Przeprowadziliśmy się do nowego biura! Do piątku nie działa telefon stacjonarny, prosimy dzwonić na komórkę. Już działamy w nowym, pięknym lokalu przy Marymonckiej 6 /31. Na razie biuro jeszcze w pudłach, ale sieć działa, biurka stoją i działamy.

Sri Lanka wyspa cynamonu i herbaty

Termin: 14 - 27 lipca 2018
Czas trwania: 14
Zakwaterowanie: hotele 3-4*

Sri Lanka to nieduża wyspa kryjąca bogatą i ciekawą kulturę i historię, której pomniki mające wielkie znaczenie dla ludzkości przetrwały mimo upływu czasu, kolonizacji, wojny domowej i wielkiego tsunami. Różnorodna i bujna przyroda, wspaniałe warunki do odpoczynku, czy to na plażach czy na wędrówkach po górzystej części wyspy, interesujące zabytki, herbaciane pola, aromatyczna i niepowtarzalna kuchnia o wielu smakach, uśmiechnięci mieszkańcy, to wszystko sprawia, że pobyt na wyspie na zawsze pozostaje w pamięci. Zagłębimy się w historię spacerując po dawnych stolicach, wdrapiemy się na niesamowitą Lwią Skałę, zmęczymy się na długim spacerze po Równinie Hotrona, spotkamy słonie, zobaczymy małe i duże żółwie, a może nawet łaskawie pokaże nam się lampart w Parku Yala. Wszystkie wrażenia przepijemy filiżanką niezwykle aromatycznej herbaty, a na koniec wypoczniemy nad oceanem wspominając piękne dni na tropikalnej wyspie.

Rezerwuję…

Opis

Dzień 1. Wyruszamy w kierunku Sri Lanki

Wylot do Kolombo.

Kolombo, Sri Lanka

Dzień 2. Spotkanie ze słoniami i odpoczynek nad jeziorem

Przylot do Kolombo. Spotkanie z przewodnikiem. Przejazd do Pinnaweli ok. 2 godzin, gdzie znajduje się ośrodek adaptacyjny dla słoni. W ośrodku mieszkają osierocone słonie, młode i starsze, niektóre karmione jeszcze z butelki – wszystkie znalazły tu swój dom. Przejazd do miejscowości Kandalama nad sztucznym jeziorem zbudowanym przez króla Vasabhę 1700 lat temu – ok. 90 km, 2 godziny jazdy, Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

Anuradhapura, Sri Lanka

Dzień 3. Zwiedzanie pierwszej stolicy syngaleskiego państwa oraz miejsca skąd buddyzm rozprzestrzenił się po kraju

Po śniadaniu przejazd z Kandalamy do Anuradhapury.- 73 km, 1,5 godz. jazdy. Anuradhapura (lista UNESCO) – pierwsza stolica i jeden z największych i najstarszych ośrodków kultury Sri Lanki, gdzie siedzibę miało 113 władców w ciągu ponad 1300 lat trwania miasta, jest obecnie interesującym zabytkiem, ale jednocześnie tętniącym życiem ośrodkiem pielgrzymkowym, do którego przybywają buddyści licznie gromadzący się przy świętym drzewie Bo wyhodowanym ze szczepu figowca pod którym przyszły Budda doznał oświecenia. Idąc świętym traktem warto zobaczyć gigantyczną dagobę Ruwanweliseya zwana Wielka Stupą, ruiny klasztorów i pałaców, posagi Buddy, skalną świątynię Isurumunija. Po zwiedzaniu Anuradhapury przejazd do Mihintale. 17 km, 30 min. Mihintale – kolebka buddyzmu na Sri Lance, którego początek miał miejsce podczas pierwszego kazania wygłoszonego przez mnicha Mahindę do króla Devanampiya Thissy podczas pełni księżyca na Skale Zgromadzenia (Aradhana Gala) jest także miejscem licznych pielgrzymek. Po drodze na szczyt po 1840 schodach widać sanktuaria, jaskinie, pozostałości gmachów, stupę Kantaka z II w p.n.e., kamienne płaskorzeźby. Wędrówkę na górę wynagrodzi niesamowity widok na świętą dolinę. Czas na powrót do hotelu na kolacje i nocleg – 68 km, 1 godz. 20 min.

