Wszyscy nasi podróżnicy już wrócili! Koniec naszej akcji Bezpieczny Powrót. Dzięki że pytacie co u nas! Pracujemy pełną parą, ale z domów! Uprzejmie prosimy dzwonić na numer komórkowy 533 105 206. Czekamy na Wasze maile i telefony, a jeśli chcielibyście się spotkać, bardzo prosimy o informację z wyprzedzeniem - dostosujemy się do Waszych potrzeb. »

Rejs po zaczarowanych wyspach Galapagos - podróże Szlakiem Żółwi

Termin: dowolny
Czas trwania: 4
Zakwaterowanie: kajuty 2-osobowe

Galapagos to jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie czujemy się jak w niezwykłej krainie zwierząt, które nie odczuwają lęku na widok człowieka. W czasie rejsu przemieszczamy się głównie nocami oraz w czasie posiłków. Dwa razy dziennie wsiadamy do pontonów, które dowożą nas na poszczególne wyspy. Zobaczcie proszę film z naszej wyprawy – jest w opisie wyjazdu. Możecie jechać w dogodnym terminie, bo organizujemy wyjazdy indywidualne dla żądnych spotkań z fregatami, albatrosami i żółwiami przez okrągły rok. Dla osób indywidualnych, rodzin, grup. Przy okazji można zwiedzić przynajmniej część Ekwadoru.

Rezerwuję…

Program

Galapagos

Schodzi człowiek z pontonu i musi mocno uważać, żeby na coś nie wdepnąć. Na przykład na prawie półmetrowe pisklę albatrosa, które siedzi pośrodku ścieżki i rozgląda się bezradnie. Albo na przyglądającego się ciekawie niebieskonogiego głuptaka. Albo na szukającą mamy słodziutką uchatkę. Lub dla odmiany na całe stado legwanów morskich, które nieruchomo wygrzewają się na słońcu, żeby wyrównać temperaturę ciała po męczącym nurkowaniu po odżywcze wodorosty. Galapagos dla miłośników nieskażonej przyrody to po prostu raj!

Pisklę albatrosa wygląda słodko, ale jest wielkie - na oko ma 40 cm! Galapagos, Ekwador
Beata Radecka

GoTravel we współpracy z Go Galapagos zaprasza na rejsy i podróże po Ekwadorze.

Ne miejscu czeka nas przelot i lądowanie na wyspie Baltra. Lotnisko to zostało wybudowane w czasie II wojny światowej, żeby startujące z niego samoloty chroniły strategiczny Kanał Panamski. Z lotniska dojedziemy do przystani, gdzie po krótkiej przejażdżce pontonem zaokrętujemy się na nasz jacht.

Kto kogo jest bardziej ciekawy - my zwierząt czy one nas? Zdjęcie zrobiłam pięć minut po naszym zejściu z pontonu na ląd. Galapagos, Ekwador
Beata Radecka

Będziemy mieszkać na eleganckim jachcie Galapagos Legend, który zabiera maksymalnie 100 pasażerów. Można wybrać też mniejsze jachty, Coral I ( na 36 osób) lub Coral II na 20 osób, ale to rozwiązanie polecam raczej większym grupom zorganizowanym. Na Legend jest więcej miejsca i przestrzeni życiowej, a jednocześnie nie jest tłoczny ani zbyt duży.

Tak prezentuje się Galapagos Legend, czyli nasz statek, kiedy oglądamy go z pontonu. Galapagos, Ekwador
Beata Radecka

Jacht jest z  basenem, troskliwą obsługą oraz dobrą kuchnią. Porzućcie wszelkie nadzieje na schudnięcie, którzy tam zamieszkacie…  W czasie rejsu mamy trzy posiłki dziennie, plus niespodzianki takie jak na przykład fontanna z czekolady czy festiwal lodów.

Podziwiamy zachód słońca nad wyspą Espanola na pokładzie. Galapagos, Ekwador
Beata Radecka

W czasie rejsu przemieszczamy się głównie nocami oraz w czasie posiłków. Dwa razy dziennie wsiadamy do pontonów, które dowożą nas na Żółwie Wyspy. Tam będziemy mieć lądowania (suche lub mokre, czyli wysiadając trzeba będzie zanurzyć stopy lub nawet też łydki).

