Bajkał zimą: lodowa przygoda

Termin: 10 - 20 marca 2018
Czas trwania: 11
Zakwaterowanie: hotele 3*, nad Bajkałem domki lub u gospodarzy, czyli po syberyjsku!

Zamarznięty Bajkał to zjawisko trudne do opisania, bo trudno je porównać z czymkolwiek innym. Połacie idealnie przezroczystego lodu, lodowe napryski na skałach i bajeczne jaskini, pola torosów i lodowe szczeliny … Dużym przeżyciem jest również podróż samochodami po zamarzniętej powierzchni syberyjskiego morza. Żeby nie było nudno ( tylko lód i lód… ) mamy też w planie zwiedzanie syberyjskich miast, spotkania z kulturą mieszkańców Syberii czy smaczki takie jak obiady u miejscowych gospodyń, pikniki na lodzie i seanse w bani - rosyjskiej odmianie sauny. Druga połowa marca to idealny czas na tę wyprawę - na ogół jest słonecznie i sucho, co powoduje, że nie odczuwamy mrozu. W tym czasie zazwyczaj są temperatury między - 5 a - 15 stopni, sporadycznie spadają poniżej -20. Noce i poranki są chłodne, potem jak słońce zaczyna świecić, to wszyscy się rozbierają!

Rezerwuję…

Opis

Nasza grupa została na lodzie....

Dzień 1. Odlot na wschód

Zbiórka na lotnisku Chopina w Warszawie i wylot do Irkucka z przesiadką w Moskwie.

Dzień 2. Spacerkiem po Irkucku

Przylot do Irkucka. Transfer do hotelu. Wyjście na zwiedzanie miasta: zabytkowe cerkwie w stylu syberyjskiego baroku, „polski” kościół, oryginalna drewniana zabudowa, centralny rynek, lodołamacz „Angara”, zapora irkuckiej hydroelektrowni.

Bajkał
Jędrzej Łukowski

Dzień 3. Oko w oko z Bajkałem

Przejazd nad Bajkał do Listwianki. Po drodze zwiedzanie skansenu Talcy. W Listwiance zakwaterowanie w bazie turystycznej. Następnie zwiedzanie miejscowości i okolic: wjazd wyciągiem na Kamień Czerskiego, wizyta w Muzeum Bajkalskiego. Bania.

Dzień 4. Poduszkowcem i psim zaprzęgiem

Wycieczka poduszkowcem wzdłuż trasy Kolei Krugobajkalskiej. Po drodze przystanki w najciekawszych punktach linii kolejowej oraz obiad u miejscowej gospodyni. Wieczorem fakultatywnie wyjście na koncert miejscowego barda.

Bajkał
Jędrzej Łukowski

Dzień 5. Stąpając po przezroczystym lodzie

Przejazd mikrobusem (ok. 320 km lądem) w rejon wyspy Olchon. Przesiadka do UAZ-ów i wycieczka po zamarzniętej cieśninie Małe Morze – przystanki przy rozmaitych zjawiskach lodowych i przejazd do miejscowości Chużyr na wyspie. Zakwaterowanie w bazie turystycznej, spacer, bania.

Bajkał

Dzień 6. Po lodzie aż na drugi brzeg

Przejazd UAZ-ami po lodzie na drugi brzeg Bajkału – do Ust'-Barguzina. Po drodze podziwianie zjawisk lodowych, piknik na zamarzniętym morzu, rozrywki śnieżno-lodowe. Po przyjeździe zakwaterowanie na kwaterach prywatnych.

Bajkał
Jędrzej Łukowski

Dzień 7. Ucha z omula i podlodowe połowy

Dzień UAZ-ami na wycieczkę do Zatoki Cziwyrkujskiej, na drugą stronę półwyspu Święty Nos. Kąpiele w gorących źródłach w Zatoki Zmiejnej, piknik z gotowaną na ognisku uchą z omula. Próba sił w podlodowym połowie ryb - tam miejscowi łowią cały rok. Wyrąbana jest przerębel i ryby są praktycznie zawsze. Jak to w praktyce wygląda? Zazwyczaj stawiają nam jurty na lodzie, w jurcie siada się na łóżku, z króciutką wędką, i już można rybki zanęcać. Jak będzie piękna pogoda, to wtedy łowimy bez jurty, bezpośrednio na lodzie.

Dzień 8. Kierunek: Burjacja

Przejazd mikrobusem (ok. 270 km lądem) do Ułan Ude – stolicy Republiki Buriacji. Zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie centrum miasta: największa na świecie głowa Lenina, Carskie Wrota, deptak, cerkiew Hodegetrii.

Bajkał
Jędrzej Łukowski

Dzień 9. Wśród starowierców i rosyjskich buddystów

Wycieczka po okolicach Ułan Ude. Wizyta w iwołgińskim dacanie – centrum buddyzmu w Rosji. Przejazd do wsi zabajkalskich starowierców – zwiedzanie muzeum, cerkwi, program artystyczno-gastronomiczny. Punkt widokowy nad Selengą, największym dopływem Bajkału. Powrót do Ułan Ude.

