Zatańcz bachatę na Dominikanie - dwa miejsca

Termin: 6 -18 lutego 2020
Czas trwania: 13
Zakwaterowanie: hotele i rezydencje 3 - 4*

Kolejny raz jedziemy na Dominikanę tańczyć bachatę i merengue! Będziemy mieć zajęcia z najlepszymi instruktorami, tańczyć na kultowych imprezach, pluskać w ciepłym morzu, wygrzewać pod palmami na cudownych plażach, pić rum, palić cygara, jeść ciemną czekoladę - i używać życia na Karaibach. Wyjazd organizujemy razem z najlepszą szkołą salsy we wszechświecie i okolicach, czyli www.salsalibre.pl (Salsa Libre)! To już kolejny nasz wspólny taneczny projekt, od lat organizujemy razem salsowe podróże na Kubę.

Rezerwuję…

O wyprawie

Zatańcz z nami na Dominikanie! Taneczne wyprawy są bramą do lokalnych społeczności. Tańcząc poznajemy Dominikańczyków, jak żyją, czym się cieszą, a czego obawiają. Bywamy w miejscach, gdzie nie docierają turyści, spędzający wakacje w ogromnych ośrodkach all inclusive. Organizujemy podróże z tańcem od pięciu lat i czerpiemy z nich ogromną radość. Wyjazd szykujemy razem z najlepszą szkołą tańców latino, czyli Salsa Libre ! Chętnych z Warszawy i okolic zapraszamy na naukę podstaw przed wyjazdem.

 • podróżuj z nowymi przyjaciółmi: jeździmy kameralną, kilkunastoosobową ekipą , więc zaprzyjaźniamy się już pierwszego dnia;
 • na nasze taneczne wyprawy jeżdżą też pary, ale większość to single. Możesz wybrać, czy chcesz dzielić z kimś pokój (a my znajdziemy Ci towarzystwo), czy wolisz komfort jedynki,
 • poznajemy prawdziwe życie Dominikany, mieszkając w trzech miejscach: w klimatycznym, kolonialnym hotelu samym sercu starego miasta Santo Domingo, w rezydencji w Las Terrenas, blisko plaży i lokali, gdzie codziennie odbywają się imprezy taneczne, a na koniec odpoczywamy w all inclusive niedaleko plaży;
 • próbujemy lokalnej kuchni, chodząc wspólnie do różnych restauracji i knajpek. Rybka kosztowana na plaży to jest to!
 • na miejscu mamy już sprawdzone szkoły tańca, a światowej klasy instruktorzy dbają, żebyśmy mieli z tańca radość, ale też robili postępy;
 • tańczymy głównie bachatę, ale też merengue, a na imprezach jest sporo salsy;
 • wiemy, którego dnia tygodnia gdzie najlepiej pójść na koncert albo imprezę i codziennie tańczymy!
Tańce na katamaranie, Dominikana
Beata Radecka

Dzień po dniu

Dzień 1. Przelot na Dominikanę

Lecimy na Dominikanę, do kraju bachaty, merengue, palm i przepięknych plaż! Lądujemy wieczorem, po kontroli paszportowej odbieramy bagaże i jedziemy do hotelu. Będziemy mieszkać w sercu Santo Domingo, w Zona Colonial, czyli starego miasta.

Dzień 2. Śledzimy ślady Kolumba i robimy czekoladę!

Obudzimy się wcześnie ze względu na zmianę czasu - cofniemy zegarki o 6 godzin. I dobrze – będziemy móc cieszyć się ciepłem i słońcem w środku polskiej zimy. Ruszamy na podbój dominikańskiej stolicy – Santo Domingo. Urokliwa Zona Colonial (Strefa Kolonialna) to stare miasto, które powstało zaraz po dotarciu Kolumba do Ameryki. Dominikańczycy bardzo się szczycą tym, że była to pierwsza w Nowym Świecie zamorska osada z prawami miejskimi, nadanymi przez hiszpańskich władców. Przespacerujemy się najstarszą uliczką Ameryki, czyli Calle Las Damas, gdzie niegdyś szeleszcząc sukniami przechadzały się damy dworu, które przyjechały z Marią Toledo, żoną Diego - gubernatora, który był synem Krzysztofa Kolumba.

