Przeprowadziliśmy się do nowego biura! Do piątku nie działa telefon stacjonarny, prosimy dzwonić na komórkę. Już działamy w nowym, pięknym lokalu przy Marymonckiej 6 /31. Na razie biuro jeszcze w pudłach, ale sieć działa, biurka stoją i działamy.

Raj Brazylii nieznanej, uroki Nordeste, Salwadoru i Rio

Termin: 21 stycznia - 3 lutego 2019
Czas trwania: 14
Zakwaterowanie: hotele 3 - 4*

Odkryjemy sekrety Brazylii: białe, piaszczyste plaże Nordeste i wydmy skrywające błękitne jeziora. Obok: ciepły ocean i bujna tropikalna przyroda. Kolonialne miasta, kapiący od złota, "czarny" Salwador, i najpiękniej na świecie położone między górami a wybrzeżem, tętniące rytmem samby Rio de Janeiro.

Rezerwuję…

Opis

Dzień 1

Wylot do Brazylii

Dzień 2

Przylot do Salvadoru. Salvador de Bahia de Todos os Santos był stolicą do 1763 roku. Aż do połowy XVII wieku był największą i najbogatszą metropolią południowej półkuli, kwitnąc na handlu cukrem. Dziś bogactwo pozostało w kapiących od złota kościołach. Salvador ze swoją zrewitalizowaną niedawno, wpisaną na listę UNESCO starówką jest jednym z najciekawszych miast w kraju. słynącym również jako kolebka i aktualne centrum kultury afrobrazylijskiej. Przejazd do hotelu. Czas wolny na odpoczynek, spacery wzdłuż plaży i po starówce.

Salwador

Dzień 3

Zwiedzanie kolonialnej starówki: barokowy kościół Nossa Senhora de Conceiçao da Praia, targ Mercado Modelo, wjazd zabytkową windą Lacerda z Dolnego Miasta do Miasta Górnego, spacery po barwnym Pelourinho, gdzie w czasach niewolnictwa stał pręgierz, zwiedzanie wspaniałego kościoła Sao Francisco, czas na zakup pierwszych pamiątek. Wieczorem możliwość wyjścia do teatru Santana na show wprowadzający do afrobrazylijskiej kultury candomblé.

Dzień 4

Kąpiele w ciepłych wodach Atlantyku. Fakultatywnie rejs na tropikalne wyspy leżące u wybrzeży Salvadoru.

Dzień 5

Po śniadaniu przelot do Fortalezy i przejazd do leżącej wśród nadmorskich wydm Jericoacoary. Spacer wzdłuż plaży, po drodze kąpiele w ciepłym oceanie. Wejście na Wydmę Zachodzącego Słońca by stamtąd podziwiać zachód i mieniące się kolorami tęczy niebo.

Salwador

Dzień 6

Poranna wędrówka do Pedra Furada, malowniczej nadmorskiej skały. Sesja fotograficzna na tle dramatycznego krajobrazu. Przejazd 4x4 do Lagoa Paraiso. Wylegiwanie się w hamaku nad wodą laguny bądź na leżaku na jej brzegu, uważając na intensywne równikowe slońce. Nocleg w Jericoacoara.

Dzień 7

Przejazd do Parnaiba. Trasa prowadzi wzdłuż nadmorskich plaż, przez uchodzące do oceanu rzeki, bezdrożami przez wydmy i suchy, typowy dla północno- wschodniej Brazylii krajobraz "sertao". Zakwaterowanie. Popołudniowy rejs deltą rzeki Parnaiba. Obserwacja licznych gatunków żyjącego tam ptactwa, wypatrywanie małp i kajmanów. Dla chętnych po drodze upiększająca kąpiel błotna a potem oczyszczająca- w wodach rzeki. Nocleg w Parnaiba.

Dzień 8

Kontynuacja jazdy przez sertao, wioski i wioseczki a następnie wzdłuż morskiego brzegu do Caburé. Tam nastąpi przesiadka do łódki i przeprawa przez rzekę Preguiças. Zakwaterowanie w Atins. Odpoczynek, kąpiele w morzu. Dla chętnych wypłynięcie łódką na zachód słońca na rzece i obserwacja wracających na nocleg ibisów szkarłatnych. Ciemną nocą (najlepiej przy księżycu w nowiu) podziwianie fosforyzującego planktonu morskiego. Obserwacja wspaniale rozgwieżdżonego nieba.

