Rafy koralowe i misterne świątynie Indonezji

Termin: 13 - 26 września 2018
Czas trwania: 14
Zakwaterowanie: hotele 3 - 4*

Idealny na niespieszne, wrześniowe wakacje! Kraj leżący na 18 tysiącach wysp w pierścieniu ognia czynnych wulkanów trudno poznać do końca, każda wyspa to osobny, zadziwiający świat. Proponujemy wakacyjny wyjazd i niespieszne nacieszenie się egzotycznym klimatem, historią i przede wszystkim spotkanymi ludźmi. Dotrzemy na cztery wyspy: na Bali, ostoję hinduizmu, gdzie zwiedzimy kilku z kilku tysięcy świątyń Jawę, na której czeka największa świątynia buddyjska na świecie Borobodur, czy zespół świątyń hinduistycznych Prambanan, Lombok i Lembongan. Lembongan raj dla miłośników nurkowania, snorklingu, przepiękna rafa kolarowa, mola-mola i manty, chwila oddechu i czas aby docenić to czym naprawdę Indonezja kusi turystów.

Rezerwuję…

Program

Indonezja
Monika Battaglia

Dzień 1. Wylot z Warszawy

Spotykamy się na lotnisku Okęcie w Warszawie na dwie godziny przed wylotem przy stanowisku odpraw. Naszym portem docelowym jest stolica Bali- Denpasar. Komfort podróży w dużej mierze będzie zależał od czasu zgłoszenia się na wycieczkę, który determinuje dostępność miejsc w samolotach lecących z Warszawy na Bali z jedną tylko przesiadką, preferowane na tej trasie to EMIRATES oraz QATAR AIRWAYS.

Dzień 2. Witamy w Indonezji

Do Denpasar docieramy zazwyczaj w godzinach popołudniowych lub wieczornych. Po przylocie na Bali - wyspę Bogów, w hali przylotów będzie czekał na nas angielskojęzyczny przewodnik, który podczas podróży do hotelu (około 40 minut ) przygotuje nas na niespodzianki związane z pobytem w tym kraju:) Hotel, w którym spędzimy naszą pierwszą noc jest położony w dzielnicy Sanur bezpośrednio nad morzem. Sanur to stara osada, dawno temu pełniąca funkcję wioski rybackiej a dziś kurort, ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Tego dnia czeka nas jeszcze zapoznanie się z otoczeniem, wymiana pieniędzy oraz wspólny wypad na kolację. Pierwsze zetknięcie z indonezyjską kuchnią szczycącą się bogactwem ryb, przypraw, egzotycznych owoców, w jednej z restauracji położonych na plaży. Dla chętnych dłuższy spacer brzegiem morza. Na koniec zasłużony odpoczynek i regeneracja sił w hotelu.

Dzień 3. Transfer na wyspę

Po obfitym śniadaniu stawiamy się wraz z bagażem w recepcji hotelu gotowi do dalszej drogi. Dzisiaj przemieszczamy się na wyspę LEMBONGAN Po krótkim transferze busem przesiadamy się na szybką lódź, która dopłynie do wybrzeża Lembongan. Tu zostajemy przejęci przez lokalnego przewoźnika i odeskortowani do naszego, nowego hotelu przy plaży. Dzisiejsze popołudnie przeznaczymy na rekonesans wyspy i wypoczynek

Dzień 4-5. Nusa Lembongan

Nusa Lembongan jest wyspą otoczoną przepiękną rafą koralową, oferuje doskonałe warunki dla miłośników sportów wodnych, akwen wokół wyspy jest jednym z nielicznych miejsc, gdzie można spotkać w podwodnym świecie olbrzymie mola mola i manty. Dla chętnych fakultatywne wycieczki w morze połączone ze snorklingiem i nurkowaniem, dla pozostałych spacery po wyspie, pływanie, rozkoszowanie się smakami kuchni indonezyjskiej połączone z wypoczynkiem w scenerii rajskiej wyspy.

Indonezja
Monika Battaglia

Dzień 6-7. Jogjakarta- duchowa i kulturowa stolica Indonezji

Po śniadaniu w hotelu, transfer szybką łodzią motorową na Bali ( około 30 minut), przejazd na lotnisko i przelot do Jogjakarty.