Alcazar de Colon, czyli rezydencja syna Krzysztofa Kolumba, Diego, i jego małżonki Marii de Toledo
Beata Radecka

Zobaczymy Alcazar de Colon, w którym zamieszkiwała ta para, leżący nad brzegiem rzeki Ozama. Wdzięczne kamienne arkady wychodzą na obszerny Plac Hiszpański, miejsce spotkań i spacerów. Sprawdzimy czy wysmukły Reloj del Sol (zegar słoneczny) nadal dobrze chodzi… Wejdziemy do Panteonu Narodowego, gdzie wartę honorową pełnią ciemnoskórzy przystojniacy w mundurach przypominających czasy napoleońskie.

Wejdziemy też do majestatycznej katedry - najstarszej w obu Amerykach, zbudowanej w początkach XVI wieku. Nawet nazywają ją Catedral Primada de America, podkreślając, że była pierwsza. Wchodząc do katedry trzeba mieć stosowny przyodziewek, szorty odpadają. Obok w Parque Colon Krzysztof Kolumb z góry wskazuje jedyny słuszny kierunek, Dominikańczycy fascynują się partyjką domino, a pucybut uwija się, doprowadzając obuwie do blasku.

Krzysztof Kolumb przed najstarszą katedrą obu Ameryk. Santo Domingo, Dominikana
Beata Radecka

Wejdziemy też do najsmaczniejszego muzeum – Muzeum Czekolady. Już od progu nie możemy się oprzeć degustacji: ziarna kakaowca, ciemna czekolada, herbata kakaowa – tak, tak, to nie błąd! Możemy spróbować własnych sił i z kakaowych ziaren zrobić swoją własną, autorską tabliczkę czekolady. Czy to łatwe zadanie? Przekonacie się sami!

Sami robimy czekoladę i jest pyszna!
Beata Radecka

Po południu będziemy mieć pierwszą lekcję tańca ze światowej klasy instruktorami dominikańskimi. Będziemy uczyć się tradycyjnej dominikańskiej bachaty oraz merengue, które uważane jest za taniec narodowy. Będziemy tańczyć na …. dachu, na tarasie z szerokim widokiem na miasto. Wieczorem ruszamy na najgorętsze imprezy w mieście. Czy uda nam się dotrzeć do słynnego Hangaru, czy wylądujemy w przystanku 77? Wszystko zależy od nas!

Dzień 3. Wycieczka na Saonę

Na rajskich plażach Dominikany
Beata Radecka

Warto wybrać się w rejs na słynną wyspę Saona. Dzień pluskania się, picia rumu (w cenie!), oglądania rybek i tańców na katamaranie zapadnie nam w pamięci na długo! Będziemy kąpać się w przejrzystym morzu na mieliźnie, zwanej piscina natural, czyli naturalny basen. Możemy sobie tam nawet zrobić zdjęcie z rozgwiazdą, ale ze względu na ochronę przyrody – nie należy wyciągać jej z wody. Takie rozgwiazdy zaskakująco szybko potrafią się przemieszczać. Zjemy rybkę w cieniu palmy i będziemy się świetnie bawić wracając do portu. Całodzienna wycieczka kosztuje ok. 90 USD, ale warto!

Tańce na katamaranie, Dominikana
Beata Radecka

Wieczorem czas na imprezę i szaleństwa sobotniej nocy! Zobaczymy, jak bawią się miejscowi. Najpierw zapoznamy się z lokalnym fenomenem, zwanym colmado. To narożny sklepik, taki trochę nasz nocny - monopolowy, zaopatrzony w rozmaite alkohole, popitki wszelakie i przekąski. Ale to nie wszystko: colmado działa jako miejsce spotkań, rozmów o życiu, gry w domino i … tańca oczywiście. Komu przyjdzie ochota potańczyć, to sobie tańczy, i już!

Kolejna miejscowa ciekawostka to car wash. Tak, tak, to oczywiście myjnia samochodowa. Ale na Dominikanie każde miejsce jest dobre do tańca, i jak już wyjadą umyte auta (albo czasami jeszcze nawet nie wyjadą…), to zaczynamy tańczyć. Bo właściwie - czemu nie? Sobotnie wieczory rozwijają się dynamicznie i spontanicznie, trudno więc powiedzieć, gdzie dokładnie skończymy zabawę.

