Majowa promocja - 1000 złotych zniżki! Brazylia, Indie Południowe, Kuba i Kolumbia - zarezerwuj wyjazd do końca maja, a dostaniesz 1000 zł zniżki od osoby!
Zgłoszenia mailem, biuro@gotravel.pl oraz telefonicznie, tel. +48 22 663 53 34 tel. kom. + 48 533 105 206.

Znalezione lokalizacje:

Gejzery i wulkany Islandii

Termin: 1 - 6 lipca    Czas trwania: 6 dni
Zakwaterowanie: hotele lub pensjonaty

*

Tryskające regularnie gorącą wodą gejzery, pola lawy, aktywne wulkany, ogromne lodowce, gigantyczne wodospady, a wszystko to zobaczymy na raczej niewielkiej, i słabo zaludnionej wyspie. Kąpiel w gorącej wodzie, którą uprzejmie podgrzeje nam wulkan? Czemu nie! Teraz wyspa przeżywa turystyczną hossę, latem jest obecnie jednym z najmodniejszych miejsc w Europie!

+ więcej o tym programie

Szwajcaria koleją z Ekspresem Lodowcowym

Termin: 19 - 26 lipca 2015    Czas trwania: 8 dni
Zakwaterowanie: hotele 4*

*

Zeszłoroczna podróż po Szwajcarii udała nam się znakomicie! To raj dla miłośników pięknych pejzaży i pociągów: czyściutkie, punktualne, a z oknami przesuwają się ośnieżone nawet w środku lata szczyty, szmaragdowe jeziora usiane białymi żaglami, zieloniutkie łąki wyglądające jak angielski trawnik. Zwiedzimy zamożny Zurych, ekskluzywne Sankt Moritz, klimatyczne Zermatt, leżące u stóp najsłynniejszej góry Szwajcarii, czyli kultowego Matterhornu. A na deser zabytkowa, urokliwa Lucerna, położona tuż na Jeziorem Czterech Kantonów. Przejedziemy się też obowiązkowo kultowym Ekspresem Lodowcowym!

+ więcej o tym programie

Raj Brazylii nieznanej, uroki Nordeste, Salwadoru i Rio

Termin: 2 - 15 sierpnia 2015    Czas trwania: 14 dni
Zakwaterowanie: hotele 3 - 4*

*

Odkryjemy sekrety Brazylii: białe, piaszczyste plaże Nordeste i wydmy skrywające błękitne jeziora. Obok: ciepły ocean i bujna tropikalna przyroda. Kolonialne miasta, kapiący od złota, "czarny" Salwador, i najpiękniej na świecie położone między górami a wybrzeżem, tętniące rytmem samby Rio de Janeiro.

+ więcej o tym programie

Z plecakiem, namiotem i uśmiechem przez Czarnohorę - wyprawa trekkingowa

Termin: 27.06-05.07.2015 oraz 22-30.08.2015    Czas trwania: 9 dni
Zakwaterowanie: hostele, namiot

*

Zupełnie inny świat niż nasze luksusowe gotravelowe wyjazdy. Tym razem jedziemy prywatnie, tanio i przygodowo w najwyższe góry Ukrainy, do karpackiego serca Huculszczyzny. Wyprawa dla twardych wędrowców, gdyż są to góry dzikie, bez schronisk, wszystko trzeba mieć ze sobą i dźwigać na własnym grzbiecie. Nagrodą za trudy wędrówki będą fantastyczne widoki, cisza, i poczucie prawdziwej wolności. Zanim jeszcze wejdziemy na szlak, poznamy też Lwów i Iwano-Frankowsk (dawny Stanisławów), gdy zaś zejdziemy z gór zatrzymamy się w "stolicy" Huculszczyzny - Werchowynie (d. Żabie). Były to wszystko dawne tereny Rzeczypospolitej bądź przedwojennego pogranicza polsko-czechosłowackiego. Odbędziemy zatem również w pewnym sensie podróż w przeszłość, o czym w górach będą przypominać nam doskonale zachowane polskie słupki graniczne. Zobaczymy niełatwe życie współczesnej Ukrainy. Wprawdzie jej wschód pogrążony jest w kryzysie, ale dążący do zjednoczonej Europy zachód kraju jest bezpieczny i stara się rozwijać.

+ więcej o tym programie

Szkocja: wrzosowiska, zamczyska, whisky i tartany

Termin: 3 - 10 września 2015    Czas trwania: 8 dni
Zakwaterowanie: pensjonaty i hotele 3*

*

Olbrzym w kraciastym kilcie ciska pniem sosny, inni rzucają młotem, dudziarze dmą z zapałem, a whisky, czyli woda życia czeka na degustację. Jedziemy na słynne Highland games! W średniowiecznych zamkach spotkamy i przodków brytyjskiej rodziny królewskiej, i duchy. Niezmierzone wrzosowiska przyciągają swą magią. W tym roku jedziemy we wrześniu, kiedy wrzosy kwitną najpiękniej.

