Raj Brazylii nieznanej, uroki Nordeste, Salwadoru i Rio

Termin: 21 stycznia - 3 lutego 2018
Czas trwania: 14
Zakwaterowanie: hotele 3 - 4*

Odkryjemy sekrety Brazylii: białe, piaszczyste plaże Nordeste i wydmy skrywające błękitne jeziora. Obok: ciepły ocean i bujna tropikalna przyroda. Kolonialne miasta, kapiący od złota, "czarny" Salwador, i najpiękniej na świecie położone między górami a wybrzeżem, tętniące rytmem samby Rio de Janeiro.

Rezerwuję…

Opis

Dzień 1

Wylot do Brazylii

Dzień 2

Przylot do Salvadoru. Salvador de Bahia de Todos os Santos był stolicą do 1763 roku. Aż do połowy XVII wieku był największą i najbogatszą metropolią południowej półkuli, kwitnąc na handlu cukrem. Dziś bogactwo pozostało w kapiących od złota kościołach. Salvador ze swoją zrewitalizowaną niedawno, wpisaną na listę UNESCO starówką jest jednym z najciekawszych miast w kraju. słynącym również jako kolebka i aktualne centrum kultury afrobrazylijskiej. Przejazd do hotelu. Czas wolny na odpoczynek, spacery wzdłuż plaży i po starówce.

Salwador

Dzień 3

Zwiedzanie kolonialnej starówki: barokowy kościół Nossa Senhora de Conceiçao da Praia, targ Mercado Modelo, wjazd zabytkową windą Lacerda z Dolnego Miasta do Miasta Górnego, spacery po barwnym Pelourinho, gdzie w czasach niewolnictwa stał pręgierz, zwiedzanie wspaniałego kościoła Sao Francisco, czas na zakup pierwszych pamiątek. Wieczorem możliwość wyjścia do teatru Santana na show wprowadzający do afrobrazylijskiej kultury candomblé.

Dzień 4

Kąpiele w ciepłych wodach Atlantyku. Fakultatywnie rejs na tropikalne wyspy leżące u wybrzeży Salvadoru.

Dzień 5

Po śniadaniu przelot do Fortalezy i przejazd do leżącej wśród nadmorskich wydm Jericoacoary. Spacer wzdłuż plaży, po drodze kąpiele w ciepłym oceanie. Wejście na Wydmę Zachodzącego Słońca by stamtąd podziwiać zachód i mieniące się kolorami tęczy niebo.

Salwador

Dzień 6

Poranna wędrówka do Pedra Furada, malowniczej nadmorskiej skały. Sesja fotograficzna na tle dramatycznego krajobrazu. Przejazd 4x4 do Lagoa Paraiso. Wylegiwanie się w hamaku nad wodą laguny bądź na leżaku na jej brzegu, uważając na intensywne równikowe slońce. Nocleg w Jericoacoara.

Dzień 7

Przejazd do Parnaiba. Trasa prowadzi wzdłuż nadmorskich plaż, przez uchodzące do oceanu rzeki, bezdrożami przez wydmy i suchy, typowy dla północno- wschodniej Brazylii krajobraz "sertao". Zakwaterowanie. Popołudniowy rejs deltą rzeki Parnaiba. Obserwacja licznych gatunków żyjącego tam ptactwa, wypatrywanie małp i kajmanów. Dla chętnych po drodze upiększająca kąpiel błotna a potem oczyszczająca- w wodach rzeki. Nocleg w Parnaiba.

Dzień 8

Kontynuacja jazdy przez sertao, wioski i wioseczki a następnie wzdłuż morskiego brzegu do Caburé. Tam nastąpi przesiadka do łódki i przeprawa przez rzekę Preguiças. Zakwaterowanie w Atins. Odpoczynek, kąpiele w morzu. Dla chętnych wypłynięcie łódką na zachód słońca na rzece i obserwacja wracających na nocleg ibisów szkarłatnych. Ciemną nocą (najlepiej przy księżycu w nowiu) podziwianie fosforyzującego planktonu morskiego. Obserwacja wspaniale rozgwieżdżonego nieba.

Dzień 9

Poranna wędrówka do Parku Narodowego Lençóis Maranhenses na pobliskie wydmy, odpoczynek na plaży. Po południu przejazd do bardziej oddalonych wydm i spacer nad Lagoa Encantada. Podziwianie zachodzącego słońca. Nocleg w Atins.

Brazylia
Jola Kossowska

Dzień 10

Rejs rzeką Preguiças wśród lasów mangrowych i sterczących gdzieniegdzie smukłych palm do Barreirinhas. Po drodze przystanek na spotkanie z miejscową fauną. Przesiadka do autobusu i przejazd do Sao Luis. Spacery po kolonialnej starówce. Po późnej kolacji przejazd na lotnisko i wylot do Rio.

Dzień 11

Przejazd do hotelu, czas na odpoczynek. Po południu przejazd przez centrum miasta i wjazd na Głowę Cukru. Pao de Açucar jest jednym z symboli Rio de Janeiro i od wieków znaczyło marynarzom i korsarzom wejście do zatoki Guanabara. Dwuetapowy wjazd kolejką linową na szczyt wzgórza, skąd rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na łańcuch plaż, centrum miasta, zatokę Guanabara i majestatyczną sylwetkę Chrystusa Zbawiciela.

