Raj Brazylii nieznanej, uroki Nordeste, Salwadoru i Rio

Termin: 21 stycznia - 3 lutego 2019
Czas trwania: 14
Zakwaterowanie: hotele 3 - 4*

Odkryjemy sekrety Brazylii: białe, piaszczyste plaże Nordeste i wydmy skrywające błękitne jeziora. Obok: ciepły ocean i bujna tropikalna przyroda. Kolonialne miasta, kapiący od złota, "czarny" Salwador, i najpiękniej na świecie położone między górami a wybrzeżem, tętniące rytmem samby Rio de Janeiro.

Rezerwuję…

Program

Dzień 1

Wylot do Brazylii

Dzień 2

Przylot do Salvadoru. Salvador de Bahia de Todos os Santos był stolicą do 1763 roku. Aż do połowy XVII wieku był największą i najbogatszą metropolią południowej półkuli, kwitnąc na handlu cukrem. Dziś bogactwo pozostało w kapiących od złota kościołach. Salvador ze swoją zrewitalizowaną niedawno, wpisaną na listę UNESCO starówką jest jednym z najciekawszych miast w kraju. słynącym również jako kolebka i aktualne centrum kultury afrobrazylijskiej. Przejazd do hotelu. Czas wolny na odpoczynek, spacery wzdłuż plaży i po starówce.

Salwador

Dzień 3

Zwiedzanie kolonialnej starówki: barokowy kościół Nossa Senhora de Conceiçao da Praia, targ Mercado Modelo, wjazd zabytkową windą Lacerda z Dolnego Miasta do Miasta Górnego, spacery po barwnym Pelourinho, gdzie w czasach niewolnictwa stał pręgierz, zwiedzanie wspaniałego kościoła Sao Francisco, czas na zakup pierwszych pamiątek. Wieczorem możliwość wyjścia do teatru Santana na show wprowadzający do afrobrazylijskiej kultury candomblé.

Dzień 4

Kąpiele w ciepłych wodach Atlantyku. Fakultatywnie rejs na tropikalne wyspy leżące u wybrzeży Salvadoru.

Dzień 5

Po śniadaniu przelot do Fortalezy i przejazd do leżącej wśród nadmorskich wydm Jericoacoary. Spacer wzdłuż plaży, po drodze kąpiele w ciepłym oceanie. Wejście na Wydmę Zachodzącego Słońca by stamtąd podziwiać zachód i mieniące się kolorami tęczy niebo.

Salwador

Dzień 6

Poranna wędrówka do Pedra Furada, malowniczej nadmorskiej skały. Sesja fotograficzna na tle dramatycznego krajobrazu. Przejazd 4x4 do Lagoa Paraiso. Wylegiwanie się w hamaku nad wodą laguny bądź na leżaku na jej brzegu, uważając na intensywne równikowe slońce. Nocleg w Jericoacoara.

Dzień 7

Przejazd do Parnaiba. Trasa prowadzi wzdłuż nadmorskich plaż, przez uchodzące do oceanu rzeki, bezdrożami przez wydmy i suchy, typowy dla północno- wschodniej Brazylii krajobraz "sertao". Zakwaterowanie. Popołudniowy rejs deltą rzeki Parnaiba. Obserwacja licznych gatunków żyjącego tam ptactwa, wypatrywanie małp i kajmanów. Dla chętnych po drodze upiększająca kąpiel błotna a potem oczyszczająca- w wodach rzeki. Nocleg w Parnaiba.

Dzień 8

Kontynuacja jazdy przez sertao, wioski i wioseczki a następnie wzdłuż morskiego brzegu do Caburé. Tam nastąpi przesiadka do łódki i przeprawa przez rzekę Preguiças. Zakwaterowanie w Atins. Odpoczynek, kąpiele w morzu. Dla chętnych wypłynięcie łódką na zachód słońca na rzece i obserwacja wracających na nocleg ibisów szkarłatnych. Ciemną nocą (najlepiej przy księżycu w nowiu) podziwianie fosforyzującego planktonu morskiego. Obserwacja wspaniale rozgwieżdżonego nieba.

Dzień 9

Poranna wędrówka do Parku Narodowego Lençóis Maranhenses na pobliskie wydmy, odpoczynek na plaży. Po południu przejazd do bardziej oddalonych wydm i spacer nad Lagoa Encantada. Podziwianie zachodzącego słońca. Nocleg w Atins.

Brazylia
Jola Kossowska

Dzień 10

Rejs rzeką Preguiças wśród lasów mangrowych i sterczących gdzieniegdzie smukłych palm do Barreirinhas. Po drodze przystanek na spotkanie z miejscową fauną. Przesiadka do autobusu i przejazd do Sao Luis. Spacery po kolonialnej starówce. Po późnej kolacji przejazd na lotnisko i wylot do Rio.

Dzień 11

Przejazd do hotelu, czas na odpoczynek. Po południu przejazd przez centrum miasta i wjazd na Głowę Cukru. Pao de Açucar jest jednym z symboli Rio de Janeiro i od wieków znaczyło marynarzom i korsarzom wejście do zatoki Guanabara. Dwuetapowy wjazd kolejką linową na szczyt wzgórza, skąd rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na łańcuch plaż, centrum miasta, zatokę Guanabara i majestatyczną sylwetkę Chrystusa Zbawiciela.