Jogjakarta jest duchową stolicą Indonezji, to właśnie tam, na terenach środkowej Jawy powstają w VIII i IX wieku największe dzieła architektury sakralnej związanej z epoką hinduizmu i buddyzmu, mowa oczywiście o Borobodur i Prambanan obiektach obecnych na liście dziedzictwa światowego UNESCO, Jogjakarta jest również centrum życia akademickiego, centrum rękodzielnictwa, miejscem gdzie do dnia dzisiejszego sułtan pełni jednocześnie funkcję gubernatora.

Borobodur
Monika Battaglia

Po spotkaniu z lokalnym przewodnikiem udajemy się na zwiedzanie. Czeka nas wizyta w pałacu sułtana KRATONIE oraz ogrodach sułtańskich TAMAN SARI, następnie obejrzymy wytwórnię BATIKU, z którego słyną niektóre regiony Indonezji.

Po południu udajemy się w kierunku BOROBODUR, odległego około 40 km od miasta. Po drodze zatrzymamy się na lunch, gdzie istnieje możliwość przyjrzenia się pracy lokalnych rzemieślników spod dłuta których powstają misterne, koronkowe, cudeńka wykonane ze srebra.

Zwiedzanie kompleksu świątyń buddyjskich a mianowicie Borobodur, Mendut i Pawon jest naszym głównym celem i ukoronowaniem wizyty na Jawie. Następnego dnia po śniadaniu udajemy się do kolejnego kompleksu świątyń, tym razem hinduistycznych: Prambanan. Sambi Sari, Plaosan Lor pozwolą nam zagłębić się w atmosferę starej jawajskiej społeczności, w której dwie wspomniane wyżej religie współistniały, jednocześnie rywalizując ze sobą.

Lunch przewidziany jest w pięknym miejscu nad rzeką, w lokalnej wiosce, po drodze będziemy mogli przyjrzeć się jak żyją obecnie mieszkańcy środkowej Jawy.

WAYANG KULIT -teatr marionetek, który również znajduje się na liście dziedzictwa narodowego Indonezji obok batiku i tajemniczego sztyletu zwanego Keris, przybliży nam mistrz ceremonii, jeden z mieszkańców wioski.

Prambanan
Monika Battaglia

Dzień 8. Przelot na Lombok

Po śniadaniu, przejazd na lotnisko w JOGJA i przelot na Lombok. Transfer na najpiękniejszą plażę na wyspie, około południa zakwaterowanie w hotelu. Dzisiejsze popołudnie do wykorzystania według indywidualnych upodobań, kilka kilometrów śnieżnobiałej plaży zachęca do spacerów, a zjawiskowy zachód słońca na wyspie umili nam wieczór.

Dzień 9. Wycieczka przyrodniczo-krajoznawcza po Lomboku

Śniadanie w hotelu. Dziś czeka nas całodniowy program przyrodniczo- przygodowy w PARKU NARODOWYM RINJANI. Po drodze ( około 2 godzinny przejazd ) obserwacja upraw ( ryż, tytoń, chili, orzeszki ziemne ) Po dotarciu na miejsce dostajemy się dodatkowo pod opiekę przewodników parku Rinjani, z którymi rozpoczniemy naszą pieszą wycieczkę po zboczach wulkanu wyznaczonymi, wygodnymi ścieżkami szutrowymi. Na trasie czekają na nas dwa wodospady ukryte w dżungli, pod drugim będzie czas na kąpiel i lunch i sesję zdjęciową. Druga część trekkingu zaprowadzi nas do 500 letniej wioski SENARU, niech nas nie zmyli widok wioski wyglądającej na skansen, w dalszym ciągu jest ona miejscem zamieszkiwania SASAKÓW, rdzennych mieszkańców Lomboku.

Dzień 10. Przelot na Bali i transfer do Ubud

Po śniadaniu ostatni spacer nad morzem przy wtórze fal, dzisiaj wracamy na Bali. Przelot przewidziany jest około południa. Z lotniska czeka nas dwugodzinny transfer do UBUD- najpiękniejszego miasta całej wyspy, miasta artystów. Ubud położone jest w centralnej części wyspy, otoczone górami, poprzecinane rozlewiskami rzek, klimatyczne miasteczko od lat przyciąga rzesze turystów, to tu można wybrać się na wieczorny pokaz tańców: Legong, Barong, Kecac, taniec żaby i wiele innych. Bali jest kolebką tańców orientalnych, dlatego dla wszystkich chętnych fakultatywnie można wybrać się na pokaz chociażby jednego z nich.