Dzień 12

Rano, wycieczka na Corcovado 710m n.p.m., na szczycie którego znajduje się widoczna niemal z każdego punktu miasta wspaniała, uznana za jeden z 7 nowych cudów świata figura Chrystusa Zbawiciela. Wjazd jedną z najstarszych na świecie kolejką szynową na punkt widokowy. Podziwianie wspaniałej panoramy ogromnego miasta położonego między granitowymi wzgórzami, otulonego z jednej strony zielonym lasem Tijuca a z drugiej oblanego wzburzonymi wodami Atlantylu. Po południu czas wolny na spacery wzdłuż Copacabany i podziwianie wspaniałych ciał Brazylijczyków na plaży Ipanema. Wieczorem, dla chętnych ciąg dalszy zachwytu nad brazylijską cielesnością: opcjonalnie ( ok. 100 usd) wyjście do teatru Plataforma na show pokazujący historię samby, zakończony prezentacją oryginalnych strojów karnawałowych.

Salwador

Dzień 13

Czas wolny na chwytanie ostatnich promieni słońca. Fakultatywnie wycieczka do faveli, gdzie można podejrzeć jak wygląda życie w uboższej dzielnicy miasta. Po południu transfer na lotnisko i wylot do Europy.

Dzień 14

Pożegnanie w samolocie i po przylocie.

Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie, a program modyfikacjom - ale zawsze z troską o dobro turystów

Cena: 2950 USD

Kalkulacja dla grupy min. 10 osób. Grupa maksymalnie będzie liczyć 16 osób!

Salwador

Cena obejmuje

Cena: 2950 USD

Kalkulacja dla grupy min. 10 osób. Grupa maksymalnie będzie liczyć 16 osób!

Cena zawiera:

  • zakwaterowanie w hotelach 3 - 4*, w pokojach dwuosobowych ( dopłata do pokoju jednoosobowego 950 usd),
  • śniadania,
  • przeloty wewnętrzne,
  • transport busem oraz samochodami 4 x 4 ( max. 6 osobowe), wymienione atrakcje programu,
  • rejsy łodzią,
  • ubezpieczenie (KL, NW, bagaż),
  • opiekę polskiego pilota.

Cena nie zawiera:

  • przelotu (można dolecieć z dowolnego miejsca świata, przelot z Warszawy kosztuje obecnie od ok. 4500 PLN),
  • opłaty na realizację programu, bilety wstępu i obsługę lokalnych przewodników: na miejscu płatne obligatoryjnie 140 USD/os.
  • napiwków.

Można wykupić ubezpieczenie od kosztów rezygnacji (zgodnie z warunkami, w przypadku poważnej choroby, hospitalizacji itp.), kosztuje 3% ceny wycieczki

Chętnych proszę o zaliczkę w chwili zapisu 3000 zł/os.

Nr konta: 29 1140 2004 0000 3102 3205 9779

Dopłata (w dolarach lub w złotówkach po kursie sprzedaży Mbanku) na 45 dni przed wylotem.

Serdecznie zapraszam! Beata Radecka

Rezerwuję…

Jeżeli chcesz wziąć udział w tej wyprawie, skontaktuj się z nami używając przycisku powyżej. Opublikowany tu program nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego i nie jest załącznikiem do umowy zgłoszenia.

Poprzedni | Losowy | Następny


Aktualności
Wróciliśmy z Indonezji i wspomnienia ciągle żywe, wkrótce relacja, napiszemy tylko, że było pięknie, wesoło i bardzo ciepło. »
Blog 02-08-2017 Redakcja
Po przemierzeniu szlaku whisky, kilku degustacjach, zachwyceni zamkami i widokami przyjechaliśmy ze Szkocji. Nawet pogoda nam dopisała! Czerwiec to świetny czas, bo ciemno się robi dopiero przed północą, a rododendrony kwitną jak dzikie. »
Blog 23-06-2017 Beata Radecka
6 czerwca Monika Witkowska wyruszyła na swoją kolejna wyprawę na ośmiotysięcznik. Tym razem jej celem jest Broad Peak, znajdujący się w łańcuchu Karakorum na granicy Chin i Pakistanu. »
Blog 19-06-2017 Redakcja
W czasie naszej podróży po Chinach, już ostatnim odcinkiem Jedwabnego Szlaku od Urumczi do Xian, odwiedziliśmy niezwykłe miejsca, zachwycaliśmy się wspaniałymi krajobrazami, dziełami stworzonymi przez człowieka oraz zadziwiającymi tworami natury. Wiele z nich od dawna przyciągało poszukiwaczy przygód, łowców skarbów, rabusiów dzieł sztuki, pobudzało wyobraźnię podróżników zauroczonych legendami o zaginionych miastach i dawnych kulturach. »
Blog 12-06-2017 Redakcja
Kolejna grupa Stowarzyszenia Historyków Sztuki w trasie! Kolejny etap Jedwabnego Szlaku, tym razem trasa wiedzie przez rzadko odwiedzaną część Chin - północny zachód. Pogoda piękna, temperatura 30 stopni, przepiękne widoki na ośnieżone góry. Czekamy na dalsze wieści! »
Blog 24-05-2017 Redakcja
Tym razem we Francji, w Trzech Dolinach. Śniegu pełno, jazda świetna od rana do obiadu. Wokół ogromne morze gór, widoki na Mont Blanc, Matterhorn, i setki innych szczytów. I jeszcze grzane wino na leżaczku - żyć, nie umierać! »
Blog 10-04-2017 Beata Radecka