Ostrożnie Kolumbia! Ryzykujesz ... że Cię zauroczy

Termin: 25 listopada - 9 grudnia 2017
Czas trwania: 15
Zakwaterowanie: hotele 3 - 4*, hacjendy

Leżąca między Pacyfikiem a Atlantykiem Kolumbia to ojczyzna Marqueza, Botero i Shakiry. Słynna z egzotycznych owoców i zielonych plantacji kawy, gdzie tropikalne leniwe miasteczka sąsiadują z lodowcami, a góry wchodzą wprost do morza. To kraj gorącej salsy i uśmiechniętych, gościnnych ludzi, którzy sprawiają, że jedynym niebezpieczeństwem jest to, że nie będziemy chcieli stamtąd wracać.

Rezerwuję…

Opis

Palenqueras

Dzień 1. Kolumbijski odlot

Spotkanie na lotnisku im. F. Chopina. Wylot do Bogoty z przesiadką w jednym z portów europejskich. Przylot do Bogoty w godzinach popołudniowych. Przesiadka na lot do Cali. Zakwaterowanie w hotelu w godzinach wieczornych.

Dzień 2. Miasto w rytmie salsy

Pierwsze spotkanie z Kolumbią. Zwiedzanie Cali, miasta tętniącego dźwiękami salsy. Widok ze wzgórza San Antonio na rozpościerające się aż po horyzont miasto i dolinę Cauca. Możliwość degustacji bogatych w witaminy soków z egzotycznych owoców.

Dzień 3. Do raju przez złotonośną rzekę

Całodzienna wycieczka do San Cipriano. W programie dnia szereg atrakcji: przeprawa wiszącym mostem nad rzeką Dagua zamienioną w kopalnię złota, przejazd drezynką przez las deszczowy, możliwość zjedzenia na obiad wspaniałej zupy rybnej, spacery wśród lasu deszczowego, kąpiele w szmaragdowej rzece. Po południu powrót do Cali.

Dzień 4. Kawowy trójkąt

Przejazd do hacjendy w regionie “trójkąta kawowego”. Po drodze zatrzymamy się w Piedechinche, gdzie znajduje się Muzeum Trzciny Cukrowej, sztandarowego produktu regionu Valle del Cauca. Prześledzimy proces przetwarzania trzciny i zobaczymy jakie bogactwa kryje w sobie tak niepozorna roślina. Kontynuacja trasy. Zakwaterowanie w urokliwej hacjendzie, możliwość regeneracji sił nad basenem. Kolacja.

Plantacje kawy

Dzień 5. Palmowy zawrót głowy

Po śniadaniu wycieczka do Salento, urokliwego miasteczka słynącego z charakterystycznej dla regionu “trójkąta kawowego” architektury bahareque. Tam przesiadamy się do jeepów Willy’s- typowego tutaj środka transportu i kontynuujemy jazdę do Valle de Cocora- doliny gdzie rosną najwyższe na świecie palmy- woskowe, będące narodowym drzewem Kolumbii. Wędrówka przez dolinę, leżącą w strefie lasu mglistego, podziwianie często spowitych w chmurach krajobrazów. Przejazd z powrotem do Salento i czas na ewentualne zakupy pamiątek. Powrót do hacjendy na błogi odpoczynek.

Dzień 6. Kawa prosto z krzaka

Po śniadaniu wyjazd do wód termalnych w Santa Rosa de Cabal. Moczenie ciał w ozdrowieńczej kąpieli. Powrót do hacjendy. Spacer po plantacji, czynny udział w procesie przetwarzania kawy począwszy od zbioru ziaren, skończywszy na degustacji najsłynniejszego kolumbijskiego napoju parzonego tradycyjnym miejscowym sposobem.

Dzień 7. Złota Bogota

Przelot do Bogoty. Spacer po kolonialnym centrum. Serce miasta stanowi Plaza Bolivar ze stojącym w jej w centrum pomnikiem Wyzwoliciela Ameryki. Dookoła wznoszą się budynek Kapitolu, katedra i Pałac Sprawiedliwości. Zobaczymy pałac prezydencki i przespacerujemy się kolorowymi uliczkami najstarszej dzielnicy miasta- la Candelaria. Wizyta w tradycyjnej kolumbijskiej kawiarni i próbowanie lokalnych specjałów. Zwiedzanie słynnego z największej na świecie kolekcji prekolumbijskich wyrobów ze złota Museo de Oro.

Bogota

Dzień 8. Kolumbijska Wieliczka

Rano wyjazd do lezącej około godziny jazdy od Bogoty Zipaquira, gdzie znajduje się słynna Katedra Solna. Wędrówka solnymi korytarzami “kolumbijskiej Wieliczki”. Powrót do Bogoty. Po południu wjazd kolejką na wzgórze Monserrate, skąd rozciąga się wspaniały widok na liczącą 9 mln mieszkańców metropolię. Wieczorem możliwość wyjścia do jednego z okolicznych barów.

Dzień 9. Kolonialne klimaty Cartageny

Przelot do Cartageny. Założona w 1533 Cartagena de Indias, była przez długi czas jednym z najważniejszych portów hiszpańskiej Ameryki, przez który w drodze do Hiszpanii przechodziło łupione na kontynencie złoto. Będące celem pirackich ataków miasto doczekało się imponujących, do dziś świetnie zachowanych fortyfikacji. Zwiedzanie najwspanialszej kolonialnej starówki Ameryki. Spacer przez zabytkowe dzielnice: San Pedro z katedrą i licznymi pałacami w stylu andaluzyjskim, San Diego zamieszkiwane niegdyś przez kupców i klasę średnią oraz dzielnicę popularną- Getsemani.

