Zapisy na 2018 rok ruszyły, na 2017 już tylko wyjazdy na zamówienie Drodzy i Szanowni, nie mamy już miejsc w naszych grupach na 2017 rok, ale chętnie zorganizujemy dla Was wyjazdy na zamówienie, indywidualne albo grupowe - od jednej osoby do stu, a nawet więcej. Więcej ciekawych propozycji na 2018 w listopadzie, zapraszamy!

Bajkał zimą: lodowa przygoda

Termin: 10 - 20 marca 2018
Czas trwania: 11
Zakwaterowanie: hotele 3*, nad Bajkałem domki lub u gospodarzy, czyli po syberyjsku!

Zamarznięty Bajkał to zjawisko trudne do opisania, bo trudno je porównać z czymkolwiek innym. Połacie idealnie przezroczystego lodu, lodowe napryski na skałach i bajeczne jaskini, pola torosów i lodowe szczeliny … Dużym przeżyciem jest również podróż samochodami po zamarzniętej powierzchni syberyjskiego morza. Żeby nie było nudno ( tylko lód i lód… ) mamy też w planie zwiedzanie syberyjskich miast, spotkania z kulturą mieszkańców Syberii czy smaczki takie jak obiady u miejscowych gospodyń, pikniki na lodzie i seanse w bani - rosyjskiej odmianie sauny. Druga połowa marca to idealny czas na tę wyprawę - na ogół jest słonecznie i sucho, co powoduje, że nie odczuwamy mrozu. W tym czasie zazwyczaj są temperatury między - 5 a - 15 stopni, sporadycznie spadają poniżej -20. Noce i poranki są chłodne, potem jak słońce zaczyna świecić, to wszyscy się rozbierają!

Rezerwuję…

Opis

Nasza grupa została na lodzie....

Dzień 1. Odlot na wschód

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie i wylot do Irkucka z przesiadką w Moskwie.

Dzień 2. Spacerkiem po Irkucku

Przylot do Irkucka. Transfer do hotelu. Wyjście na zwiedzanie miasta: zabytkowe cerkwie w stylu syberyjskiego baroku, „polski” kościół, oryginalna drewniana zabudowa, centralny rynek, lodołamacz „Angara”, zapora irkuckiej hydroelektrowni.

Bajkał
Jędrzej Łukowski

Dzień 3. Oko w oko z Bajkałem

Przejazd nad Bajkał do Listwianki. Po drodze zwiedzanie skansenu Talcy. W Listwiance zakwaterowanie w bazie turystycznej. Następnie zwiedzanie miejscowości i okolic: wjazd wyciągiem na Kamień Czerskiego, wizyta w Muzeum Bajkalskiego. Bania.

Dzień 4. Poduszkowcem i psim zaprzęgiem

Wycieczka poduszkowcem wzdłuż trasy Kolei Krugobajkalskiej. Po drodze przystanki w najciekawszych punktach linii kolejowej oraz obiad u miejscowej gospodyni. Wieczorem fakultatywnie wyjście na koncert miejscowego barda.

Bajkał
Jędrzej Łukowski

Dzień 5. Stąpając po przezroczystym lodzie

Przejazd mikrobusem (ok. 320 km lądem) w rejon wyspy Olchon. Przesiadka do UAZ-ów i wycieczka po zamarzniętej cieśninie Małe Morze – przystanki przy rozmaitych zjawiskach lodowych i przejazd do miejscowości Chużyr na wyspie. Zakwaterowanie w bazie turystycznej, spacer, bania.

Bajkał

Dzień 6. Po lodzie aż na drugi brzeg

Przejazd UAZ-ami po lodzie na drugi brzeg Bajkału – do Ust'-Barguzina. Po drodze podziwianie zjawisk lodowych, piknik na zamarzniętym morzu, rozrywki śnieżno-lodowe. Po przyjeździe zakwaterowanie na kwaterach prywatnych.

Bajkał
Jędrzej Łukowski

Dzień 7. Ucha z omula i podlodowe połowy

Dzień UAZ-ami na wycieczkę do Zatoki Cziwyrkujskiej, na drugą stronę półwyspu Święty Nos. Kąpiele w gorących źródłach w Zatoki Zmiejnej, piknik z gotowaną na ognisku uchą z omula. Próba sił w podlodowym połowie ryb - tam miejscowi łowią cały rok. Wyrąbana jest przerębel i ryby są praktycznie zawsze. Jak to w praktyce wygląda? Zazwyczaj stawiają nam jurty na lodzie, w jurcie siada się na łóżku, z króciutką wędką, i już można rybki zanęcać. Jak będzie piękna pogoda, to wtedy łowimy bez jurty, bezpośrednio na lodzie.

Dzień 8. Kierunek: Burjacja

Przejazd mikrobusem (ok. 270 km lądem) do Ułan Ude – stolicy Republiki Buriacji. Zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie centrum miasta: największa na świecie głowa Lenina, Carskie Wrota, deptak, cerkiew Hodegetrii.

Bajkał
Jędrzej Łukowski

Dzień 9. Wśród starowierców i rosyjskich buddystów

Wycieczka po okolicach Ułan Ude. Wizyta w iwołgińskim dacanie – centrum buddyzmu w Rosji. Przejazd do wsi zabajkalskich starowierców – zwiedzanie muzeum, cerkwi, program artystyczno-gastronomiczny. Punkt widokowy nad Selengą, największym dopływem Bajkału. Powrót do Ułan Ude.

Dzień 10. Kultowa Kolej Transyberyjska

Po śniadaniu wyjazd pociągiem Kolei Transsyberyjskiej i przejazd do Irkucka. Podziwianie widoków doliny Selengi - największego dopływu Bajkału - oraz ostatnie spojrzenia na zamarzniętą taflę Morza Syberii. Kolejne szklanki herbaty parzonej we wrzątku z transsyberyjskiego samowaru i spotkania towarzyskie w wagonie-restoranie. Wieczorem przybycie do Irkucka, kolacja i nocleg w hotelu.