Dzień 4. Wędrówka na Lwią Skałę i zwiedzanie dawnego miasta-ogrodu z XII w.

Po śniadaniu przejazd do Sigirii (lista UNESCO), najbardziej niezwykłej dawnej stolicy Lanki, (12 km, 20 min.). Zwiedzanie skalnej cytadeli króla Kasyapy z V w., która jest jednym z wielkich osiągnięć inżynieryjnych i artystycznych. Aby dostać się na szczyt 200-metrowej skały trzeba pokonać wiele schodów, po drodze podziwiając przepiękne freski przedstawiające urodziwe panny, przejść przez gigantyczne Lwie Łapy, aby kolejnymi schodami dotrzeć na samą górę, obejrzeć pozostałości pałacu królewskiego i podziwiać widok otaczającej skałę dżungli. Czas na kolejną stolicę – Polonnaruwę (lista UNESCO) – klejnot koronny średniowiecznego króla Parakramabahu I, który władał w XII w., (56 km, 1 godz. 25 min.). Spacer po dobrze zachowanym mieście, gdzie za murami kryły się pałace, świątynie, królewskie łaźnie i ogrody. Warto zobaczyć okrągłą Watadage – jedna z najstarszych budowli, Galviharę z posagami Buddy, czy wielki sztuczny zbiornik Morze Parakramy. Powrót do Kandalamy na kolację i nocleg – 68 km, 1 godz. 35 min.

Sigiriya, Sri Lanka

Dzień 5. Wizyta w złotej świątyni buddyjskiej i trochę oddechu w ogrodzie przypraw

Po śniadaniu przejazd do Dambulli (lista UNESCO), 12 km, 20 min., aby zwiedzić największą na Sri Lance buddyjską świątynię mieszcząca się w pięciu jaskiniach, których ściany i sufity pokrywają malowidła przedstawiające historię buddyzmu. Ciekawe są również wyrzeźbione w skale posagi Buddy w różnych pozach. Przejazd do Matale – 65 km, 1,5 godz. Po świątyniach czas na spotkanie z przyrodą, której bogactwo użyteczne dla człowieka można poznać w ogrodzie przypraw w Matale, gdzie przewodnik opowie jak zbiera się i wykorzystuje przeróżne rośliny. W miejscowym sklepiku można zakupić tutejsze przyprawy. Trasa wycieczki prowadzi następnie do serca wyspy – dawnego królestwa Kandy wśród wzgórz. (25 km, 55 min.). Kolacja i nocleg w hotelu w Kandy.

Dambulla, Sri Lanka

Dzień 6. Spacer po ogrodzie botanicznym, plantacja herbaty, święte miasto Kandy i wieczorny spektakl

Po śniadaniu wyjazd do ogrodu botanicznego Peradeniya – 5,1 km, 16 min. Najwspanialszy i największy na Sri Lance ogród botaniczny zajmuje powierzchnię ok. 60 ha. Rosną tu przeróżne ciekawe drzewa, kwiaty i krzewy głownie azjatyckie, także wiele zagrożonych gatunków. Warto zobaczyć imponujący, gigantyczny figowiec, aleje palmową, ogród orchidei i wiele innych roślin. Ciąg dalszy atrakcji przyrodniczych to pobliska plantacja herbaty, gdzie po przyjrzeniu się pracy zbieraczek liści i zapoznaniu się z kolejnymi etapami procesu produkcji w fabryce herbaty, można chwilę odpocząć smakując przepyszną cejlońską herbatę. Można tu również zrobić herbaciane zakupy. Czas na powrót do Kandy (lista UNESCO) i bliższe poznanie tego ciekawego miasta, którego centralnym punktem jest najświętsze dla buddystów miejsce, czyli Świątynia Zęba przechowująca relikwię Buddy. Pielgrzymi przybywają tutaj z całej Azji, aby oddać hołd Oświeconemu. Wieczorem proponujemy spektakl śpiewu i tańców lankijskich, barwne widowisko przyciągające rzesze turystów. Kolacja i nocleg w hotelu.