+ więcej o tym programie

Madryt i Toledo: tapas, flamenco, corrida, król i Goya

Termin: 4 - 9 września 2015    Czas trwania: 6 dni
Zakwaterowanie: hotel 4*

*

Wrócliliśmy z majówki w pełnej wigoru stolicy Hiszpanii, i już chcemy tam wrócić! Pałac królewski, genialne zbiory Muzeum Prado, gdzie patrzą na nas infantki Velazqueza, Maje i potwory Goyi, oraz uduchowieni święci El Greca. Tych ostatnich spotkamy więcej w dostojnym, malowniczym Toledo, gdzie tworzył i zmarł grecki mistrz. Odwiedzimy też stadion Bernabéu i arenę walk z bykami, i będziemy klaskać w rytm flamenco.

+ więcej o tym programie

Wino-Porto-branie i muszle w Santiago

Termin: 13 - 20 września 2015    Czas trwania: 8 dni
Zakwaterowanie: hotele 3 - 4*, luksusowa, stylowa quinta w czasie winobrania

*

Zachodnie rubieże Półwyspu Iberyjskiego znowu stają się modne wśród turystów i pielgrzymów. Jedni zwabieni są średniowiecznymi zabytkami. Drudzy wracają na jeden z najstarszych szlaków pielgrzymkowych chrześcijaństwa. Wszyscy zaś w drodze próbują atlantyckich owoców morza oraz win wytwarzanych tu od czasów rzymskich. We wrześniu sami możemy wziąć udział w tradycyjnym sposobie produkcji wina - bosymi stopami.

+ więcej o tym programie

Mediolan: światowe życie, Expo 2015 i opera w La Scali

Termin: 30 września - 4 października 2015    Czas trwania: 5 dni
Zakwaterowanie: hotel 3*

*

W czasie tego wyjazdu idziemy do La Scali na Napój Miłosny - operę Dionizettiego. W Mediolanie niepozorne z zewnątrz budynki skrywają skarby: od najlepszej sceny operowej świata La Scali po coraz mniej widoczną i mniej dostępną Ostatnią Wieczerzę Leonarda Da Vinci. W tym roku od 1 maja do 31 października 2015 r mamy rzadką okazję  podziwiać światową wystawę Expo 2015! To najbardziej prestiżowe wydarzenia promocyjne świata, 140 wystawców na powierzchni ponad miliona metrów kwadratowych.  Kolejne  wystawy będę już dużo dalej:  w Kazachstanie (2017) i w Dubaju (2020).

+ więcej o tym programie

Iran: Persja dla pasjonatów

Termin: 25 września - 11 października 2015    Czas trwania: 16 dni
Zakwaterowanie: hotele lub pensjonaty 3 - 4*

*

Podróż przez kraj malowniczych krajobrazów, wspaniałych zabytków, legend i starożytnych mitów oraz niezwykle gościnnych i uprzejmych Irańczyków, dla których gość to dar od Boga. Program specjalny dla Stowarzyszenia Historyków Sztuki, ale zapraszamy wszystkich zainteresowanych, mamy jeszcze 4 wolne miejsca!

+ więcej o tym programie

Islandia - polowanie na zorzę

Termin: 9 - 12 października 2015    Czas trwania: 4 dni
Zakwaterowanie: hotel 3*

*

Islandia jest bez wątpienia jednym z najciekawszych krajów Europy, jak i świata. Zabytków tu nie uświadczymy, jednak jeśli ktoś kocha naturę i chce doświadczyć jej potęgi, nie będzie zawiedziony. Lodowce, wulkany, wodospady, gejzery czy różnego rodzaju zjawiska geotermalne to na Islandii codzienność. Nie wspominając już o przepięknej zorzy, która zaszczyca Islandczyków swoim pięknem od października do marca. Mimo że Islandia nie jest dużą wyspą, a naród islandzki nie należy do najliczniejszych, to każdy kto choć raz się tam wybrał, chce tam wrócić, twierdząc, że to jeden z najpiękniejszych zakątków naszego świata.

+ więcej o tym programie

Indie Południowe – Tamil Nadu i Kerali czar

Termin: 15 - 29 października    Czas trwania: 15 dni
Zakwaterowanie: hotele 4*

*

Rejs po malowniczych rozlewiskach, wśród bujnej zieleni dżungli, gajów kokosowych i pól ryżowych, a oprócz tego bajecznie kolorowe świątynie, przejażdżka na słoniach, i herbatka madras w samym Madrasie.

