Szkocja szlakiem whisky w czerwcu oraz Islandia w lipcu - mamy jeszcze miejsca, zgłoszenia do 30 marca. W grupach na majówkę nie mamy już miejsc, na ten czas możemy przygotować wyjazd na zamówienie.

Raj Brazylii nieznanej, uroki Nordeste, Salwadoru i Rio

Termin: 21 stycznia - 3 lutego 2019
Czas trwania: 14
Zakwaterowanie: hotele 3 - 4*

Odkryjemy sekrety Brazylii: białe, piaszczyste plaże Nordeste i wydmy skrywające błękitne jeziora. Obok: ciepły ocean i bujna tropikalna przyroda. Kolonialne miasta, kapiący od złota, "czarny" Salwador, i najpiękniej na świecie położone między górami a wybrzeżem, tętniące rytmem samby Rio de Janeiro.

Rezerwuję…

Program

Dzień 1

Wylot do Brazylii

Dzień 2

Przylot do Salvadoru. Salvador de Bahia de Todos os Santos był stolicą do 1763 roku. Aż do połowy XVII wieku był największą i najbogatszą metropolią południowej półkuli, kwitnąc na handlu cukrem. Dziś bogactwo pozostało w kapiących od złota kościołach. Salvador ze swoją zrewitalizowaną niedawno, wpisaną na listę UNESCO starówką jest jednym z najciekawszych miast w kraju. słynącym również jako kolebka i aktualne centrum kultury afrobrazylijskiej. Przejazd do hotelu. Czas wolny na odpoczynek, spacery wzdłuż plaży i po starówce.

Salwador

Dzień 3

Zwiedzanie kolonialnej starówki: barokowy kościół Nossa Senhora de Conceiçao da Praia, targ Mercado Modelo, wjazd zabytkową windą Lacerda z Dolnego Miasta do Miasta Górnego, spacery po barwnym Pelourinho, gdzie w czasach niewolnictwa stał pręgierz, zwiedzanie wspaniałego kościoła Sao Francisco, czas na zakup pierwszych pamiątek. Wieczorem możliwość wyjścia do teatru Santana na show wprowadzający do afrobrazylijskiej kultury candomblé.

Dzień 4

Kąpiele w ciepłych wodach Atlantyku. Fakultatywnie rejs na tropikalne wyspy leżące u wybrzeży Salvadoru.

Dzień 5

Po śniadaniu przelot do Fortalezy i przejazd do leżącej wśród nadmorskich wydm Jericoacoary. Spacer wzdłuż plaży, po drodze kąpiele w ciepłym oceanie. Wejście na Wydmę Zachodzącego Słońca by stamtąd podziwiać zachód i mieniące się kolorami tęczy niebo.

Salwador

Dzień 6

Poranna wędrówka do Pedra Furada, malowniczej nadmorskiej skały. Sesja fotograficzna na tle dramatycznego krajobrazu. Przejazd 4x4 do Lagoa Paraiso. Wylegiwanie się w hamaku nad wodą laguny bądź na leżaku na jej brzegu, uważając na intensywne równikowe slońce. Nocleg w Jericoacoara.

Dzień 7

Przejazd do Parnaiba. Trasa prowadzi wzdłuż nadmorskich plaż, przez uchodzące do oceanu rzeki, bezdrożami przez wydmy i suchy, typowy dla północno- wschodniej Brazylii krajobraz "sertao". Zakwaterowanie. Popołudniowy rejs deltą rzeki Parnaiba. Obserwacja licznych gatunków żyjącego tam ptactwa, wypatrywanie małp i kajmanów. Dla chętnych po drodze upiększająca kąpiel błotna a potem oczyszczająca- w wodach rzeki. Nocleg w Parnaiba.

Dzień 8

Kontynuacja jazdy przez sertao, wioski i wioseczki a następnie wzdłuż morskiego brzegu do Caburé. Tam nastąpi przesiadka do łódki i przeprawa przez rzekę Preguiças. Zakwaterowanie w Atins. Odpoczynek, kąpiele w morzu. Dla chętnych wypłynięcie łódką na zachód słońca na rzece i obserwacja wracających na nocleg ibisów szkarłatnych. Ciemną nocą (najlepiej przy księżycu w nowiu) podziwianie fosforyzującego planktonu morskiego. Obserwacja wspaniale rozgwieżdżonego nieba.

Dzień 9

Poranna wędrówka do Parku Narodowego Lençóis Maranhenses na pobliskie wydmy, odpoczynek na plaży. Po południu przejazd do bardziej oddalonych wydm i spacer nad Lagoa Encantada. Podziwianie zachodzącego słońca. Nocleg w Atins.

Brazylia
Jola Kossowska

Dzień 10

Rejs rzeką Preguiças wśród lasów mangrowych i sterczących gdzieniegdzie smukłych palm do Barreirinhas. Po drodze przystanek na spotkanie z miejscową fauną. Przesiadka do autobusu i przejazd do Sao Luis. Spacery po kolonialnej starówce. Po późnej kolacji przejazd na lotnisko i wylot do Rio.

Dzień 11

Przejazd do hotelu, czas na odpoczynek. Po południu przejazd przez centrum miasta i wjazd na Głowę Cukru. Pao de Açucar jest jednym z symboli Rio de Janeiro i od wieków znaczyło marynarzom i korsarzom wejście do zatoki Guanabara. Dwuetapowy wjazd kolejką linową na szczyt wzgórza, skąd rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na łańcuch plaż, centrum miasta, zatokę Guanabara i majestatyczną sylwetkę Chrystusa Zbawiciela.

