Promocja z okazji festiwalu El Sol - special El Sol price for Cuba and Dominicana dance trips! Z okazji festiwalu El Sol przedłużamy termin niższego progu cenowego aż do 15 listopada - zapisz się już dziś! Salsa na Kubie i bachata na Dominikanie jeszcze taniej! Lower price for Cuba and Dominicana trips till 15 November! »

Rejs po magicznych wyspach Galapagos - Podróże Szlakiem Żółwi

Termin: dowolny
Czas trwania: 4
Zakwaterowanie: kajuty 2-osobowe

Galapagos to jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie czujemy się jak w niezwykłej krainie zwierząt, które nie odczuwają lęku na widok człowieka. W czasie rejsu przemieszczamy się głównie nocami oraz w czasie posiłków. Dwa razy dziennie wsiadamy do pontonów, które dowożą nas na poszczególne wyspy. Zobaczcie proszę film z naszej wyprawy – jest w opisie wyjazdu. Możecie jechać w dogodnym terminie, bo organizujemy wyjazdy indywidualne dla żądnych spotkań z fregatami, albatrosami i żółwiami przez okrągły rok. Dla osób indywidualnych, rodzin, grup. Przy okazji można zwiedzić przynajmniej część Ekwadoru.

Rezerwuję…

Program

Galapagos

Schodzi człowiek z pontonu i musi mocno uważać, żeby na coś nie wdepnąć. Na przykład na prawie półmetrowe pisklę albatrosa, które siedzi pośrodku ścieżki i rozgląda się bezradnie. Albo na przyglądającego się ciekawie niebieskonogiego głuptaka. Albo na szukającą mamy słodziutką uchatkę. Lub dla odmiany na całe stado legwanów morskich, które nieruchomo wygrzewają się na słońcu, żeby wyrównać temperaturę ciała po męczącym nurkowaniu po odżywcze wodorosty. Galapagos dla miłośników nieskażonej przyrody to po prostu raj!

Pisklę albatrosa wygląda słodko, ale jest wielkie - na oko ma 40 cm! Galapagos, Ekwador
Beata Radecka

GoTravel we współpracy z Go Galapagos zaprasza na rejsy i podróże po Ekwadorze.

Ne miejscu czeka nas przelot i lądowanie na wyspie Baltra. Lotnisko to zostało wybudowane w czasie II wojny światowej, żeby startujące z niego samoloty chroniły strategiczny Kanał Panamski. Z lotniska dojedziemy do przystani, gdzie po krótkiej przejażdżce pontonem zaokrętujemy się na nasz jacht.

Kto kogo jest bardziej ciekawy - my zwierząt czy one nas? Zdjęcie zrobiłam pięć minut po naszym zejściu z pontonu na ląd. Galapagos, Ekwador
Beata Radecka

Będziemy mieszkać na eleganckim jachcie Galapagos Legend, który zabiera maksymalnie 100 pasażerów. Można wybrać też mniejsze jachty, Coral I ( na 36 osób) lub Coral II na 20 osób, ale to rozwiązanie polecam raczej większym grupom zorganizowanym. Na Legend jest więcej miejsca i przestrzeni życiowej, a jednocześnie nie jest tłoczny ani zbyt duży.

Tak prezentuje się Galapagos Legend, czyli nasz statek, kiedy oglądamy go z pontonu. Galapagos, Ekwador
Beata Radecka

Jacht jest z  basenem, troskliwą obsługą oraz dobrą kuchnią. Porzućcie wszelkie nadzieje na schudnięcie, którzy tam zamieszkacie…  W czasie rejsu mamy trzy posiłki dziennie, plus niespodzianki takie jak na przykład fontanna z czekolady czy festiwal lodów.

Podziwiamy zachód słońca nad wyspą Espanola na pokładzie. Galapagos, Ekwador
Beata Radecka

W czasie rejsu przemieszczamy się głównie nocami oraz w czasie posiłków. Dwa razy dziennie wsiadamy do pontonów, które dowożą nas na Żółwie Wyspy. Tam będziemy mieć lądowania (suche lub mokre, czyli wysiadając trzeba będzie zanurzyć stopy lub nawet też łydki).