Bajkał
Jędrzej Łukowski

Dzień 11.Powrót do Polski

Wcześnie rano transfer na lotnisko. Wylot do Warszawy z przesiadką w Moskwie. Zakończenie imprezy na lotnisku Chopina w Warszawie.

Program jest ramowy, tu wszystko zależy od pogody, będziemy starali się zapewnić jak najwięcej wrażeń, ale kierując się doświadczeniem i zdrowym rozsądkiem!

To wyjazd trochę nietypowy, ale na pewno wszyscy chętni zdają sobie sprawę. Dobrych hoteli tam nie zbudowali ( tam gdzie to możliwe, mieszkamy w najlepszych hotelach w mieście). Za to w sercu Bajkału najlepiej żyć po syberyjsku, jak lokalni (innych możliwości zresztą tam nie ma).

Bajkał
Jędrzej Łukowski


Cena: 1765 USD

Cena obejmuje

Cena 1765 USD

Cena zawiera:

  • opłatę za wizę i obsługę wizową,
  • noclegi według programu, pokoje dwuosobowe,
  • wyżywienie (2 posiłki dziennie, śniadania oraz obiady lub kolacje, herbata),
  • przejazdy i wszystkie atrakcje według programu,
  • przejazd pociągiem z Ułan Ude do Irkucka,
  • pakiet ubezpieczeniowy NNW,KL,
  • opiekę pilota z Polski.

Cena nie zawiera *przelotów, cena ok. 2600 zł/os, im wcześniej, tym taniej.

Na miejscu na realizację programu zbieramy po 190 USD oraz na napiwki po 40 USD.

Cena dla grupy 9 - 14 osób.

Dopłaty do pokoju 1 osobowego - 250 USD/os.

Chętnych proszę o zaliczkę w chwili zapisu 3500 zł/os.
Nr konta: 29 1140 2004 0000 3102 3205 9779

Dopłata 45 dni przed wylotem, w USD lub po kursie sprzedaży mbanku.

Serdecznie zapraszam! Beata Radecka

Rezerwuję…

Jeżeli chcesz wziąć udział w tej wyprawie, skontaktuj się z nami używając przycisku powyżej. Opublikowany tu program nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego i nie jest załącznikiem do umowy zgłoszenia.

Poprzedni | Losowy | Następny


Aktualności
Uff, ale mieliśmy wrzesień! Bardzo pracowity, ale i pełen satysfakcji: aż siedem grup pojechało z nami w różne miejsca świata, plus niemało turystów indywidualnych. Gruzja, Iran, Hiszpania i Włochy w kilku wariantach, Czechy, Austria... Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaufanie, oraz za wspaniałe towarzystwo. Teraz październik też bardzo pracowity, ale bardziej egzotyczny: zaraz Monika Witkowska leci z ekipą pod Annapurnę, Beata Radecka do Korei i na Tajwan, i już szykujemy kolejne trasy. Trzymajcie kciuki! »
Blog 04-10-2017 Redakcja
- Czy macie teraz turystów na Kubie? - spytała mnie kolejna osoba z troską, wiedząc o szalejącym na Karaibach huraganie. Irma uderzyła w Kubę z prędkością 256 km/godz, łamiąc ogromne drzewa, i zmiatając całe budynki. - Nie, bo wrzesień to w tamtym regionie pora huraganów, dobrze o tym wiemy i nie wysyłamy klientów na spotkanie z nimi oko w oko! Nawet kiedy są baaaardzo tanie bilety lotnicze na ten okres... Szalejąca obecnie na Karaibach Irma to huragan najwyższej, piątej kategorii. Na szczęście nikt nie zginął, ale cały czas nie ma prądu i wody nawet w odległych od wybrzeży miejscowościach. Wiem o tym od kubańskich znajomych, z którymi udało mi się skontaktować. »
Blog 11-09-2017 Beata Radecka
Teo, nasza pełna energii przewodniczka, wygląda jak gruzińska księżniczka. Razem z nią i z naszą sympatyczną i bardzo zgraną grupą dotarliśmy do dwóch unikatowych skalnych miast, do stóp Kaukazu, Kachetii winem płynącej oraz do źródeł mineralnej wody Borżomi. »
Blog 09-09-2017 Beata Radecka
A właściwie niewielki jej fragment, jak przyjrzymy się mapie. Cały kraj ma powierzchnię podobną do Europy! Tyle że między wyspami jest morze... Największym odkryciem tego lata była Sumba. To duża wyspa, gdzie za narzeczoną trzeba dać co najmniej dziesięć byków i tyleż koni, na pogrzebach zapisują rozmiary byczych rogów, na nagrobkach przed domami suszą się naczynia, a turystów spotkaliśmy dwójkę... »
Blog 02-08-2017 Beata Radecka
Co prawda przemierzyliśmy tylko 8 wysp z 18 tysięcy, więc ciągle jeszcze sporo nam brakuje, ale Indonezja i tak zachwyca nas różnorodnością. Mozaika religii, kultur, krajobrazów. I ogromna uprzejmość i życzliwość ludzi. Uwielbiają sobie robić z nami zdjęcia, mogłam poczuć się jak biały miś z zakopiańskich Krupówek. »
Blog 26-07-2017 Beata Radecka
Ruszamy na poszukiwanie słynnych waranów - smoków z Komodo. Największe i najgroźniejsze jaszczury na świecie: potrafią skonsumować i wołu, i jelenia. Ale my się smoków nie boimy... »
Blog 22-07-2017 Beata Radecka