Dzień 4. Tajemnica błękitnego minerału i tańce w ruinach klasztoru

Po gorączce sobotniej nocy nieco później zaczniemy dzień, szaleństwa trzeba odespać. A potem eksplorowania Santo Domingo ciąg dalszy. Zajrzymy do muzeum larimaru - błękitnego minerału, który występuje jedynie na Dominikanie. Nazywają go kamieniem rozwoju duchowego, który pomaga odnaleźć właściwą drogę życiową, a w sferze uczuć - drugą połówkę. Będziemy mogli poznać aromat najlepszych dominikańskich cygar, sprzedawanych w sklepie przy renomowanej fabryce i posmakować kawy z tutejszych plantacji.

Kolejne lekcje tańca z dominikańskimi instruktorami.

Niedzielny koncert Bonye w ruinach klasztoru franciszkanów. Santo Domingo, Dominikana
Beata Radecka

Na starym mieście, przy ruinach klasztoru franciszkanów co niedziela odbywają się słynne koncerty Grupo Bonye. I to od lat, pod warunkiem oczywiście, że nie pada - w czasie deszczu Dominikańczycy nie wyściubiają nosa, sami się z siebie śmieją, że “są z cukru”. Muzycy z Grupo Bonye do młodzieży nie należą, ale wigorem, energią i poczuciem humoru zarażają wszystkich. Dlatego na niedzielne koncerty schodzą się tłumy: tańczą, śpiewają, śmieją się, piją piwo, spotykają ze znajomymi, poznają nieznajomych. Atmosfera prawdziwie latynoska!

Dzień 5. Śladami Parku Jurajskigo, gondolą nad miastem i baseball z dzieciakami

Rano jedziemy do Parku Narodowego Tres Ojos z krystalicznymi jeziorkami o intensywnej, turkusowej barwie i czterema jaskiniami. Nie są duże, ale wyglądają zjawiskowo - to właśnie tam kręcono sceny do filmu Park Jurajski. Po jednym z nich można pływać tratwą. Koniecznie trzeba założyć dobre buty - będzie sporo chodzenia! Po drodze zobaczymy też Faro Colon, kontrowersyjny i w sumie okropny pomnik poświęcony Kolumbowi.

W Tres Ojos czujemy się jak w Parku Jurajskim!
Beata Radecka

Potem zaliczymy biedniejsze dzielnice Santo Domingo, ale… z lotu ptaka! Teleferico, czyli kolejka gondolowa nad miastem pozwala zajrzeć z góry na podwórka, gdzie bawią się dzieci a mamy wieszają pranie. Robi wrażenie swoją nowoczesnością.

Podniebna podróż teleferico nad Santo Domingo
Beata Radecka

Zajrzymy na boisko baseballowe, gdzie dzieciaki z zapałem trenują. Czy wiecie, że Dominikańczycy zdają się być stworzeni do tego sportu? Najlepsi zawodnicy w USA pochodzą właśnie z Dominikany! Podjedziemy też pod pałac prezydencki i przejdziemy się Maleconem, czyli elegancką nadmorską promenadą.

Uczymy się bachaty. W skupieniu... Las Terrenas, Dominikana
Edyta Grzybowska

Dzień 6. Pod palmą i na fali

Jedziemy na piękny półwysep Samana, słynny z bujnej, egzotycznej przyrody i dzikich, urokliwych plaż. Zaczniemy od relaksu na bielutkim piasku na Playa Coson, pod palmami i w turkusowej wodzie - to dokładnie takie miejsce, o jakim marzymy, myśląc o egzotycznych wakacjach! Chętni mogą popróbować surfingu - to świetne miejsce na pierwsze kroki na falach.

Raj na ziemi... Dominikana
Beata Radecka

Potem przejedziemy do miasteczka Las Terrenas, leżącego na północnym wybrzeżu Dominikany, przy kilku znanych plażach. Na jednej z nich, Punta Poppy, są idealne warunki do uprawiania kitesurfingu. Właśnie tam odbywają się zawody, są też szkółki i wypożyczalnie sprzętu. Miasteczko słynie też z urozmaiconego życia nocnego, codziennie, a właściwie każdej nocy czynne jest kilka klubów, gdzie można potańczyć, łącznie z najbardziej znanym - La Bodega. Będziemy mieszkać tam niedaleko centrum i plaży, tak więc wszędzie będzie blisko.

