, wizyta w centrum sztuki nowoczesnej przy Placu Federacji. Odwiedzimy także katedrę św. Patryka, zajrzymy do china town i przejedziemy się zabytkowym tramwajem. Kolacja i nocleg w Melbourne.

Dzień 7

Całodniowy wyjazd w rejon Parku Narodowego Wilsons Promontory. Tam piesza wycieczka szlakiem z widokami skalistych wzgórz, morskich zatok i wspaniałych piaszczystych plaż. Na jednej z dzikich plaż czas na wypoczynek i kąpiele. Późnym popołudniem przejazd na Wyspę Phillipa - tam podejmiemy próbę odnalezienia miejscowych kangurów, a następnie udamy się na wieczorny spektakl z niezliczonymi pingwinami małymi w roli głównej: po zachodzie słońca będą się one gramolić z wody do swoich gniazd na wydmach. Późnym wieczorem powrót na nocleg do Melbourne.

Park Narodowy Wilsons Promontory, Australia
Jędrzej Łukowski

Dzień 8

Po śniadaniu wyjeżdżamy na południe i wyruszamy na Great Ocean Road, czyli równie krętą co widowiskową trasę prowadzącą klifowymi wybrzeżami Oceanu Indyjskiego. Po drodze przystanki na punktach widokowych, spacer wśród wielkich eukaliptusów w poszukiwaniu koali i przystanek na obiad w towarzystwie papug. Po południu będziemy z kilku punktów widokowych podziwiać 12 Apostołów, czyli gigantyczne bloki piaskowcowe wyrastające wprost z oceanu. Wieczorem powrót do Melbourne.

12 Apostołów, Australia
Jędrzej Łukowski

Dzień 9

Transfer na lotnisko i przelot na outback, czyli do wnętrza australijskiego interioru. Po wylądowaniu w pobliżu wielkiej skały Uluru transfer do bazy turystycznej, zakwaterowanie i chwila wypoczynku. Następnie ruszymy na objazd świętej góry miejscowych Aborygenów, przespacerujemy się do jej podnóża i odnajdziemy ukryte pod zboczami zbiorniki wodne. Wieczorem czeka nas wspaniałe widowisko: monolit Uluru zmieniający barwy w promieniach zachodzącego słońca. Wieczorem dla chętnych polsko-australijskie zawody w grillowaniu i zabawa taneczna pod rozgwieżdżonym południowym niebem.

Uluru- Święta góra Aborygenów, Australia
Jędrzej Łukowski

Dzień 10

Pobudka przed świtem i wyjazd na punkt widokowy, z którego znakomicie widać skały Kata Tjuta, oświetlane promieniami wschodzącego słońca. Następnie wybierzemy się na pieszą wycieczkę w głąb tej przedziwnej formacji: będziemy oglądać cuda przyrody nieożywionej i wypatrywać kangury. Po powrocie do bazy śniadanie, wykwaterowanie i wyjazd na trasę do Kanionu Kingsa. Po drodze kontemplacja niekończących się przestrzeni australijskiego outbacku i przystanki pod pustynnymi dębami. Po przybyciu do bazy turystycznej zakwaterowanie i popołudniowa sjesta.

Kata Tjuta, Australia
Jędrzej Łukowski

Dzień 11

Kolejna przedwczesna pobudka i przejazd do Kanionu Kingsa. Piesza wycieczka szlakiem prowadzącym wokół jego gardzieli wraz z zejściem do tzw. Ogrodów Edenu i chwilą wytchnienia nad ukrytym wśród skał jeziorkiem. Dla chętnych widokowy lot śmigłowcem ponad kanionem. Następnie powrót do bazy, śniadanie, wykwaterowanie i kilkugodzinny przejazd do Alice Springs urozmaicony przystankami w oryginalnych przydrożnych zajazdach, wypatrywaniem dzikich koni i wielbłądów, podziwianiem pociągów drogowych i spacerem w wyschniętym korycie rzeki Finke. Po przyjeździe do Alice Springs zakwaterowanie, a następnie wieczór spędzony w lokalnych restauracjach i pubach.

Kings Kanion, Australia
Jędrzej Łukowski

Dzień 12

Od rana krótkie zwiedzanie Alice Springs i czas wolny na zakup pamiątek, aborygeńskich obrazów czy kąpiele w hotelowym basenie. Dla chętnych poranny przelot balonem nad outbackiem: okazja, by zobaczyć wschód słońca na pustyni z zupełnie innej perspektywy (koszt ok. 290 AUD). Po południu przejazd na lotnisko i przelot na wybrzeże Pacyfiku do Cairns - miasta, będącego bazą wypadową dla podróżników chcących na własne oczy zobaczyć Wielką Rafę Koralową. Po przybyciu transfer do hotelu i zakwaterowanie, a następnie wieczorny spacer po centrum wakacyjnej miejscowości.

Dzień 13

Dzień wypoczynkowy albo fakultatywnie całodniowy rejs na Wielką Rafę Koralową: w ramach wycieczki dwa przystanki z możliwością nurkowania z rurką i podziwiania kolorowych rafowych rybek i wielobarwnych koralowców z pokładu łodzi ze szklanym dnem - ok. 180 AUD (z obiadem i wynajęciem specjalnego kostiumu; dla chętnych możliwość nurkowania z butlą - za dodatkową opłatą). Powrót do Cairns późnym popołudniem.