Show w Kandy, Sri Lanka

Dzień 7. Piękno wyspy podziwiamy z okien pociągu

Po śniadaniu wyjazd na stację kolejową Peradeniya (6,1 km, 17 min.), aby wyruszyć ok. południa przepiękną trasą kolejową do Nanu Oya – ok. 90 km, 3,5 godz. Z okna pociągu roztaczają się wspaniałe widoki na pola ryżowe, lasy, góry, wodospady i plantacje herbaty, aż po najwyżej położoną stację kolejową na wyspie – Nanu Oya 1600 m n.p.m. Stąd przejazd do hotelu w Nuwara Eliya na kolację i nocleg (7,4 km, 15 min.). Nuwara Eliya zachowała w części prowincjonalny brytyjski styl i atmosferę, o czym świadczy kolonialna zabudowa – bungalowy plantatorów, żywopłoty i jedno z najlepszych 18-dołkowych pól golfowych na świecie. Panuje tu chłodniejszy klimat ze względu na wysokość – 1868 m n.p.m.

Sri Lanka

Dzień 8. Wędrówka po Równinie Hortona aż na koniec świata

Po śniadaniu wyjazd do Parku Narodowego Równiny Hortona – 30 km, 1 godz. 30 min. Równina Hortona to płaskowyż na wysokości ok. 2000 m n.p.m., wspaniałe miejsce do długich wędrówek na świeżym powietrzu wśród zielonych łąk i wiecznie zielonych lasów. Proponujemy spacer 9-kilometrową trasą do punktu widokowego – niesamowitego urwiska zwanego Koniec Świata, a następnie do malowniczego wodospadu w lesie, gdzie woda spływa po wielkich głazach. Park jest pod szczególną ochroną ekologów; nie wolno wnosić żadnych plastikowych toreb i innych rzeczy z tego materiału. Powrót do hotelu na kolacje i nocleg.

Równina Hortona, Sri Lanka

Dzień 9. Safari w Parku Narodowym Yala

Po śniadaniu wyjeżdżamy z Nuwara Eliya do miasta Yala, a stamtąd dżipami do parku Yala, największego obszaru chronionego na wyspie (1259 km2) z najbardziej urozmaiconą fauną i ciekawą roślinnością. Na rozległych trawiastych obszarach, mokradłach, w kępach krzaków, w lasach monsunowych, w małych zbiornikach wodnych, nadbrzeżnych skałach żyją takie zwierzęta jak słonie, szakale, sambary, czytale, czyli jelenie kropkowane, niedźwiedzie wargacze, bawoły wodne, małpy, kolorowe ptaki i motyle, rozmaite jaszczurki, krokodyle, a nawet lamparty, które, mimo, że jest tu ich największe zagęszczenie na świecie, bardzo trudno spotkać, gdyż są bardo płochliwe. Zobaczymy też piękne wybrzeże z olbrzymią skałą oraz pomnik w miejscu, gdzie zginęli turyści podczas wielkiego tsunami w 2004 r. Po tej ekscytującej wyprawie wracamy do hotele. Wieczorem kolacja i nocleg.

Park Yala, Sri Lanka

Dzień 10. Uroki największego miasta fortowego zbudowanego przez Europejczyków w Azji

Po śniadaniu przejazd do Galle (lista UNESCO) piękną trasą wzdłuż południowego wybrzeża wyspy. Spacer po uroczym miasteczku, które jest jedną z największych atrakcji wyspy. Ślady po dawnych mieszkańcach, szczególnie po Holendrach i Brytyjczykach są widoczne w architekturze pięknych domów, zdobień, pozostałych herbach czy sprzedawanych pamiątkach. Warto przejść się po murach potężnej niegdyś twierdzy, zajrzeć do najstarszego na Sri Lance hotelu, którego początki sięgają XVII w., obejrzeć latarnię morską, a wieczorem o zachodzie słońca chłonąć atmosferę tego wyjątkowego miejsca, łączącego cechy kolonialnej osady z tętniącym życiem lankijskim miasteczkiem. Wiele uroczych knajpek i sklepów z pamiątkami przyciąga turystów z całego świata. Kolacja i nocleg w hotelu.