Wieczorem czekają na nas ukryte w zaułkach restauracje z widokami na tarasy ryżowe a Ubud - miasto galerii, nikomu nie pozwoli się nudzić.

Indonezja
Monika Battaglia

Dzień 11. Pura Besakih, krater Kintamani, Tirta Empul, Gunung Kawi- najświętsze miejsca na Bali.

Dziś czeka nas kolejna całodniowa wycieczka odkrywająca uroki wyspy, która przyciąga nie tylko pięknymi plażami, orientalną kuchnią ale też albo przede wszystkim imponującymi hinduistycznymi świątyniami i lokalnymi zwyczajami, gościnnej balijskiej społeczności.

Podczas tej wycieczki odwiedzimy najważniejsze i najświętsze miejsca na wyspie. Zaczniemy od Besakih: Świątyni - Matki; imponującego kompleksu świątyń wybudowanych na zboczu Mt. Agung, najwyższego wulkanu na wyspie i świętej góry Balijczyków. To tutaj bije religijne serce Bali i niemal codziennie zobaczyć tu można potężne ceremonie przyciągające setki wiernych z całej wyspy. Następnym przystankiem będzie Kintamani - największy krater wulkaniczny w Azji Południowo-Wschodniej, powstały w wyniku erupcji mającej miejsce tysiące lat temu. Wewnątrz starego krateru wyrósł kolejny, wciąż aktywny wulkan - Gunung Batur. Na krawędzi krateru wybudowano kilka restauracji, w których zjeść można lunch z widokiem na wulkan. Po lunchu udamy się na plantację kawy, orientalnych przypraw, egzotycznych owoców gdzie będziemy mogli skosztować najdroższej kawy na świecie - Luwak.

Po południu zawitamy do TIRTA EMPUL - przepięknej świątyni wybudowanej w miejscu, skąd wybija święte żródło, z którego woda używana jest przez braminów na całej wyspie do odprawiania ceremonii. Balijczycy wierzą, że woda ma właściwości uzdrawiające i odmładzające, co sprawia, że z chęcią zażywają tu rytualnych kąpieli.

Ostatnim punktem wyprawy jest miejsce zwane GUNUNG KAWI - tworzą je tysiącletnie grobowce królewskie oraz pozostałości jednego z pierwszych klasztorów buddyjskich na Bali. Jest to wyjątkowo urokliwe miejsce położone w wąwozie otoczonym zielonymi tarasami ryżowymi - wręcz idealnie nadające się na sesję fotograficzną. Powrót do hotelu w godzinach wieczornych.

Dzień 12. Dzień na zajęcia fakultatywne

Ten dzień przeznaczony będzie na korzystanie z uroków UBUD, każdy z nas będzie mógł go zagospodarować we własnym zakresie. Romantyczny spacer po „małpim gaju”, wizyty w galeriach malarzy, którzy zdecydowali się osiąść na stałe w tym uroczym miejscu, podziwianie architektury Ubud. Dla głodnych wrażeń polecam fakultatywnie spływ rwącą rzeką z zapierającymi dech w piersiach widokami na kolejne tarasy ryżowe, które tu w okolicach Ubud są wyjątkowo malownicze.

Dzień 13. Pożegnanie z Indonezją

Dzisiaj niestety nadszedł czas na pożegnanie się z przepiękną Indonezją. Śniadanie w hotelu, łapanie ostatnich promieni słonecznych przy basenie, ostatnie zakupy pamiątek i transfer na lotnisko. Tu kończy się nasza przygoda z krajem położonym na 18 000 wysp. Wylot do Warszawy przez jeden z portów tranzytowych.

Dzień 14. Przylot do Warszawy

Przylot na lotnisko Okęcie w Warszawie. Czas pożegnania.

Program jest ramowy, może ulec zmianie lub modyfikacjom, ale zawsze z troską o dobro turystów.

Program jest objęty prawem autorskim, kopiowanie w całości lub części zabronione!

Cena

Cena 2220 USD

Kalkulacja dla grupy min. 9 osób. Grupa liczyć będzie max. 14 osób!

Cena zawiera:

  • przeloty wewnętrzne Denpasar – Jogjakarta, Jogjakarta – Lombok - Bali, przejazdy busami i statkami,
  • noclegi w hotelach 3 - 4*,  
  • wszystkie śniadania, a w dniach 6, 7 i 9 dwa posiłki dziennie (śniadania i obiady),
  • opiekę doświadczonego polskiego pilota na całej trasie wycieczki,
  • bilety wstępów oraz atrakcje wymienione w programie,
  • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu.