Tak wygląda suche lądowanie. W czasie mokrego moczymy buty... Galapagos, Ekwador
Beata Radecka

Za każdym razem odwiedzamy inną wyspę lub jej część, żeby pospacerować po gigantycznym ZOO pod gołym niebem i spotkać zwierzaki, które są nas tak samo ciekawe jak my ich.

Będzie można nurkować z figlującymi uchatkami. Są bardzo sympatyczne, choć całkiem sporych gabarytów. Uwaga, lepiej nie chwytać ich za wąsy!

PROPONOWANY PROGRAM WYJAZDU

Galapagos Legend ma cztery różne trasy (dwie czterodniowe i dwie pięciodniowe), którymi pływa po kolei. Terminy dowolne, rejsy trwają przez cały rok, można je łączyć z dłuższym lub krótszym zwiedzaniem Ekwadoru.

Poniżej jeden z najbardziej popularnych programów, łączący zwiedzanie Ekwadoru z 4-dniowym rejsem po Żółwich Wyspach.

Dzień 1. Sobota

Przelot z Polski do Quito. Transfer do hotelu i nocleg.

Dzień 2. Niedziela

Zwiedzanie Quito. W okresie panowania władcy Inków Huayna Capaca miasto wyrosło na drugi co do wielkości ośrodek państwa. Ale zostało zburzone, gdy pojawili się hiszpańscy konkwistadorzy! Hiszpanie założyli obecne Quito w 1534 roku. Stare Miasto to kolekcja pięknych kolonialnych budowli, z katedrą oraz największą i najstarszą świątynią - kościołem San Francisco z drugiej połowy XVI wieku. W programie wycieczka na równik (15 km na północ od Quito, w półpustynnej dolinie San Antonio de Pichincha), zwiedzanie muzeum, możliwość zrobienia zdjęć stojąc na dwóch półkolach jednocześnie.

Dzień 3. Poniedziałek

Po śniadaniu przejazd na lotnisko i przelot do Baltra. Na miejscu krótki przejazd autobusem do portu, gdzie zaokrętujemy się na pokład Galapagos Legend. Zaczniemy od wulkanicznej i niezamieszkałej wyspy Bartolome. W programie 1,5 godzinny spacer po wyspie i godzina snorkellingu - przy odrobinie szczęścia: z pingwinami!

Trasa rejsu
Go Galapagos

Dzień 4. Wtorek

Dzisiaj w planie skalista wysepka South Plaza - jedna z najmniejszych i najbardziej kolorowych. Zobaczymy między innymi kolonie lwów morskich, iguany i wielkie połacie kaktusów. Po południu North Seymour Island. Tą ptasią wyspę zamieszkują między innymi fregaty i głuptaki.

Głuptaki pozują do zdjęć jak zawodowe modelki. Wyspa North Seymour, Galapagos, Ekwador
Głuptaki pozują do zdjęć jak zawodowe modelki. Wyspa North Seymour, Galapagos, Ekwador
Beata Radecka

Dzień 5. Środa

Wyspa San Cristobal. Rano odwiedzimy jej wschodnią część, Pitt Point, gdzie czeka nas wspinaczka na punkt widokowy, a po południu północne Cerro Brujo z piaszczystą laguną i snorkellingiem.

Gdzie jest mama?... Aż chciałabym pogłaskać słodką ślicznotkę, ale na Galapagos nie wolno dotykać zwierząt. Wyspa North Seymour, Galapagos, Ekwador
Beata Radecka

Dzień 6. Czwartek

Dziś w planie jedno z najciekawszych miejsc na magicznych wyspach: La Galapaguera de Cerro Colorado na wyspie San Cristobal, gdzie mieszkają słynne, długowieczne, ogromne żółwie słoniowe. Po wizycie w rezerwacie wrócimy na lotnisko. Powrotny przelot do Quito.Nocleg w Quito.

Przewodniczka opowiada o zwyczajach żółwi. Wcale nie są tak powolne i łagodne jak myśleliśmy! Wyspa San Cristobal, Galapagos, Ekwador.
Beata Radecka

Dzień 7. Piątek

Samodzielne spacery po mieście. Transfer na lot powrotny do Polski. Wylot z przesiadką.