Dominikańskie siostrzyczki z małego miasteczka
Beata Radecka

Po południu będziemy mieć lekcje w siedzibie nowo otwartej szkoły tańca, z pełnymi entuzjazmu instruktorami. A wieczorem ruszamy na eksplorowanie tanecznych miejscówek!

Dzień 7. Wierzchem do wodospadu

Najpiękniejszy na Dominikanie wodospad, Salto El Limon, nie jest może Niagarą, ale ma prawie 50 metrów wysokości i leży w pięknych okolicznościach przyrody niedaleko Las Terrenas, możemy więc wybrać się tam na wycieczkę. Do wodospadu dotrzemy wierzchem (wariant bezpieczny, czyli konie prowadzone są przez przewodników), ale jeśli ktoś woli iść piechotą, też może, tylko musi przygotować się na przechodzenie w bród przez strumienie i przez błoto. Pod wodospadem możemy się kąpać w krystalicznej wodzie, a na brzegu - potańczyć bachatę! Wycieczka z obiadem i transportem kosztuje ok. 45 USD, trwa pół dnia.

Zachód słońca pod palmami, pusta plaża, jacht w zatoczce... Półwysep Samana, Dominikana
Beata Radecka

Można też zostać w Las Terrenas i zażywać uroków plaży. Po południu mamy kolejne lekcje tańca, a wieczorem zamierzamy wybrać się do klimatycznego, znanego wśród miejscowych lokalu Patio Tropical. Tam do dobrego obyczaju należy zamówienie “rum serwisu”, czyli dostajemy rum, lód i napoje gazowane. Bawimy się i tańczymy z Dominikańczykami!

Dzień 8. Dolce far niente

Dzień na plażowanie, kąpiele, oraz długie spacery brzegiem morza… Będzie chwila na eksplorowanie sklepów i zakupy pamiątek także. Kolejne lekcje tańca, a wieczorem zabawa!

Pod palmami. Dominikana
Beata Radecka

Dzień 9. Plaża czy rejs wśród wysepek

Czas na dalsze plażowanie pod palmą! Możemy też eksplorować wody Zatoki Samana i Park Narodowy Los Haitises. Pływanie łodzią wśród skalistych wysepek (przypominających tajskie lub wietnamskie), pokrytych bujną zielenią to jedna z najpiękniejszych wycieczek, na jakie możemy pojechać! Wśród lasów namorzynowych będziemy wsłuchiwać się w odgłosy przyrody, w czasie podróży zobaczymy pelikany w ich naturalnym środowisku. Wejdziemy też do jaskini, w której mieszkali Indianie z plemienia Tainów. Wszyscy rdzenni mieszkańcy wyspy niestety zakończyli żywot wkrótce po dotarciu Europejczyków na wyspę. Krajobrazy mogą wydawać nam się znajome - tak, to właśnie w tych plenerach kręcono “Piratów z Karaibów”! Całodzienna wycieczka kosztuje ok. 70 USD. Kolejne lekcje tańca oraz imprezy - pożegnanie z półwyspem Samana!

Tańczymy bachatę w Patio Tropical w Las Terrenas, Dominikana
Beata Radecka

Dzień 10. Jedziemy na południe, plaża i zabawa!

Jedziemy na południowe wybrzeże Dominikany. Tam zobaczymy jeszcze inne oblicze kraju, czyli najbardziej lubiane przez Dominikańczyków plaże. Będziemy mieszkać przy jednej z nich, w ośrodku wypoczynkowym z all inclusive. Jemy, pijemy, plażujemy i korzystamy z życia! Wieczorem wybierzemy się na imprezę w dyskotece i będziemy mogli porównać swój poziom taneczny z innymi turystami.

Dzień 11. Czas na lenistwo

Nareszcie możemy wyspać się do woli i zażywać słodkiego lenistwa - dzień na plaży w czasie zimowych wakacji dobrze nam zrobi. Ładujemy nasze wewnętrzne akumulatory słońcem Karaibów, możemy pływać po morzu katamaranem czy obserwować rybki pod wodą. Wieczorem po raz ostatni na Dominikanie tańce i zabawa!

Najpiękniejsze na świecie plaże! Dominikana

Dzień 12. Pożegnanie Karaibów

Rano czas na wypoczynek i pakowanie. Potem jedziemy na lotnisko i wylatujemy w kierunku Europy.