+ więcej o tym programie

Brazylia z Amazonią, Rio de Janeiro i Minas Gerais

Termin: 17 - 27 października 2015    Czas trwania: 11 dni
Zakwaterowanie: hotele 3 - 4*

*

Niezmierzona Amazonia, tętniące sambą Rio zawieszone między strzelistymi skałami i szerokimi plażami, a na dodatek słynące z bogactw ziemi, złota i klejnotów urokliwe Minas Gerais. Brazylia niejedno ma oblicze! Dla chętnych wypoczynek nad kryształowymi wodami i rejs szkunerem wśród tropikalnych wysepek.

+ więcej o tym programie

Peru - złoto Inków dla ciekawych

Termin: 2 - 16 listopada 2015    Czas trwania: 15 dni
Zakwaterowanie: hotele 3 - 4 *, na wyspie Amantani u mieszkańców

*

Nadbrzeżna pustynia, gdzie nigdy nie pada deszcz, potężne Andy sięgające prawie siedem kilometrów wzwyż, źródła Amazonki, najgłębszy na ziemi kanion, potężne budowle Inków i ukryte w dżungli Machu Picchu. Peru to moim zdaniem jeden z najciekawszych krajów świata. A na dodatek poznamy Indian na jeziorze Titicaca, będziemy spać jedną noc w ich domach na wyspie Amantani. Prowadzimy też projekt wsparcia lokalnej szkoły na wyspie, przekażemy pomoce oraz spotkamy się z dziećmi i nauczycielami.

+ więcej o tym programie

Kolumbia i Panama - po obu stronach kanału

Termin: 5 - 21 listopada 2015    Czas trwania: 18 dni
Zakwaterowanie: hotele 3 - 4*, hacjendy

*

Cóż wiemy o Kolumbii? Najczęściej kojarzy się jedynie z narkotykami. A to krzywdzący stereotyp. Piękny kraj kawy, złota, bujnej przyrody i uroczych, życzliwych ludzi ostatnio stawia na turystykę. A jest co oglądać! Panama kojarzy nam się głównie z kanałem o strategicznym znaczeniu - i tym kanałem będziemy płynąć, przeprawiając się przez ogromne śluzy!

+ więcej o tym programie

Gwatemala, Honduras, rafy Belize i plaża na Jukatanie

Termin: 3 - 18 listopada    Czas trwania: 16 dni
Zakwaterowanie: hotele 3 - 4*

*

Będziemy wspinać się na najwyższe piramidy Majów, zdobywać czynny wulkan i piec na nim marshmallows, a nawet ... fruwać nad dżunglą. To oczywiście tylko dla chętnych orłów. Magiczny świat zagubionych w dżungli piramid Majów poznamy nie tylko w Gwatemali, ale też w Hondurasie i południowym Meksyku. A niewielkie, słynące z raf koralowych Belize to wyjątkowe w Ameryce Środkowej państwo, gdzie ponad połowa ludności to czarnoskórzy mówiący po angielsku.

+ więcej o tym programie

Taneczna Kuba z lekcjami salsy

Termin: 21 listopada – 1 grudnia    Czas trwania: 12 dni
Zakwaterowanie: hotele 3 - 4*

*

Gorące rytmy, gorące tańce, gorące słońce, piękne plaże, delfiny i kolonialne miasteczka… Zielona karaibska wyspa co prawda wciąż jest skansenem komunizmu, ale pełni radości życia Kubańczycy zdają się o tym nie pamiętać, śpiewają i tańczą!

+ więcej o tym programie

Gorący Sylwester w Kolumbii

Termin: 27 grudnia 2015 – 10 stycznia 2016    Czas trwania: 15 dni
Zakwaterowanie: hotele 3 - 4*, hacjendy

*

Leżąca między Pacyfikiem a Atlantykiem Kolumbia to ojczyzna Marqueza, Botero, Shakiry... Słynna z egzotycznych owoców i zielonych plantacji kawy, gdzie tropikalne leniwe miasteczka sąsiadują z lodowcami a góry wchodzą wprost do morza. To kraj gorącej salsy i uśmiechniętych, gościnnych ludzi, którzy sprawiają, że jedynym niebezpieczeństwem jest to, że nie będziemy chcieli stamtąd wracać.

+ więcej o tym programie

Kirgistan i Uzbekistan: dzikość na Jedwabnym Szlaku

Termin: 12 - 25 maja 2016    Czas trwania: 14 dni
Zakwaterowanie: hotele 3*, dwa noclegi w jurtach

*

Nieskazitelna przyroda. Samarkanda, Buchara, Chiwa. Poznawanie życia koczowników. Górskie jeziora. Konie i wielbłądy. Ślady armii generała Andersa. Zapraszamy do dwóch mało znanych krajów w Azji Środkowej, by zobaczyć miejsca, do których niewiele osób z naszego kraju dociera.