Cena nie zawiera:

  • przelotów głównych na Bali, przelot z Warszawy kosztuje teraz ok. 3500 PLN. Pilot z grupą będzie lecieć z Warszawy, ale istnieje możliwość zorganizowania przelotów z innych miast Polski lub świata!
  • napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców 90 USD płatnej po przylocie,
  • opłat za fotografowanie i filmowanie
  • dopłaty do pokoju jednoosobowego: 720 USD

Istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (zgodnie z warunkami ubezpieczyciela, w przypadku poważnej choroby, hospitalizacji itp.), które kosztuje 3% ceny wycieczki.

Chętnych proszę o zaliczkę w chwili zapisu w wysokości 3500 zł/os.

Nr konta: 29 1140 2004 0000 3102 3205 9779

Rezerwuję…

Jeżeli chcesz wziąć udział w tej wyprawie, skontaktuj się z nami używając przycisku powyżej. Opublikowany tu program nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego i nie jest załącznikiem do umowy zgłoszenia.

Poprzedni | Losowy | Następny


Aktualności
W dzień Bożego Narodzenia anioły ponoć sfruwają na ziemię. A my chcemy wznieść się ku niebu, bo zdaje się być na wyciągnięcie ręki, kiedy Syn Boży rodzi się w stajence! Życzę głębokiej, świątecznej radości. A w Nowym Roku wiele ubogacającej nas ciekawości świata, cieszenia się poznanymi ludźmi, i odkrywania nieznanych lądów. »
Blog 24-12-2017 Beata Radecka
Spotkaliśmy się przedświątecznie w kameralnym gronie naszej ekipy. Jest nas coraz więcej, bo i pracy coraz więcej! Życzymy sobie - i Wam! - coraz ciekawszych, pełnych wrażeń i ubogacających naszą wiedzę o świecie wyjazdów. »
Blog 22-12-2017 Beata Radecka
Etap przeprowadzki trwa, ale na naszych nowych włościach staramy się stworzyć świąteczną atmosferę! Stroik zrobiony przez osoby niepełnosprawne intelektualnie, kupiony na zorganizowanej przez nich Wigilii z jasełkami. »
Blog 21-12-2017 Beata Radecka
Już działamy w naszym nowiutkim, przestronnym, pachnącym świeżością biurze. Bardzo prosimy pamiętajcie, że zmieniliśmy adres – teraz urzędujemy na Żoliborzu, przy Marymonckiej 6, tuż przy stacji metra Słodowiec oraz przystanku tramwajowym. Jest tu zdecydowanie łatwiej zaparkować niż w centrum. »
Blog 15-12-2017 Beata Radecka z zespołem Gotravel
Z ręką na sercu muszę przyznać: jak jest nas razem ze mną dwanaście, tak wszystkie zgodnie twierdzimy, że to jedna z najciekawszych podróży. Odkrywamy, że istnieją kraje, gdzie wszystko działa jak trzeba, a ludzie mogą być niewiarygodnie uprzejmi i uśmiechnięci. Tradycyjne koreańskie stroje, czyli han boki, są śliczne, i teraz bardzo popularne – można je wynająć i paradować w nich po ulicach, a najlepiej po pałacach i ogrodach. Tam zdecydowanie pasują najbardziej, czujemy się jak na planie filmu kostiumowego. A kulinarna strona wyjazdu po prostu nas obezwładnia: trzy razy dziennie kosztujemy pyszności z mnóstwa ustawianych przed nami talerzyków i miseczek. Kilkanaście dań to norma! »
Blog 28-10-2017 Beata Radecka
Uff, ale mieliśmy wrzesień! Bardzo pracowity, ale i pełen satysfakcji: aż siedem grup pojechało z nami w różne miejsca świata, plus niemało turystów indywidualnych. Gruzja, Iran, Hiszpania i Włochy w kilku wariantach, Czechy, Austria... Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaufanie, oraz za wspaniałe towarzystwo. Teraz październik też bardzo pracowity, ale bardziej egzotyczny: zaraz Monika Witkowska leci z ekipą pod Annapurnę, Beata Radecka do Korei i na Tajwan, i już szykujemy kolejne trasy. Trzymajcie kciuki! »
Blog 04-10-2017 Redakcja