Dzień 8. Sobota

Lądowanie w Polsce.

Uwaga: istnieje możliwość rezerwacji rejsu 5-dniowego lub wydłużenia pobytu na lądzie o 1 dzień i zwiedzania indiańskiego miasteczka Otavalo ze słynnym targiem.

Cena

Cena za osobę: 2577 USD

Cena zawiera:

 • 3 noclegi w Quito w pokoju dwuosobowym ze śniadaniami,
 • 4 dni (3 noce) rejsu, zakwaterowanie w kajucie 2 osobowej,
 • 3 posiłki dziennie podczas rejsu,
 • wycieczki pontonami na ląd pod opieką wykwalifikowanego przewodnika - przyrodnika,
 • transfery
 • ubezpieczenie KL i NNW w Signal Iduna
 • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 13 zł/osoba.

Cena nie zawiera:

 • przelotów (cena do potwierdzenia po wybraniu konkretnych dat)
 • napojów do obiadów i kolacji,
 • wstępu do Parku Narodowego Galapagos 110 USD (płatne na miejscu),
 • napiwków.

Rezerwuję…

Jeżeli chcesz wziąć udział w tej wyprawie, skontaktuj się z nami używając przycisku powyżej. Opublikowany tu program nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego i nie jest załącznikiem do umowy zgłoszenia.

Poprzedni | Losowy | Następny


Aktualności
Żegnamy się z palemką - po 16 latach nadszedł czas na zmiany. A że specjalizujemy się w wyjazdach do Ameryki Łacińskiej, chcieliśmy żeby zagościła nie tylko w naszych sercach, ale i w nowym logo. Jak Wam się podoba? »
Blog 15-11-2019 Beata Radecka
Dlaczego Polacy chętnie jeżdżą na Kubę? Jak Kubańczycy czują się w Polsce? Ambasador Jorge Marti Martinez łatwo dał się skłonić do rozmowy na te pytania, bo bardzo podobaja mu się nasze salsowe wyjazdy na Kubę, ostatnio tańczył z nami pełen radości. Żeby obejrzeć wywiad Beaty Radeckiej z ambasadorem Kuby zapraszamy tutaj : »
Blog 22-10-2019 Redakcja
Zapraszamy na stoisko Kuby – gości nas Jego Ekscelencja Ambasador Jorge Marti Martinez oraz przedstawiciel Ministerstwa Turystyki Kuby David Lobaina. Atmosfera bardzo radosna, gorąca, a w tle towarzyszą nam nieustająco dźwięki salsy! »
Blog 18-10-2019 Redakcja
Czy pasję do poznawania ludzi na Karaibach przez taniec można przekazać przez radio?... Nie jestem pewna, ale próbowałam! Do studia zaprosił mnie znany dziennikarz i autor przewodników National Geographic Sergiusz Pinkwart. »
Blog 16-10-2019 Beata Radecka
Julio Acanda przyjeżdża! Znajomych Kubańczyków zelektryzowała ta wiadomość. Okazało się, że chce nakręcić w Warszawie reportaż jak Polacy tańczą salsę kubańską. Moja ulubiona kubańska instruktorka, Yuleydi Alba, aż skakała z radości, kiedy dowiedziała się, kto do nas zawita. »
Blog 13-10-2019 Beata Radecka
Po każdym powrocie z wyjazdu obiecuję sobie solennie, że wybiorę najlepsze zdjęcia, przytnę stosownie, żeby kadry były dobre, podbiję nieco kolory, i najlepsze z dumą pokażę znajomym. Rezultat? Wychodzi jak zwykle.... Czyli dyski puchną od mnogości folderów smutno nieprzebranych fotografii. Taki stan potrafi trwać latami! Z rozmów wiem, że nie tylko ja mam z tym problem. I dlatego proponujemy Wam zupełnie nową usługę - wybór i edycję zdjęć. Zajmie się tym fotoreporter podróżniczy z dużym doświadczeniem. Zobacz szczegóły i cenę: »
Blog 28-09-2019 Beata Radecka