Dzień 10. Kultowa Kolej Transyberyjska

Po śniadaniu wyjazd pociągiem Kolei Transsyberyjskiej i przejazd do Irkucka. Podziwianie widoków doliny Selengi - największego dopływu Bajkału - oraz ostatnie spojrzenia na zamarzniętą taflę Morza Syberii. Kolejne szklanki herbaty parzonej we wrzątku z transsyberyjskiego samowaru i spotkania towarzyskie w wagonie-restoranie. Wieczorem przybycie do Irkucka, kolacja i nocleg w hotelu.

Bajkał
Jędrzej Łukowski

Dzień 11.Powrót do Polski

Wcześnie rano transfer na lotnisko. Wylot do Warszawy z przesiadką w Moskwie. Zakończenie imprezy na lotnisku Chopina w Warszawie.

Program jest ramowy, tu wszystko zależy od pogody, będziemy starali się zapewnić jak najwięcej wrażeń, ale kierując się doświadczeniem i zdrowym rozsądkiem!

To wyjazd trochę nietypowy, ale na pewno wszyscy chętni zdają sobie sprawę. Dobrych hoteli tam nie zbudowali ( tam gdzie to możliwe, mieszkamy w najlepszych hotelach w mieście). Za to w sercu Bajkału najlepiej żyć po syberyjsku, jak lokalni (innych możliwości zresztą tam nie ma).

Bajkał
Jędrzej Łukowski


Cena: 1765 USD

Cena obejmuje

Cena 1765 USD

Cena zawiera:

  • opłatę za wizę i obsługę wizową,
  • noclegi według programu, pokoje dwuosobowe,
  • wyżywienie (2 posiłki dziennie, śniadania oraz obiady lub kolacje, herbata),
  • przejazdy i wszystkie atrakcje według programu,
  • przejazd pociągiem z Ułan Ude do Irkucka,
  • pakiet ubezpieczeniowy NNW,KL,
  • opiekę pilota z Polski.

Cena nie zawiera *przelotów, cena ok. 2600 zł/os, im wcześniej, tym taniej.

Na miejscu na realizację programu zbieramy po 190 USD oraz na napiwki po 40 USD.

Cena dla grupy 9 - 14 osób.

Dopłaty do pokoju 1 osobowego - 250 USD/os.

Chętnych proszę o zaliczkę w chwili zapisu 3500 zł/os.
Nr konta: 29 1140 2004 0000 3102 3205 9779

Dopłata 45 dni przed wylotem, w USD lub po kursie sprzedaży mbanku.

Serdecznie zapraszam! Beata Radecka

Rezerwuję…

Jeżeli chcesz wziąć udział w tej wyprawie, skontaktuj się z nami używając przycisku powyżej. Opublikowany tu program nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego i nie jest załącznikiem do umowy zgłoszenia.

Poprzedni | Losowy | Następny


Aktualności
Wróciliśmy z Indonezji i wspomnienia ciągle żywe, wkrótce relacja, napiszemy tylko, że było pięknie, wesoło i bardzo ciepło. »
Blog 02-08-2017 Redakcja
Po przemierzeniu szlaku whisky, kilku degustacjach, zachwyceni zamkami i widokami przyjechaliśmy ze Szkocji. Nawet pogoda nam dopisała! Czerwiec to świetny czas, bo ciemno się robi dopiero przed północą, a rododendrony kwitną jak dzikie. »
Blog 23-06-2017 Beata Radecka
6 czerwca Monika Witkowska wyruszyła na swoją kolejna wyprawę na ośmiotysięcznik. Tym razem jej celem jest Broad Peak, znajdujący się w łańcuchu Karakorum na granicy Chin i Pakistanu. »
Blog 19-06-2017 Redakcja
W czasie naszej podróży po Chinach, już ostatnim odcinkiem Jedwabnego Szlaku od Urumczi do Xian, odwiedziliśmy niezwykłe miejsca, zachwycaliśmy się wspaniałymi krajobrazami, dziełami stworzonymi przez człowieka oraz zadziwiającymi tworami natury. Wiele z nich od dawna przyciągało poszukiwaczy przygód, łowców skarbów, rabusiów dzieł sztuki, pobudzało wyobraźnię podróżników zauroczonych legendami o zaginionych miastach i dawnych kulturach. »
Blog 12-06-2017 Redakcja
Kolejna grupa Stowarzyszenia Historyków Sztuki w trasie! Kolejny etap Jedwabnego Szlaku, tym razem trasa wiedzie przez rzadko odwiedzaną część Chin - północny zachód. Pogoda piękna, temperatura 30 stopni, przepiękne widoki na ośnieżone góry. Czekamy na dalsze wieści! »
Blog 24-05-2017 Redakcja
Tym razem we Francji, w Trzech Dolinach. Śniegu pełno, jazda świetna od rana do obiadu. Wokół ogromne morze gór, widoki na Mont Blanc, Matterhorn, i setki innych szczytów. I jeszcze grzane wino na leżaczku - żyć, nie umierać! »
Blog 10-04-2017 Beata Radecka