Galle- Fort, Sri Lanka

Dzień 11. Spotkanie z morskimi żółwiami i zakupy masek odstraszających demony

Po śniadaniu wyjazd w kierunku Bentoty. Po drodze przystanek w miejscowości Kosgoda (47 km, 1 godz. 20 min.), wizyta w wylęgarni żółwi - ośrodku, dzięki któremu chroni się żółwie i zapewnia im powrót do oceanu oraz w mieście Ambalandoga - głównym ośrodku wyrobu tradycyjnych lankijskich drewnianych masek. Przyjazd w okolice Bentoty, zakwaterowanie, odpoczynek w hotelu nad oceanem. Kolacja, nocleg.

Sri Lanka

Dzień 12. Dzień wolny

Cały dzień odpoczynku w hotelu nad oceanem, spacery po plaży, kąpiele, łapanie promieni słonecznych przed powrotem do jesiennego kraju. Kto ma ochotę na więcej wrażeń może pomaszerować do miasteczka lub wybrać się tuk-tukiem, odwiedzić świątynię buddyjską z XII w., wylęgarnię żółwi, zrobić zakupy na bazarze, popływać łódką po rzece Bentota wśród zarośli namorzynowych. Wieczorem kolacja w hotelu, nocleg.

Sri Lanka

Dzień 13. Pożegnanie ze Sri Lanką

Przejazd na lotnisko w Kolombo. Po drodze objazd miasta, które nabrało znaczenia dopiero, gdy pojawili się tu Portugalczycy w XVI w., a rozwinęło się za czasów brytyjskich. Zatłoczone, pełne kontrastów Kolombo, gdzie mieszają się kultury i religie, stare kolonialne budowle na tle nowoczesnych wieżowców, bazary, świątynie i parki, jest największym miastem Sri Lanki i jednocześnie jej stolicą administracyjną. Po przyjeździe na lotnisko odprawa i odlot do Polski.

Sri Lanka

Dzień 14. Szczęśliwy powrót do domu.

Lądowanie w Warszawie.

Plantacja herbaty, Sri Lanka

CENA 2090 USD + 3840 PLN

Chętnych proszę o zaliczkę w chwili zapisu 3840 zł/ os.

Nr konta PLN: 29 1140 2004 0000 3102 3205 9779

Nr konta USD: 21 1140 2004 0000 3912 0214 6249

Kalkulacja dla grupy min. 12 osób.

Cena obejmuje

CENA 1990 USD + 3840 PLN

CENA ZAWIERA

 • przeloty na trasie Warszawa - Kolombo – Warszawa
 • noclegi (hotele 3 - 4 *), pokoje dwuosobowe
 • transfery i przejazdy autokarem lub mikrobusem
 • 2 posiłki dziennie: śniadania i kolacje w hotelach; napoje do kolacji płatne dodatkowo
 • opiekę polskiego pilota
 • opiekę lokalnego przewodnika
 • wizę i obsługę wizową
 • ubezpieczenie kosztów leczenia i następstw nieszczęśliwszych wypadków

  CENA NIE ZAWIERA

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów 260 USD
 • napiwków 60 USD
 • opłat za filmowanie i fotografowanie
 • dopłata do all inclusive dnia 12. - 55 USD
 • dopłata do pokoju jednoosobowego: 983 USD

Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie, a program modyfikacjom - ale zawsze z troską o dobro turystów.

Rezerwuję…

Jeżeli chcesz wziąć udział w tej wyprawie, skontaktuj się z nami używając przycisku powyżej. Opublikowany tu program nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego i nie jest załącznikiem do umowy zgłoszenia.