+ więcej o tym programie

Chiny od Wielkiego Muru po Hongkong

Termin: 14 - 29 maja 2016    Czas trwania: 16 dni
Zakwaterowanie: hotele 4*/3*, w Longsheng nocleg w guesthousie

*

Nie nauczymy się chińskiej kaligrafii ani w tydzień, ani w miesiąc. Ale dotkniemy tajemniczego świata orientu i przemierzymy niezwykły, zamknięty przez wieku dla Europejczyków  kraj. Zobaczymy to, co najciekawsze: Wielki Mur, Zakazane Miasto w Pekinie, armię terakotową, klasztor Szaolin, nowoczesny Szanghaj z Perłą Orientu, i tradycyjne tarasy ryżowe. Popłyniemy w rejs po malowniczej rzece Li, zajrzymy do Kantonu i sprawdzimy, jak miewają się dawne kolonie: Makau i Hongkong. Każdy sam będzie mógł przekonać się, że Chiny to kraj kontrastów!

+ więcej o tym programie

Rejs po magicznych wyspach Galapagos

Termin: dowolny    Czas trwania: 4 dni
Zakwaterowanie: kajuty 2-osobowe

*

Galapagos to jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie czujemy się jak w bajce albo niezwykłym, gigantycznym zoo, pełnym zwierząt, która nie odczuwają lęku na widok człowieka.

+ więcej o tym programie

« Poprzednie  1 2  Następne »  
Szukaj miejsca lub rodzaju przygody:
Razem z mężem kilkakronie byłam w obu Amerykach, Afryce, Australii, Azji i na te kilkanaście wypraw, które odbyliśmy Beatę śmiało można zaliczyć do grupy prawdziwych profesjonalistów. »
Blog - aktualności
Nasz specjalny wysłannik relacjonuje światowe Expo w Mediolanie. My jedziemy tam już 3 czerwca, są jeszcze dwa wolne miejsca, a kolejny wyjazd 30 września do 4 października. »
Blog 14-05-2015 Mieczysław Pawłowicz
Wróciliśmy właśnie z wiosennego Madrytu. Piękne, królewskie miasto, pełne zieleni, kwiatów, parków i ogrodów, z jednymi z najlepszych muzeów w Europie, jak Prado czy Reina Sofia. Ale nie samą sztuką żyje człowiek, więc oprócz podziwiania dzieł Velazqueza, El Greca i Goyi oczywiście kosztowaliśmy tapas, popijając winem, piwem i szampanem. Ostatnio nasze wyjazdy nabierają wyraźnego profilu gourment... »
Blog 08-05-2015 Beata Radecka
Zaledwie dwa lata temu podziwialiśmy zabytki Katmandu, Patanu i Bhaktapur... Nie wiemy, ile z nich przetrwało trzęsienie ziemi, ale i tak najważniejsze, żeby pomóc tym, którzy przetrwali. Parę lat temu wylądowałam w Peru kilkanaście godzin po trzęsieniu ziemi, i wiem, jak cierpią ci, którzy stracili dach nad głową, dorobek życia, a często i bliskich. Dlatego od razu zdecydowaliśmy się pomóc. »
Blog 28-04-2015 Beata Radecka
Wiernym gotravelowiczom dziękuję za piękny weekend w Zakopanem! Wspaniale spotkać się w miłym gronie, powspominać nasze podróże i planować kolejne. Liliowe dywany krokusów słały się przed nami na Kalatówkach i w Chochołowskiej, robiąc zdjęcia musieliśmy dokonywać cudów ekwilibrystyki, żeby ich nie zdeptać! »
Blog 27-04-2015 Beata Radecka
Intensywne poszukiwania trwają już od 81 lat, o czym zawiadamia dziś Google. I my tam byliśmy, i słynnego potwora szukaliśmy! A na kolejną wyprawę do Szkocji wybieramy się już we wrześniu, i przyjmujemy zapisy. Teraz poszukiwania mogą pójść nam o wiele łatwiej, bo mamy specjalny program dla koneserów whisky. Żaden potwór nie będzie nam straszny! Zapraszamy, program i szczegóły niżej: »
Blog 21-04-2015 Beata Radecka
Od 19 kwietnia do 24 czerwca mamy szansę kontemplować bardzo rzadko udostępniany oryginał Całunu Turyńskiego. Kolejne wystawienie zaplanowane jest na 2025 rok. Będziemy akurat w pobliskim Mediolanie na Boże Ciało, jedziemy więc zobaczyć Całun - mamy już rezerwację! Zobacz szczegóły i program naszego wyjazdu do Mediolanu i Turynu: »
Blog 17-04-2015 Beata Radecka