Dzień 9

Poranna wędrówka do Parku Narodowego Lençóis Maranhenses na pobliskie wydmy, odpoczynek na plaży. Po południu przejazd do bardziej oddalonych wydm i spacer nad Lagoa Encantada. Podziwianie zachodzącego słońca. Nocleg w Atins.

Brazylia
Jola Kossowska

Dzień 10

Rejs rzeką Preguiças wśród lasów mangrowych i sterczących gdzieniegdzie smukłych palm do Barreirinhas. Po drodze przystanek na spotkanie z miejscową fauną. Przesiadka do autobusu i przejazd do Sao Luis. Spacery po kolonialnej starówce. Po późnej kolacji przejazd na lotnisko i wylot do Rio.

Dzień 11

Przejazd do hotelu, czas na odpoczynek. Po południu przejazd przez centrum miasta i wjazd na Głowę Cukru. Pao de Açucar jest jednym z symboli Rio de Janeiro i od wieków znaczyło marynarzom i korsarzom wejście do zatoki Guanabara. Dwuetapowy wjazd kolejką linową na szczyt wzgórza, skąd rozpościera się zapierający dech w piersiach widok na łańcuch plaż, centrum miasta, zatokę Guanabara i majestatyczną sylwetkę Chrystusa Zbawiciela.

Dzień 12

Rano, wycieczka na Corcovado 710m n.p.m., na szczycie którego znajduje się widoczna niemal z każdego punktu miasta wspaniała, uznana za jeden z 7 nowych cudów świata figura Chrystusa Zbawiciela. Wjazd jedną z najstarszych na świecie kolejką szynową na punkt widokowy. Podziwianie wspaniałej panoramy ogromnego miasta położonego między granitowymi wzgórzami, otulonego z jednej strony zielonym lasem Tijuca a z drugiej oblanego wzburzonymi wodami Atlantylu. Po południu czas wolny na spacery wzdłuż Copacabany i podziwianie wspaniałych ciał Brazylijczyków na plaży Ipanema. Wieczorem, dla chętnych ciąg dalszy zachwytu nad brazylijską cielesnością: opcjonalnie ( ok. 100 usd) wyjście do teatru Plataforma na show pokazujący historię samby, zakończony prezentacją oryginalnych strojów karnawałowych.

Salwador

Dzień 13

Czas wolny na chwytanie ostatnich promieni słońca. Fakultatywnie wycieczka do faveli, gdzie można podejrzeć jak wygląda życie w uboższej dzielnicy miasta. Po południu transfer na lotnisko i wylot do Europy.

Dzień 14

Pożegnanie w samolocie i po przylocie.

Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie, a program modyfikacjom - ale zawsze z troską o dobro turystów

Cena: 2950 USD

Kalkulacja dla grupy min. 10 osób. Grupa maksymalnie będzie liczyć 16 osób!

Salwador

Cena obejmuje

Cena: 2950 USD

Kalkulacja dla grupy min. 10 osób. Grupa maksymalnie będzie liczyć 16 osób!

Cena zawiera:

  • zakwaterowanie w hotelach 3 - 4*, w pokojach dwuosobowych ( dopłata do pokoju jednoosobowego 950 usd),
  • śniadania,
  • przeloty wewnętrzne,
  • transport busem oraz samochodami 4 x 4 ( max. 6 osobowe), wymienione atrakcje programu,
  • rejsy łodzią,
  • ubezpieczenie (KL, NW, bagaż),
  • opiekę polskiego pilota.

Cena nie zawiera:

  • przelotu (można dolecieć z dowolnego miejsca świata, przelot z Warszawy kosztuje obecnie od ok. 4500 PLN),
  • opłaty na realizację programu, bilety wstępu i obsługę lokalnych przewodników: na miejscu płatne obligatoryjnie 140 USD/os.
  • napiwków.

Można wykupić ubezpieczenie od kosztów rezygnacji (zgodnie z warunkami, w przypadku poważnej choroby, hospitalizacji itp.), kosztuje 3% ceny wycieczki

Chętnych proszę o zaliczkę w chwili zapisu 3000 zł/os.

Nr konta: 29 1140 2004 0000 3102 3205 9779

Dopłata (w dolarach lub w złotówkach po kursie sprzedaży Mbanku) na 45 dni przed wylotem.