Dzień 13. Powrót do Europy

Przylot do Polski.

Rzeka Ozama widziana ze starówki w Santo Domingo
Beata Radecka

Program jest objęty prawem autorskim, kopiowanie w całości lub części zabronione!

Cena

Cena promocyjna dla 3 pierwszych osób 1290 USD!

Cena 1390 USD przy wpłacie do 25 maja 2019

Cena 1490 USD przy wpłacie do 15 listopada 2019

Cena 1590 USD przy późniejszej wpłacie

Kalkulacja dla grupy min. 10 osób. W grupie będzie maksymalnie 20 osób

Cena zawiera:

 • zakwaterowanie: noclegi w klimatycznym hotelu 3 * Santo Domingo w dzielnicy Zona Colonial, czyli na starym mieście, noclegi w rezydencji 3* w Las Terrenas, położonej niedaleko plaży oraz lokali, gdzie codziennie odbywają się imprezy taneczne, noclegi w hotelu 4* all inclusive niedaleko plaży, pokoje 2 - 3 osobowe.
 • śniadania w Santo Domingo i w Las Terrenas, w czasie pobytu w hotelu wypoczynkowym all inclusive,
 • transfery i przejazdy, autokarem lub busami,
 • poznawanie Dominikany, zwiedzanie wymienionych miejsc i zakamarków,
 • wstępy na imprezy taneczne,
 • opiekę doświadczonego przewodnika - pilota na Dominikanie,
 • ubezpieczenie (KL 50 000 Eur, NNW 15 000 PLN, bagaż 1000 PLN),
 • opłatę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny 13 zł/osoba

Cena nie zawiera:

 • przelotów (kupujemy bilety przez biuro, ale jak ktoś woli kupić indywidualnie, też jest taka możliwość, cena pomiędzy 2800 zł a 4900 zł w zależności od wybranego połączenia),
 • opłaty za lekcje tańca ze znanymi dominikańskimi instruktorami: bachata + merengue, 14 godzin, 7 razy po 2 godziny, oraz za bilety wstępu (zbieramy po przylocie po 330 USD),
 • dopłaty do pokoju 1 osobowego 440 USD
 • napiwków,
 • pozostałych posiłków,
 • przejazdów na imprezy i powrotów z nich,
 • wycieczek fakultatywnych i dodatkowych.

Uwaga!

Można przedłużyć wypoczynek na Dominikanie o dowolną liczbę dni.

English version

Day 1. Flight to the Dominican Republic

We fly to the Dominican Republic, the country of bachata, merengue, palm trees and magnificent beaches! We land in the evening, take our luggage after the passport control and go to the hotel. We will be staying in the heart of Santo Domingo, in Zona Colonial, that is the Old Town.

Day 2. We follow Columbus’s traces and make chocolate!

We wake up early due to the time change – our watches will be put back by six hours. And that is good, because we will be able to enjoy the warmth and sun in the middle of Polish winter. Then we set off to conquer the Dominican capital – Santo Domingo. Charming Zona Colonial (Colonial Zone) is the Old Town, which was founded just after Columbus arrived in America. The Dominicans are very proud that it was the first overseas settlement with city rights given to it by Spanish rulers. We will take a walk down the America's oldest street, Calle Las Damas, where once the ladies of the court walked rustling their dresses. They came with Maria Toledo, the wife of Diego - the governor, who was Christopher Columbus’s son.

Alcazar de Colon, czyli rezydencja syna Krzysztofa Kolumba, Diego, i jego małżonki Marii de Toledo
Beata Radecka

We will see Alcazar de Colon, where this couple lived, located on the banks of the Ozama River. Graceful stone arcades overlook the vast Spain Square. We will check if the slender Reloj del Sol (sundial) still works well… We will enter the National Pantheon, where dark-skinned handsome men watch the guard of honor in uniforms reminiscent of Napoleonic times. We will also visit the majestic cathedral, the oldest in both Americas, built in the early sixteenth century. It is even called Catedral Primada de America, to emphasize that it was the first one. When entering the cathedral you have to wear appropriate clothing, shorts are out of question. Next to it, in the Parque Colon, Christopher Columbus is pointing out the only right direction from above, the Dominicans are enjoying the domino game, and a bootblack is working hard, bringing the shoes to shine.