Tak wygląda suche lądowanie. W czasie mokrego moczymy buty... Galapagos, Ekwador
Beata Radecka

Za każdym razem odwiedzamy inną wyspę lub jej część, żeby pospacerować po gigantycznym ZOO pod gołym niebem i spotkać zwierzaki, które są nas tak samo ciekawe jak my ich.

Będzie można nurkować z figlującymi uchatkami. Są bardzo sympatyczne, choć całkiem sporych gabarytów. Uwaga, lepiej nie chwytać ich za wąsy!

PROPONOWANY PROGRAM WYJAZDU

Galapagos Legend ma cztery różne trasy (dwie czterodniowe i dwie pięciodniowe), którymi pływa po kolei. Terminy dowolne, rejsy trwają przez cały rok, można je łączyć z dłuższym lub krótszym zwiedzaniem Ekwadoru.

Poniżej jeden z najbardziej popularnych programów, łączący zwiedzanie Ekwadoru z 4-dniowym rejsem po Żółwich Wyspach.

Dzień 1. Sobota

Przelot z Polski do Quito. Transfer do hotelu i nocleg.

Dzień 2. Niedziela

Zwiedzanie Quito. W okresie panowania władcy Inków Huayna Capaca miasto wyrosło na drugi co do wielkości ośrodek państwa. Ale zostało zburzone, gdy pojawili się hiszpańscy konkwistadorzy! Hiszpanie założyli obecne Quito w 1534 roku. Stare Miasto to kolekcja pięknych kolonialnych budowli, z katedrą oraz największą i najstarszą świątynią - kościołem San Francisco z drugiej połowy XVI wieku. W programie wycieczka na równik (15 km na północ od Quito, w półpustynnej dolinie San Antonio de Pichincha), zwiedzanie muzeum, możliwość zrobienia zdjęć stojąc na dwóch półkolach jednocześnie.

Dzień 3. Poniedziałek

Po śniadaniu przejazd na lotnisko i przelot do Baltra. Na miejscu krótki przejazd autobusem do portu, gdzie zaokrętujemy się na pokład Galapagos Legend. Zaczniemy od wulkanicznej i niezamieszkałej wyspy Bartolome. W programie 1,5 godzinny spacer po wyspie i godzina snorkellingu - przy odrobinie szczęścia: z pingwinami!

Trasa rejsu
Go Galapagos

Dzień 4. Wtorek

Dzisiaj w planie skalista wysepka South Plaza - jedna z najmniejszych i najbardziej kolorowych. Zobaczymy między innymi kolonie lwów morskich, iguany i wielkie połacie kaktusów. Po południu North Seymour Island. Tą ptasią wyspę zamieszkują między innymi fregaty i głuptaki.

Głuptaki pozują do zdjęć jak zawodowe modelki. Wyspa North Seymour, Galapagos, Ekwador
Głuptaki pozują do zdjęć jak zawodowe modelki. Wyspa North Seymour, Galapagos, Ekwador
Beata Radecka

Dzień 5. Środa

Wyspa San Cristobal. Rano odwiedzimy jej wschodnią część, Pitt Point, gdzie czeka nas wspinaczka na punkt widokowy, a po południu północne Cerro Brujo z piaszczystą laguną i snorkellingiem.

Gdzie jest mama?... Aż chciałabym pogłaskać słodką ślicznotkę, ale na Galapagos nie wolno dotykać zwierząt. Wyspa North Seymour, Galapagos, Ekwador
Beata Radecka

Dzień 6. Czwartek

Dziś w planie jedno z najciekawszych miejsc na magicznych wyspach: La Galapaguera de Cerro Colorado na wyspie San Cristobal, gdzie mieszkają słynne, długowieczne, ogromne żółwie słoniowe. Po wizycie w rezerwacie wrócimy na lotnisko. Powrotny przelot do Quito.Nocleg w Quito.

Przewodniczka opowiada o zwyczajach żółwi. Wcale nie są tak powolne i łagodne jak myśleliśmy! Wyspa San Cristobal, Galapagos, Ekwador.
Beata Radecka

Dzień 7. Piątek

Samodzielne spacery po mieście. Transfer na lot powrotny do Polski. Wylot z przesiadką.

Dzień 8. Sobota

Lądowanie w Polsce.