Serdecznie zapraszam! Beata Radecka

Rezerwuję…

Jeżeli chcesz wziąć udział w tej wyprawie, skontaktuj się z nami używając przycisku powyżej. Opublikowany tu program nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego i nie jest załącznikiem do umowy zgłoszenia.

Poprzedni | Losowy | Następny


Aktualności
Już działamy w naszym nowiutkim, przestronnym, pachnącym świeżością biurze. Bardzo prosimy pamiętajcie, że zmieniliśmy adres – teraz urzędujemy na Żoliborzu, przy Marymonckiej 6, tuż przy stacji metra Słodowiec oraz przystanku tramwajowym. Jest tu zdecydowanie łatwiej zaparkować niż w centrum. »
Blog 15-12-2017 Beata Radecka z zespołem Gotravel
Z ręką na sercu muszę przyznać: jak jest nas razem ze mną dwanaście, tak wszystkie zgodnie twierdzimy, że to jedna z najciekawszych podróży. Odkrywamy, że istnieją kraje, gdzie wszystko działa jak trzeba, a ludzie mogą być niewiarygodnie uprzejmi i uśmiechnięci. Tradycyjne koreańskie stroje, czyli han boki, są śliczne, i teraz bardzo popularne – można je wynająć i paradować w nich po ulicach, a najlepiej po pałacach i ogrodach. Tam zdecydowanie pasują najbardziej, czujemy się jak na planie filmu kostiumowego. A kulinarna strona wyjazdu po prostu nas obezwładnia: trzy razy dziennie kosztujemy pyszności z mnóstwa ustawianych przed nami talerzyków i miseczek. Kilkanaście dań to norma! »
Blog 28-10-2017 Beata Radecka
Uff, ale mieliśmy wrzesień! Bardzo pracowity, ale i pełen satysfakcji: aż siedem grup pojechało z nami w różne miejsca świata, plus niemało turystów indywidualnych. Gruzja, Iran, Hiszpania i Włochy w kilku wariantach, Czechy, Austria... Serdecznie dziękujemy wszystkim za zaufanie, oraz za wspaniałe towarzystwo. Teraz październik też bardzo pracowity, ale bardziej egzotyczny: zaraz Monika Witkowska leci z ekipą pod Annapurnę, Beata Radecka do Korei i na Tajwan, i już szykujemy kolejne trasy. Trzymajcie kciuki! »
Blog 04-10-2017 Redakcja
- Czy macie teraz turystów na Kubie? - spytała mnie kolejna osoba z troską, wiedząc o szalejącym na Karaibach huraganie. Irma uderzyła w Kubę z prędkością 256 km/godz, łamiąc ogromne drzewa, i zmiatając całe budynki. - Nie, bo wrzesień to w tamtym regionie pora huraganów, dobrze o tym wiemy i nie wysyłamy klientów na spotkanie z nimi oko w oko! Nawet kiedy są baaaardzo tanie bilety lotnicze na ten okres... Szalejąca obecnie na Karaibach Irma to huragan najwyższej, piątej kategorii. Na szczęście nikt nie zginął, ale cały czas nie ma prądu i wody nawet w odległych od wybrzeży miejscowościach. Wiem o tym od kubańskich znajomych, z którymi udało mi się skontaktować. »
Blog 11-09-2017 Beata Radecka
Teo, nasza pełna energii przewodniczka, wygląda jak gruzińska księżniczka. Razem z nią i z naszą sympatyczną i bardzo zgraną grupą dotarliśmy do dwóch unikatowych skalnych miast, do stóp Kaukazu, Kachetii winem płynącej oraz do źródeł mineralnej wody Borżomi. »
Blog 09-09-2017 Beata Radecka
A właściwie niewielki jej fragment, jak przyjrzymy się mapie. Cały kraj ma powierzchnię podobną do Europy! Tyle że między wyspami jest morze... Największym odkryciem tego lata była Sumba. To duża wyspa, gdzie za narzeczoną trzeba dać co najmniej dziesięć byków i tyleż koni, na pogrzebach zapisują rozmiary byczych rogów, na nagrobkach przed domami suszą się naczynia, a turystów spotkaliśmy dwójkę... »
Blog 02-08-2017 Beata Radecka