Krzysztof Kolumb przed najstarszą katedrą obu Ameryk. Santo Domingo, Dominikana
Beata Radecka

We will also enter the most delicious museum – the Museum of Chocolate. From the very beginning we can not resist tasting: cocoa beans, dark chocolate, cocoa tea - yes, that is not a mistake! We can try to make our very own chocolate bar. Is it an easy task? You will see for yourselves!

Sami robimy czekoladę i jest pyszna!
Beata Radecka

In the afternoon we will have our first dance lesson with world famous Dominican instructors. They will teach us the traditional Dominican bachata and merengue, which is considered a national dance. We will dance… on the roof, on the terrace with a wide view of the city. At night we go to the hottest parties in the city. Will we get to the famous Hangar or end up in Bar Parada 77? Everything depends on us!

Day 3. Saona trip.

We could continue relaxing under the palm, but it is worth going on a cruise to the popular island of Saona. A day of splashing, drinking rum (included in the price!), watching fish and catamaran dances will be remembered for a long time! We will bathe in a clear sea on a sandbank called piscina natural i.e. a natural pool. We can even take a photo with a starfish, but due to nature protection – one should not pull it out of the water. Such starfish can move surprisingly fast. We will eat a fish in the shade of a palm tree and have a great time coming back to the port. A full day trip costs around USD 90, but it is worth it!

Tańce na katamaranie, Dominikana
Beata Radecka

In the evening it is time for a party and Saturday night fever! We will see how the locals enjoy themselves. First we will familiarize ourselves with the local phenomenon, called colmado. This is a corner shop, a bit like our night one - a liquor store, stocked with a variety of alcohols, drinks and snacks. But that is not all: colmado works as a place to meet, talk about life, play dominoes, and of course dance. Whoever wants to dance, dances!

Another local attraction is a car wash. Yes, that is, of course a place where you can wash your car. But here every place is good for dancing and when clean cars leave (or sometimes even before that), we start dancing. Because actually - why not? Saturday nights are developing dynamically and spontaneously, so it is difficult to say where exactly we will end the party.

Day 4. The mystery of a blue mineral and dancing in the monastery ruins

After the Saturday night fever we have to sleep off so we will start the day a little later. And then exploring Santo Domingo continues. We will look into the Museum of Laminar - a blue mineral that only occurs in the Dominican Republic. It is called a stone of spiritual development, which helps to find the right life path, and in the sphere of feelings - our other half. We will get to know the aromas of the best Dominican cigars sold in a shop at a reputable factory and taste coffee from local plantations. More dance lessons with Dominican instructors.

Niedzielny koncert Bonye w ruinach klasztoru franciszkanów. Santo Domingo, Dominikana
Beata Radecka

In the old town, near the ruins of a Franciscan monasterys every Sunday there are famous concerts of Grupo Bonye. They have been organised there for years, if there is no rain, of course – when it is rainining, Dominicans stay at home. They laugh at themselves that they are ‘made of sugar’. Members of Grupo Bonye are not teenagers anymore, but they infect everyone with vigor, Energy and the sense of humour. That is why crowds of people come to their Sunday concerts. They dance, laugh, drink beer, meet friends, get to know strangers. That is the real latino atmosphere!

Day 5. Jurassic Park, a gondola over the city and baseball with kids.

In the morning we go to the National Park Tres Ojos withcrystal lakes of intense turquoise color and four caves. They are not big, but very picturesque – that is where scenes of ‘Jurassic Park’ were shot. You can swim a raft on one of the lakes. Good, comfortable shoes are a must – there will be a lot of walking! On our way we will see Faro Colon, a controversial, and to be honest, very ugly monument devoted to Columbus.

W Tres Ojos czujemy się jak w Parku Jurajskim!
Beata Radecka

Then we visit poorer districts of Santo Domingo, but from a bird's eye view! Teleferico, which is a gondola lift over the city, allows you to watch the backyards, where children play and women hang the laundry. The lift impresses with its modernity.

Podniebna podróż teleferico nad Santo Domingo
Beata Radecka

We will take a look at the baseball field where children eagerly train. Do you know that Dominicans seem to be created foro this sport? The best players in the US come from the Dominican Republic! We will also see the presidential palace from the outside and take a walk along Malecon – an elegant seaside promenade.