Australia

Dzień 14

Poznajemy okolice Cairns: rano ruszamy niesamowitą kolejką linową zawieszoną ponad najstarszym lasem deszczowym świata. Po drodze przystanki w punktach widokowych i spacer przez dżunglę. Po dotarciu do Kurandy - tropikalnej wioski położonej w górach ponad miastem - czas na spacery, zakup pamiątek i opali, fakultatywnie wizyta w motylarni. Po południu podróż powrotna do Cairns zabytkową linią kolejową - na trasie widoki wodospadów, pokonywanie wysokich mostów i podglądanie życia mieszkańców przedmieść Cairns.

Góry Błętkitne, punkt widokowy na Trzy Siostry, Australia
Jędrzej Łukowski

Dzień 15-16

O poranku transfer na lotnisko i wylot do Polski (przesiadki w zależności od połączeń lotniczych).

Program jest ramowy, może ulec zmianie lub modyfikacjom, ale zawsze z troską o dobro turystów.

Program jest objęty prawem autorskim, kopiowanie w całości lub części zabronione!

Cena

Cena 14 400 PLN + 500 AUD

Cena zawiera:

 • zakwaterowanie: hotele *** (pokoje 2-os. z łazienkami), w centrach miast w Sydney, Melbourne i Cairns, bazy turystyczne pod Uluru i Kanionem Kingsa (pokoje 4-os., wspólne łazienki)
 • wyżywienie: śniadania na całej trasie
 • transport mikrobusami, taksówki w miastach
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i parków narodowych
 • opiekę pilota-przewodnika oraz
 • ubezpieczenie KL 30 000 EUR, NNW 3 000 EUR
 • koszty wizowania

Cena nie zawiera:

 • biletów lotniczych - ok. 7 000 PLN
 • dopłaty do pokoju 1-os. - 1500 AUD
 • dopłaty do pokoju 2-os. w bazach turystycznych - 500 AUD
 • zwyczajowych napiwków: ok. 50 AUD

Istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (zgodnie z warunkami ubezpieczyciela, w przypadku poważnej choroby, hospitalizacji itp.), które kosztuje 3% ceny wycieczki.

Chętnych proszę o zaliczkę w chwili zapisu w wysokości 4000 zł/os.

Nr konta: 29 1140 2004 0000 3102 3205 9779

Rezerwuję…

Jeżeli chcesz wziąć udział w tej wyprawie, skontaktuj się z nami używając przycisku powyżej. Opublikowany tu program nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego i nie jest załącznikiem do umowy zgłoszenia.

Poprzedni | Losowy | Następny


Aktualności
Dostałam właśnie parę zdjęć od naszej grupki przemierzającej shinkansenami Japonię z pilotem - japonistą. Widać, że przypadła im do gustu! Czekamy na ich powrót i na relację. »
Blog 19-05-2018 Beata Radecka
- Beato, bardzo się nam wszystkim tu podoba - taki mail dostałam od grupy przemierzającej od niedzieli Japonię. Fuji pięknie im się odsłoniła. Mieszkali w zabytkowym, tradycyjnym ryokanie, gdzie chodzili ubrani w yukaty - czekam z niecierpliwością na ich powrót i relację! »
Blog 17-05-2018 Beata Radecka
Wróciliśmy właśnie z Rzymu - przez osiem dni od świtu do nocy poznawaliśmy zakamarki Wiecznego Miasta, ale i tak wróciliśmy z poczuciem lekkiego niedosytu. Takie właśnie są podróże Stowarzyszenia Historyków Sztuki! Największe wrażenie zrobił prywatny pałac rodziny Colonna, udostępniany do zwiedzania tylko cztery godziny w tygodniu! »
Blog 07-05-2018 Beata Radecka
- Kolumbia?! Przecież tam są tylko narkotyki – tak na propozycję kolejnej wspólnej wyprawy zareagował Adam. I jest niebezpiecznie... – A ile razy tam byłeś? Wcale? Bo ja uwielbiam ten kraj – odpowiedziałam zgodnie z prawdą. Naprawdę jadąc tam ryzykujesz, że ... Cię zauroczy! »
Blog 20-04-2018 Beata Radecka
Podróżujemy wspólnie z wieloma z Was, ale część poznała mnie dopiero niedawno lub znamy się tylko korespondencyjnie. Dlatego chciałabym podzielić się z Wami tym, czego możecie jeszcze o mnie nie wiedzieć. »
Blog 18-04-2018 Beata Radecka
Marzec to najlepszy czas na narciarski wyjazd w Alpy - właśnie wróciliśmy z Francji. Wyjazd udał się znakomicie: ślicznie świeciło słońce, wokół morze gór, warunki na trasach były świetne, a poranny sztruks sprawiał, że prawie lecieliśmy jak na skrzydłach. A po czekoladzie na gorąco z pysznym Grand Marnier świat stawał się jeszcze piękniejszy! »
Blog 25-03-2018 Beata Radecka