Cartagena

Dzień 10. Karaibów dzień powszedni

Dzień, który poświęcimy na eksplorowanie okolic Cartageny, na przykład na rejs na Wyspy Różańcowe, albo pływanie wśród mangrowców i podglądanie rybaków przy ich pracy.

Dzień 11. Magiczny realizm Karaibów

Przejazd wzdłuż wybrzeża karaibskiego do Santa Marta. Spacer uliczkami starówki tego urokliwego miasteczka. Czas na obiad. Kontynuacja przejazdu do Palomino. Zakwaterowanie w hotelu, odpoczynek.

Owoce

Dzień 12. Leniwy wypoczynek

Wreszcie czas na wypoczynek! Kąpiele w turkusowych wodach Morza Karaibskiego, nabieranie opalenizny przed powrotem do chłodnej Europy.

Dzień 13. W turkusowych wodach

Błogiego lenistwa ciąg dalszy.

Dzień 14. Powrotu czas

Transfer na lotnisko w Santa Marta. Przelot do Bogoty. Przesiadka na lot do Europy.

Dzień 15. Miękkie lądowanie

Lądowanie w Warszawie.

Program jest ramowy, kolejność zwiedzania może ulec zmianie, a program modyfikacjom - ale zawsze z troską o dobro turystów.

Uwaga: program jest objęty prawem autorskim, kopiowanie w całości lub części zabronione!

Cena 2980 euro

Cena obejmuje

Cena 2980 euro

Cena obejmuje:

  • przeloty wewnętrzne: Pereira - Bogota, Bogota – Cartagena de Indias,
  • transfery i przejazdy zgodnie z programem,
  • noclegi w hotelach 3 - 4* lub w hacjendach, pokoje dwuosobowe,
  • dwa posiłki dziennie ( śniadania i obiady lub kolacje),
  • opiekę doświadczonego polskiego pilota na całej trasie wycieczki,
  • ubezpieczenie KL, NNW i bagażu.

Cena nie obejmuje:

  • przelotów głównych do Cali i z Santa Marta, przelot z Warszawy kosztuje od ok.3770 PLN. Pilot z grupą leci z Warszawy, ale istnieje możliwość zorganizowania przelotów z innych miast Polski lub świata!
  • opłaty za bilety wstępu oraz lokalnych przewodników, 180 USD płatnej po przylocie,
  • napiwków dla lokalnych przewodników i kierowców 70 USD płatnej po przylocie,
  • opłat za fotografowanie i filmowanie.

Kalkulacja dla grupy min. 10 osób. Grupa maksymalnie będzie liczyć 16 osób!

Można wykupić ubezpieczenie od kosztów rezygnacji (zgodnie z warunkami, w przypadku poważnej choroby, hospitalizacji itp.), kosztuje 490 zł.

Chętnych proszę o zaliczkę w chwili zapisu 6000 zł/os.

Nr konta: 29 1140 2004 0000 3102 3205 9779

Rezerwuję…

Jeżeli chcesz wziąć udział w tej wyprawie, skontaktuj się z nami używając przycisku powyżej. Opublikowany tu program nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego i nie jest załącznikiem do umowy zgłoszenia.

Poprzedni | Losowy | Następny


Aktualności
Wróciliśmy z Indonezji i wspomnienia ciągle żywe, wkrótce relacja, napiszemy tylko, że było pięknie, wesoło i bardzo ciepło. »
Blog 02-08-2017 Redakcja
Po przemierzeniu szlaku whisky, kilku degustacjach, zachwyceni zamkami i widokami przyjechaliśmy ze Szkocji. Nawet pogoda nam dopisała! Czerwiec to świetny czas, bo ciemno się robi dopiero przed północą, a rododendrony kwitną jak dzikie. »
Blog 23-06-2017 Beata Radecka
6 czerwca Monika Witkowska wyruszyła na swoją kolejna wyprawę na ośmiotysięcznik. Tym razem jej celem jest Broad Peak, znajdujący się w łańcuchu Karakorum na granicy Chin i Pakistanu. »
Blog 19-06-2017 Redakcja
W czasie naszej podróży po Chinach, już ostatnim odcinkiem Jedwabnego Szlaku od Urumczi do Xian, odwiedziliśmy niezwykłe miejsca, zachwycaliśmy się wspaniałymi krajobrazami, dziełami stworzonymi przez człowieka oraz zadziwiającymi tworami natury. Wiele z nich od dawna przyciągało poszukiwaczy przygód, łowców skarbów, rabusiów dzieł sztuki, pobudzało wyobraźnię podróżników zauroczonych legendami o zaginionych miastach i dawnych kulturach. »
Blog 12-06-2017 Redakcja
Kolejna grupa Stowarzyszenia Historyków Sztuki w trasie! Kolejny etap Jedwabnego Szlaku, tym razem trasa wiedzie przez rzadko odwiedzaną część Chin - północny zachód. Pogoda piękna, temperatura 30 stopni, przepiękne widoki na ośnieżone góry. Czekamy na dalsze wieści! »
Blog 24-05-2017 Redakcja
Tym razem we Francji, w Trzech Dolinach. Śniegu pełno, jazda świetna od rana do obiadu. Wokół ogromne morze gór, widoki na Mont Blanc, Matterhorn, i setki innych szczytów. I jeszcze grzane wino na leżaczku - żyć, nie umierać! »
Blog 10-04-2017 Beata Radecka