Day 6. Under the palm tree and on the waves

We go to the beautiful Samana Peninsula, famous for its lush, exotic nature and charming wild beaches. We will start with relaxing on the white sand of Playa Coson, under palm trees and in turquoise water - this is exactly the place we dream about, thinking about an exotic vacation! Those interested can try surfing – it is a great place for the first steps on the waves.

Raj na ziemi... Dominikana
Beata Radecka

Then we will go to the town of Las Terrenas, located on the northern coast of the Dominican Republic, at several known beaches. One of them, Punta Poppy, is ideal for kitesurfing. That is where competitions take place and where schools and equipment rentals are located. The town is also famous for its varied nightlife, several clubs, where you can dance, are open every day, or actually every night, including the most famous - La Bodega. We will stay near the centre and the beach, so everything will be close.

Uczymy się bachaty. W skupieniu... Las Terrenas, Dominikana
Edyta Grzybowska
Dominikańskie siostrzyczki z małego miasteczka
Beata Radecka

In the afternoon we will have lessons at the newly opened dance school, with enthusiastic instructors. And in the evening we set off to explore dance spots!

Day 7. On horseback to the waterfall

Maybe the most beautiful waterfall in the Dominican Republic, Salto El Limon, is not Niagara, but it is almost 50 meters high and lies in beautiful natural surroundings near Las Terrenas, so we can go there on a trip. We will reach the waterfall on horseback (safe option, i.e. horses are led by guides), but you can walk if you prefer, you just have to be prepared for going through the water and mud. Under the waterfall we can swim in crystal clear water and on the shore – dance bachata! A trip with dinner and transport costs around USD 45, it lasts half a day. You can also stay in Las Terrenas and enjoy the beach.

Zachód słońca pod palmami, pusta plaża, jacht w zatoczce... Półwysep Samana, Dominikana
Beata Radecka

In the afternoon we have another dance class, and in the evening we are planning to go to the atmospheric Patio Tropical place known among the locals. There, it is good practice to order "rum service", that is, we get rum, ice and soda. We have fun and dance with Dominicans!

Day 8. Dolce far niente

A day for lying on the beach,swimming and long walks along the seashore… There will be time to explore the shops and shopping for souvenirs, too. Another dance lessons and fun in the evening!

Pod palmami. Dominikana
Beata Radecka

Day 9. A beach or a cruise among the islands

Time for sunbathing under the palm again! We can also explore the waters of Samana Bay and Los Haitises National Park. Boating among rocky islands (reminding of Thai or Vietnamese), covered with lush greenery is one of the most beautiful trips we can go on! Among the mangrove forests we will listen to the sounds of nature and see pelicans in their natural environment. We will also enter the cave where the Tain Indians lived. All indigenous people of the island, unfortunately, ended their lives shortly after Europeans arrived on the island. Landscapes may seem familiar to us - yes, it was where ‘Pirates of the Caribbean’ were filmed! A full day trip costs around 70 USD. Then another dance lessons and parties - a farewell to the Samana peninsula!

Tańczymy bachatę w Patio Tropical w Las Terrenas, Dominikana
Beata Radecka

Day 10. We go south, beach and fun!

We go to the southern coast of the Dominican Republic. There we will see another face of the country, i.e. the beaches most liked by Dominicans. We will live at one of them, in an all inclusive resort. We will eat, drink, sunbathe and enjoy life! In the evening we will go to a disco party where we will be able to compare our dance level with other tourists.

Day 11. Time for doing nothing

Finally, we can sleep at will and enjoy sweet laziness - a day at the beach during winter holidays will do us good. We charge our internal batteries with the Caribbean sun, we can sail on the sea by catamaran or watch fish under water. In the evening, dancing and partying in the Dominican Republic for the last time!

Najpiękniejsze na świecie plaże! Dominikana

Day 12. Saying goodbye to the Caribbean

In the morning time for relax and packing. Then we go to the airport and fly towards Europe.

Day 13. Return to Europe

Arrival to Poland.