Uwaga: istnieje możliwość rezerwacji rejsu 5-dniowego lub wydłużenia pobytu na lądzie o 1 dzień i zwiedzania indiańskiego miasteczka Otavalo ze słynnym targiem.

Cena

Cena za osobę: 2577 USD

Cena zawiera:

 • 3 noclegi w Quito w pokoju dwuosobowym ze śniadaniami,
 • 4 dni (3 noce) rejsu, zakwaterowanie w kajucie 2 osobowej,
 • 3 posiłki dziennie podczas rejsu,
 • wycieczki pontonami na ląd pod opieką wykwalifikowanego przewodnika - przyrodnika,
 • transfery
 • ubezpieczenie KL i NNW w Signal Iduna
 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 13 zł/osoba.

Cena nie zawiera:

 • przelotów (cena do potwierdzenia po wybraniu konkretnych dat)
 • napojów do obiadów i kolacji,
 • wstępu do Parku Narodowego Galapagos 110 USD (płatne na miejscu),
 • napiwków.

Rezerwuję…

Jeżeli chcesz wziąć udział w tej wyprawie, skontaktuj się z nami używając przycisku powyżej. Opublikowany tu program nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego i nie jest załącznikiem do umowy zgłoszenia.

Poprzedni | Losowy | Następny


Aktualności
Uff, to był gorący i pracowity czas! Ostatnia ekipa z uczestników naszych wypraw wylądowała szczęśliwie. Wylądowali w Niemczech. Część w Berlinie, inni w Monachium. Lecieli z Kuby przez Moskwę . Choć mieli wracać przez Kanadę... Jadą już do swoich domów! Ale jestem szczęśliwa. To były pełne napięcia dni. Szukania połączeń i biletów, kiedy ceny i dostępność skakały z minuty na minutę. Bardzo trudnych decyzji. Czułam się często jak kapitan jachtu - po prostu musiałam szybko podejmować DECYZJE za ludzi. »
Blog 15-03-2020 Beata Radecka
Wiemy, że się martwicie czy u nas wszystko ok, bo u południowych wybrzeży Kuby właśnie było trzęsienie ziemi o sile 7 stopni i zbliża się fala tsunami. »
Blog 31-01-2020 Redakcja
Zostaliśmy gwiazdami telewizji kubańskiej! Zaraz lecimy znów na Kubę, ciekawe, czy będą prosić o autografy na ulicy? Żartuję sobie oczywiście :) Julio Acanda kęcił reportaż o Polsce w październiku. Zabraliśmy go do Salsa Libre, żeby zobaczył jak salsę tańczą Polacy. Był pod wrażeniem. Zrobiliśmy sporo wywiadów, niektóre tłumaczyłam - co w czasie imprezy nie było łatwe! Zapraszam do oglądania tego programu - kliknijcie proszę w zdjęcie lub tytuł i obejrzyjcie film poniżej, pod tekstem. »
Blog 20-01-2020 Beata Radecka
- Chcę wrócić już do Kolumbii! - napisała mi smsa Magda, ledwo wylądowała w Polsce. Kolejny raz wróciliśmy z Kolumbii zauroczeni. Szczególnie ludźmi: miłymi, życzliwymi, uprzejmymi. Znów spędziliśmy Sylwestra w przygodnej małej wiosce, tańcząc z Kolumbijczykami. A lekcje tańca wycisnęły z nas siódme poty! I dały bardzo dużo radości. »
Blog 12-01-2020 Beata Radecka
Często pytacie, czy nie dziwnie jest być w grudniu w ciepłych krajach, gdzie bałwanki i Mikołaje prażą się w słońcu pod palmami. Niedawno wróciłam z Karaibów, pełnych świątecznych dekoracji. I tak przyszło mi do głowy, że Jezus przecież narodził się w ciepłym kraju, pod palmami, a nie na śniegu. Uśmiechu, optymizmu i poczucia humoru gorąco Wam życzę - łatwiej z nimi żyć! »
Blog 24-12-2019 Beata Radecka
Gosia i Piotr wymyślili, że zabiorą młodzież i będą spędzać rodzinne święta... ale w Argentynie i Brazylii. Zahaczyli tez o Montevideo w Urugwaju. Serce rośnie, kiedy przysyłają piękne zdjęcia z moich ulubionych krajów. »
Blog 22-12-2019 Beata Radecka