Poprzedni | Losowy | Następny


Aktualności
Już działamy w naszym nowiutkim, przestronnym, pachnącym świeżością biurze. Bardzo prosimy pamiętajcie, że zmieniliśmy adres – teraz urzędujemy na Żoliborzu, przy Marymonckiej 6, tuż przy stacji metra Słodowiec oraz przystanku tramwajowym. Jest tu zdecydowanie łatwiej zaparkować niż w centrum. »
Blog 15-12-2017 Beata Radecka z zespołem Gotravel
Z ręką na sercu muszę przyznać: jak jest nas razem ze mną dwanaście, tak wszystkie zgodnie twierdzimy, że to jedna z najciekawszych podróży. Odkrywamy, że istnieją kraje, gdzie wszystko działa jak trzeba, a ludzie mogą być niewiarygodnie uprzejmi i uśmiechnięci. Tradycyjne koreańskie stroje, czyli han boki, są śliczne, i teraz bardzo popularne – można je wynająć i paradować w nich po ulicach, a najlepiej po pałacach i ogrodach. Tam zdecydowanie pasują najbardziej, czujemy się jak na planie filmu kostiumowego. A kulinarna strona wyjazdu po prostu nas obezwładnia: trzy razy dziennie kosztujemy pyszności z mnóstwa ustawianych przed nami talerzyków i miseczek. Kilkanaście dań to norma! »
Blog 28-10-2017 Beata Radecka
Uff, ale mieliśmy wrzesień! Bardzo pracowity, ale i pełen satysfakcji: aż siedem grup pojechało z nami w różne miejsca świata, plus niemało turystów indywidualnych. Gruzja, Iran, Hiszpania i Włochy w kilku wariantach, Czechy, Austria... Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaufanie, oraz za wspaniałe towarzystwo. Teraz październik też bardzo pracowity, ale bardziej egzotyczny: zaraz Monika Witkowska leci z ekipą pod Annapurnę, Beata Radecka do Korei i na Tajwan, i już szykujemy kolejne trasy. Trzymajcie kciuki! »
Blog 04-10-2017 Redakcja
- Czy macie teraz turystów na Kubie? - spytała mnie kolejna osoba z troską, wiedząc o szalejącym na Karaibach huraganie. Irma uderzyła w Kubę z prędkością 256 km/godz, łamiąc ogromne drzewa, i zmiatając całe budynki. - Nie, bo wrzesień to w tamtym regionie pora huraganów, dobrze o tym wiemy i nie wysyłamy klientów na spotkanie z nimi oko w oko! Nawet kiedy są baaaardzo tanie bilety lotnicze na ten okres... Szalejąca obecnie na Karaibach Irma to huragan najwyższej, piątej kategorii. Na szczęście nikt nie zginął, ale cały czas nie ma prądu i wody nawet w odległych od wybrzeży miejscowościach. Wiem o tym od kubańskich znajomych, z którymi udało mi się skontaktować. »
Blog 11-09-2017 Beata Radecka
Teo, nasza pełna energii przewodniczka, wygląda jak gruzińska księżniczka. Razem z nią i z naszą sympatyczną i bardzo zgraną grupą dotarliśmy do dwóch unikatowych skalnych miast, do stóp Kaukazu, Kachetii winem płynącej oraz do źródeł mineralnej wody Borżomi. »
Blog 09-09-2017 Beata Radecka
A właściwie niewielki jej fragment, jak przyjrzymy się mapie. Cały kraj ma powierzchnię podobną do Europy! Tyle że między wyspami jest morze... Największym odkryciem tego lata była Sumba. To duża wyspa, gdzie za narzeczoną trzeba dać co najmniej dziesięć byków i tyleż koni, na pogrzebach zapisują rozmiary byczych rogów, na nagrobkach przed domami suszą się naczynia, a turystów spotkaliśmy dwójkę... »
Blog 02-08-2017 Beata Radecka