Rzeka Ozama widziana ze starówki w Santo Domingo
Beata Radecka

Price

Registration till 15 November: 1490 USD per person

After this date: 1590 USD per person

The price includes:

 • accommodation in a climatic 3 * Santo Domingo hotel in the Zona Colonial district, i.e. in the old town, accommodation in a 3 * residence in Las Terrenas, located near the beach and premises where dance events take place every day, accommodation in a 4 * all inclusive hotel near the beach, rooms for 2 - 3 persons. Extra charge for a single room 440 USD
 • breakfasts during the whole stay
 • all inclusive meals during your stay in a holiday hotel (day 10-12),
 • transfers and journeys, by coach or buses,
 • getting to know the Dominican Republic, visiting the listed places,
 • admission to dance parties,
 • experienced tour leader in the Dominican Republic, • insurance

The price does not include:

 • flights (we buy tickets through the office, but if you prefer to buy it individually, there is also such a possibility, the price is between 2900 PLN and 4900 PLN depending on the chosen connection),
 • fees for dance lessons with well-known Dominican instructors: bachata + merengue, 14 hours, 7 times for 2 hours, and for entrance tickets (we collect 330 USD on arrival)
 • surcharge for a single room USD 440 (the fee applies when one person applies if the number of participants is odd)
 • other meals,
 • tips,
 • optional and additional trips.

You can extend your stay in the Dominican Republic for any number of days.

If you want to join, please send us email: gotravel@gotravel.pl

Rezerwuję…

Jeżeli chcesz wziąć udział w tej wyprawie, skontaktuj się z nami używając przycisku powyżej. Opublikowany tu program nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego i nie jest załącznikiem do umowy zgłoszenia.

Poprzedni | Losowy | Następny


Aktualności
Zostaliśmy gwiazdami telewizji kubańskiej! Zaraz lecimy znów na Kubę, ciekawe, czy będą prosić o autografy na ulicy? Żartuję sobie oczywiście :) Julio Acanda kęcił reportaż o Polsce w październiku. Zabraliśmy go do Salsa Libre, żeby zobaczył jak salsę tańczą Polacy. Był pod wrażeniem. Zrobiliśmy sporo wywiadów, niektóre tłumaczyłam - co w czasie imprezy nie było łatwe! »
Blog 20-01-2020 Beata Radecka
- Chcę wrócić już do Kolumbii! - napisała mi smsa Magda, ledwo wylądowała w Polsce. Kolejny raz wróciliśmy z Kolumbii zauroczeni. Szczególnie ludźmi: miłymi, życzliwymi, uprzejmymi. Znów spędziliśmy Sylwestra w przygodnej małej wiosce, tańcząc z Kolumbijczykami. A lekcje tańca wycisnęły z nas siódme poty! I dały bardzo dużo radości. »
Blog 12-01-2020 Beata Radecka
Często pytacie, czy nie dziwnie jest być w grudniu w ciepłych krajach, gdzie bałwanki i Mikołaje prażą się w słońcu pod palmami. Niedawno wróciłam z Karaibów, pełnych świątecznych dekoracji. I tak przyszło mi do głowy, że Jezus przecież narodził się w ciepłym kraju, pod palmami, a nie na śniegu. Uśmiechu, optymizmu i poczucia humoru gorąco Wam życzę - łatwiej z nimi żyć! »
Blog 24-12-2019 Beata Radecka
Gosia i Piotr wymyślili, że zabiorą młodzież i będą spędzać rodzinne święta... ale w Argentynie i Brazylii. Zahaczyli tez o Montevideo w Urugwaju. Serce rośnie, kiedy przysyłają piękne zdjęcia z moich ulubionych krajów. »
Blog 22-12-2019 Beata Radecka
Kuba szumi w głowie i nie chce wyparować. Właśnie wróciliśmy z kolejnego wyjazdu tanecznego i już szykujemy się na kolejny, 23 stycznia! Ekipa była doborowa, pomogła przetwać chwile, które były dla nas wszystkich niełatwe. Bardzo dziękuję za wiatr we włosach, sesje zdjęciowe w kolorowych kabrioletach z kierowcami – dżentelmenami. Uczenie oberka trynidadzkich rumberos. Śniadania na tarasie z widokiem na morze i na góry jednocześnie, kolację pod kilkusetletnią ceibą i tańce z kelnerami. Nurkowanie. Cygar popalanie. Mojito i Cuba Libre. Do następnego! »
Blog 12-12-2019 Beata Radecka
Żegnamy się z palemką - po 16 latach nadszedł czas na zmiany. A że specjalizujemy się w wyjazdach do Ameryki Łacińskiej, chcieliśmy żeby zagościła nie tylko w naszych sercach, ale i w nowym logo. Jak Wam się podoba? »
Blog 15-11-2019 Beata Radecka