Dzień 12

Rano, wycieczka na Corcovado 710m n.p.m., na szczycie którego znajduje się widoczna niemal z każdego punktu miasta wspaniała, uznana za jeden z 7 nowych cudów świata figura Chrystusa Zbawiciela. Wjazd jedną z najstarszych na świecie kolejką szynową na punkt widokowy. Podziwianie wspaniałej panoramy ogromnego miasta położonego między granitowymi wzgórzami, otulonego z jednej strony zielonym lasem Tijuca a z drugiej oblanego wzburzonymi wodami Atlantylu. Po południu czas wolny na spacery wzdłuż Copacabany i podziwianie wspaniałych ciał Brazylijczyków na plaży Ipanema. Wieczorem, dla chętnych ciąg dalszy zachwytu nad brazylijską cielesnością: opcjonalnie ( ok. 100 usd) wyjście do teatru Plataforma na show pokazujący historię samby, zakończony prezentacją oryginalnych strojów karnawałowych.

Salwador

Dzień 13

Czas wolny na chwytanie ostatnich promieni słońca. Fakultatywnie wycieczka do faveli, gdzie można podejrzeć jak wygląda życie w uboższej dzielnicy miasta. Po południu transfer na lotnisko i wylot do Europy.

Dzień 14

Pożegnanie w samolocie i po przylocie.

Program jest ramowy, może ulec zmianie lub modyfikacjom, ale zawsze z troską o dobro turystów.

Program jest objęty prawem autorskim, kopiowanie w całości lub części zabronione!

Salwador

Cena

Cena 2990 USD

Kalkulacja dla grupy min. 10 osób. Grupa liczyć będzie max. 16 osób!

Cena zawiera:

  • zakwaterowanie w hotelach 3 - 4*, w pokojach dwuosobowych ( dopłata do pokoju jednoosobowego 950 usd),
  • śniadania,
  • przeloty wewnętrzne,
  • transport busem oraz samochodami 4 x 4 ( max. 6 osobowe), wymienione atrakcje programu,
  • rejsy łodzią,
  • ubezpieczenie (KL, NW, bagaż),
  • opiekę polskiego pilota.

Cena nie zawiera:

  • przelotu (można dolecieć z dowolnego miejsca świata, przelot z Warszawy kosztuje obecnie od ok. 4500 PLN),
  • opłaty na realizację programu, bilety wstępu i obsługę lokalnych przewodników: na miejscu płatne obligatoryjnie 180 USD/os.
  • napiwków.

Istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (zgodnie z warunkami ubezpieczyciela, w przypadku poważnej choroby, hospitalizacji itp.), które kosztuje 3% ceny wycieczki.

Chętnych proszę o zaliczkę w chwili zapisu 3000 zł/os.

Nr konta: 29 1140 2004 0000 3102 3205 9779

Rezerwuję…

Jeżeli chcesz wziąć udział w tej wyprawie, skontaktuj się z nami używając przycisku powyżej. Opublikowany tu program nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego i nie jest załącznikiem do umowy zgłoszenia.

Poprzedni | Losowy | Następny


Aktualności
- Za rok też jedziemy do Szwajcarii! Tylko tym razem zachodniej – jak jeden mąż oświadczyli wszyscy z naszej sierpniowej szwajcarskiej wyprawy w czasie ostatniej kolacji w Lucernie. Siedzieliśmy na starym mieście, nad brzegiem rzeki o wodzie tak kryształowo przejrzystej, że trudno uwierzyć, że płynie przez centrum dużego miasta. Grupa liczyła zaledwie sześć osób, ze mną, pilotką, siedem. I od pierwszego dnia czuliśmy się jak w gronie starych przyjaciół. Zauroczyły nas szwajcarskie góry, ośnieżone szczyty, lodowce, czyściutkie miasteczka i punktualne pociągi, którymi szybko i komfortowo przemierzaliśmy kraj zegarków i czekolady. »
Blog 13-08-2018 Beata Radecka
Wyspa wulkanów i lodowców, najmłodszy kawałek lądu na naszej planecie nieustannie zachwyca. Widoki bajeczne! Nie tylko fiordy, ale i lodowce na wyciągnięcie ręki... Cała nasza mała grupka ( była nas w sumie dziewiątka) wróciła zauroczona. Planujemy wrócić na Islandię w pażdzierniku 2019, żeby polować na zorzę polarną. »
Blog 18-07-2018 Beata Radecka
Czego zapomnieliście, jadąc na wakacje? Lakieru do paznokci, nożyczek, wacików?... Najważniejsze, żebyście zabrali dobry humor, ciekawość świata i ludzi, a oprócz tego: »
Blog 18-06-2018 Beata Radecka
W Gotravel dotrzymujemy obietnic! Pamiętacie, jak zimą obiecałam, że na naszym biurowym balkonie będą czekać na Was poziomki? Mimo że sezon wyjazdowy w pełni, praca na cztery klawiatury i telefony wre, poziomkowe krzaczki już są i kwitną! Zapraszamy, kiedy będziecie w okolicy. »
Blog 07-06-2018 Beata Radecka wraz z zespołem
Dostałam właśnie parę zdjęć od naszej grupki przemierzającej shinkansenami Japonię z pilotem - japonistą. Widać, że przypadła im do gustu! Czekamy na ich powrót i na relację. »
Blog 19-05-2018 Beata Radecka
- Beato, bardzo się nam wszystkim tu podoba - taki mail dostałam od grupy przemierzającej od niedzieli Japonię. Fuji pięknie im się odsłoniła. Mieszkali w zabytkowym, tradycyjnym ryokanie, gdzie chodzili ubrani w yukaty - czekam z niecierpliwością na ich powrót i relację! »
Blog 17-05-2018 Beata Radecka