Dzień 12

Rano, wycieczka na Corcovado 710m n.p.m., na szczycie którego znajduje się widoczna niemal z każdego punktu miasta wspaniała, uznana za jeden z 7 nowych cudów świata figura Chrystusa Zbawiciela. Wjazd jedną z najstarszych na świecie kolejką szynową na punkt widokowy. Podziwianie wspaniałej panoramy ogromnego miasta położonego między granitowymi wzgórzami, otulonego z jednej strony zielonym lasem Tijuca a z drugiej oblanego wzburzonymi wodami Atlantylu. Po południu czas wolny na spacery wzdłuż Copacabany i podziwianie wspaniałych ciał Brazylijczyków na plaży Ipanema. Wieczorem, dla chętnych ciąg dalszy zachwytu nad brazylijską cielesnością: opcjonalnie ( ok. 100 usd) wyjście do teatru Plataforma na show pokazujący historię samby, zakończony prezentacją oryginalnych strojów karnawałowych.

Salwador

Dzień 13

Czas wolny na chwytanie ostatnich promieni słońca. Fakultatywnie wycieczka do faveli, gdzie można podejrzeć jak wygląda życie w uboższej dzielnicy miasta. Po południu transfer na lotnisko i wylot do Europy.

Dzień 14

Pożegnanie w samolocie i po przylocie.

Program jest ramowy, może ulec zmianie lub modyfikacjom, ale zawsze z troską o dobro turystów.

Program jest objęty prawem autorskim, kopiowanie w całości lub części zabronione!

Salwador

Cena

Cena 2950 USD

Kalkulacja dla grupy min. 10 osób. Grupa liczyć będzie max. 16 osób!

Cena zawiera:

  • zakwaterowanie w hotelach 3 - 4*, w pokojach dwuosobowych ( dopłata do pokoju jednoosobowego 950 usd),
  • śniadania,
  • przeloty wewnętrzne,
  • transport busem oraz samochodami 4 x 4 ( max. 6 osobowe), wymienione atrakcje programu,
  • rejsy łodzią,
  • ubezpieczenie (KL, NW, bagaż),
  • opiekę polskiego pilota.

Cena nie zawiera:

  • przelotu (można dolecieć z dowolnego miejsca świata, przelot z Warszawy kosztuje obecnie od ok. 4500 PLN),
  • opłaty na realizację programu, bilety wstępu i obsługę lokalnych przewodników: na miejscu płatne obligatoryjnie 140 USD/os.
  • napiwków.

Istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (zgodnie z warunkami ubezpieczyciela, w przypadku poważnej choroby, hospitalizacji itp.), które kosztuje 3% ceny wycieczki.

Chętnych proszę o zaliczkę w chwili zapisu 3000 zł/os.

Nr konta: 29 1140 2004 0000 3102 3205 9779

Rezerwuję…

Jeżeli chcesz wziąć udział w tej wyprawie, skontaktuj się z nami używając przycisku powyżej. Opublikowany tu program nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego i nie jest załącznikiem do umowy zgłoszenia.

Poprzedni | Losowy | Następny


Aktualności
Bardzo dziękuję wspaniałej, pełnej pozytywnej energii grupie! Cały czas wspominam tańce do upadłego, także w deszczu, świętowanie urodzin Jacka i Eryka, śmiech, rum i cygara. Świetnie się z Wami podróżuje, za rok jedziemy na Dominikanę tańczyć bachatę. »
Blog 02-03-2018 Beata Radecka
Pozdrawiamy z Kuby - to już trzecia edycja Kuba Libre Salsa Trip! Jak tylko wrócimy, będzie można zapisać się na przyszły rok. To wyjazd dla wszystkich, którzy chcą posmakować kubańskiego ducha przez taniec - ale jechać mogą też osoby, które nigdy w życiu nie tańczyły, bo każdy ma zajęcia ze swoim instruktorem (lub panowie z instruktorką :) »
Blog 14-02-2018 Beata Radecka
W dzień Bożego Narodzenia anioły ponoć sfruwają na ziemię. A my chcemy wznieść się ku niebu, bo zdaje się być na wyciągnięcie ręki, kiedy Syn Boży rodzi się w stajence! Życzę głębokiej, świątecznej radości. A w Nowym Roku wiele ubogacającej nas ciekawości świata, cieszenia się poznanymi ludźmi, i odkrywania nieznanych lądów. »
Blog 24-12-2017 Beata Radecka
Spotkaliśmy się przedświątecznie w kameralnym gronie naszej ekipy. Jest nas coraz więcej, bo i pracy coraz więcej! Życzymy sobie - i Wam! - coraz ciekawszych, pełnych wrażeń i ubogacających naszą wiedzę o świecie wyjazdów. »
Blog 22-12-2017 Beata Radecka
Etap przeprowadzki trwa, ale na naszych nowych włościach staramy się stworzyć świąteczną atmosferę! Stroik zrobiony przez osoby niepełnosprawne intelektualnie, kupiony na zorganizowanej przez nich Wigilii z jasełkami. »
Blog 21-12-2017 Beata Radecka
Już działamy w naszym nowiutkim, przestronnym, pachnącym świeżością biurze. Bardzo prosimy pamiętajcie, że zmieniliśmy adres – teraz urzędujemy na Żoliborzu, przy Marymonckiej 6, tuż przy stacji metra Słodowiec oraz przystanku tramwajowym. Jest tu zdecydowanie łatwiej zaparkować niż w centrum. »
Blog 15-12-2017 Beata Radecka z zespołem Gotravel