Dwa w jednym, czyli połącz Madryt z winobraniem w Porto i muszlami w Santiago! Dla każdego coś dobrego -mamy trzy warianty wrześniowych wojaży po Półwyspie Iberyjskim:
1. Madryt i Toledo, 9 – 13 września,
2. Winobranie w Porto i muszle w Santiago, 13 – 20 września,
3. Iberyjska przygoda, czyli obie podróże razem, 9 – 20 września. Uwaga - mamy już chętnych na wariant łączony!

Znalezione lokalizacje:

Madryt i Toledo: tapas, flamenco, corrida, król i Goya

Termin: 9 - 13 września 2015    Czas trwania: 5 dni
Zakwaterowanie: hotel 4*

*

Wrócliliśmy z majówki w pełnej wigoru stolicy Hiszpanii, i już chcemy tam wrócić! Pałac królewski, genialne zbiory Muzeum Prado, gdzie patrzą na nas infantki Velazqueza, Maje i potwory Goyi, oraz uduchowieni święci El Greca. Tych ostatnich spotkamy więcej w dostojnym, malowniczym Toledo, gdzie tworzył i zmarł grecki mistrz. Odwiedzimy też stadion Bernabéu i arenę walk z bykami, i będziemy klaskać w rytm flamenco.

+ więcej o tym programie

Wino-Porto-branie i muszle w Santiago - zgłoszenia do 1 sierpnia

Termin: 13 - 20 września 2015    Czas trwania: 8 dni
Zakwaterowanie: hotele 3 - 4*, luksusowa, stylowa quinta w czasie winobrania

*

Zachodnie rubieże Półwyspu Iberyjskiego znowu stają się modne wśród turystów i pielgrzymów. Jedni zwabieni są średniowiecznymi zabytkami. Drudzy wracają na jeden z najstarszych szlaków pielgrzymkowych chrześcijaństwa. Wszyscy zaś w drodze próbują atlantyckich owoców morza oraz win wytwarzanych tu od czasów rzymskich. We wrześniu sami możemy wziąć udział w tradycyjnym sposobie produkcji wina - bosymi stopami.

+ więcej o tym programie

Iran: Persja dla pasjonatów - ostatnie dwa miejsca

Termin: 25 września - 11 października 2015    Czas trwania: 16 dni
Zakwaterowanie: hotele lub pensjonaty 3 - 4*

*

Podróż przez kraj malowniczych krajobrazów, wspaniałych zabytków, legend i starożytnych mitów oraz niezwykle gościnnych i uprzejmych Irańczyków, dla których gość to dar od Boga. Program specjalny dla Stowarzyszenia Historyków Sztuki, ale zapraszamy wszystkich zainteresowanych, mamy jeszcze 2 wolne miejsca!

+ więcej o tym programie

Mediolan: Expo 2015 i opera w La Scali - grupa zamknięta, już nie ma miejsc!

Termin: 30 września - 4 października 2015    Czas trwania: 5 dni
Zakwaterowanie: hotel 4*

*

W czasie tego wyjazdu idziemy do La Scali na Napój Miłosny - operę Dionizettiego. W Mediolanie niepozorne z zewnątrz budynki skrywają skarby: od najlepszej sceny operowej świata La Scali po coraz mniej widoczną i mniej dostępną Ostatnią Wieczerzę Leonarda Da Vinci. W tym roku od 1 maja do 31 października 2015 r mamy rzadką okazję  podziwiać światową wystawę Expo 2015! To najbardziej prestiżowe wydarzenia promocyjne świata, 140 wystawców na powierzchni ponad miliona metrów kwadratowych.  Kolejne  wystawy będę już dużo dalej:  w Kazachstanie (2017) i w Dubaju (2020).

+ więcej o tym programie

Nepalski trekking do Mt Everest Base Camp ze zdobywczynią Everestu

Termin: październik 2015    Czas trwania: 23 dni
Zakwaterowanie:

*

Kultowy trekking poprowadzi sławna podróżniczka i dziennikarka Monika Witkowska. Sama zdobyła szczyt Everestu, Aconcaguę, Mc Kinley, Elbrus, Kilimandżaro, i właśnie kończy zdobywanie Korony Ziemi, czyli najwyższe szczyty wszystkich kontynentów. Został jej do zdobycia jedynie Mt Vinson, najwyższy szczyt Antarktydy. Póki co można jeszcze dołączyć do doborowej ekipy jadącej do Nepalu! Czy tam jest bezpiecznie? Po kwietniowym trzęsieniu ziemi największą klęską dla przemiłych Nepalczyków jest brak turystów, z których żyją. Jedziemy więc, i zabierzemy też do Nepalu potrzebne tam rzeczy!

+ więcej o tym programie

Islandia - polowanie na zorzę

Termin: 9 - 12 października 2015    Czas trwania: 4 dni
Zakwaterowanie: hotel 3*

*

Islandia jest bez wątpienia jednym z najciekawszych krajów Europy, jak i świata. Zabytków tu nie uświadczymy, jednak jeśli ktoś kocha naturę i chce doświadczyć jej potęgi, nie będzie zawiedziony. Lodowce, wulkany, wodospady, gejzery czy różnego rodzaju zjawiska geotermalne to na Islandii codzienność. Nie wspominając już o przepięknej zorzy, która zaszczyca Islandczyków swoim pięknem od października do marca. Mimo że Islandia nie jest dużą wyspą, a naród islandzki nie należy do najliczniejszych, to każdy kto choć raz się tam wybrał, chce tam wrócić, twierdząc, że to jeden z najpiękniejszych zakątków naszego świata.

+ więcej o tym programie

Indie Południowe – Tamil Nadu i Kerali czar

Termin: 15 - 29 października    Czas trwania: 15 dni
Zakwaterowanie: hotele 4*

*

Rejs po malowniczych rozlewiskach, wśród bujnej zieleni dżungli, gajów kokosowych i pól ryżowych, a oprócz tego bajecznie kolorowe świątynie, przejażdżka na słoniach, i herbatka madras w samym Madrasie.

+ więcej o tym programie

Brazylia z Amazonią, Rio de Janeiro i Minas Gerais

Termin: 17 - 27 października 2015    Czas trwania: 11 dni
Zakwaterowanie: hotele 3 - 4*

*

Niezmierzona Amazonia, tętniące sambą Rio zawieszone między strzelistymi skałami i szerokimi plażami, a na dodatek słynące z bogactw ziemi, złota i klejnotów urokliwe Minas Gerais. Brazylia niejedno ma oblicze! Dla chętnych wypoczynek nad kryształowymi wodami i rejs szkunerem wśród tropikalnych wysepek.

+ więcej o tym programie

Peru - złoto Inków dla ciekawych

Termin: 2 - 16 listopada 2015    Czas trwania: 15 dni
Zakwaterowanie: hotele 3 - 4 *, na wyspie Amantani u mieszkańców

*

Nadbrzeżna pustynia, gdzie nigdy nie pada deszcz, potężne Andy sięgające prawie siedem kilometrów wzwyż, źródła Amazonki, najgłębszy na ziemi kanion, potężne budowle Inków i ukryte w dżungli Machu Picchu. Peru to moim zdaniem jeden z najciekawszych krajów świata. A na dodatek poznamy Indian na jeziorze Titicaca, będziemy spać jedną noc w ich domach na wyspie Amantani. Prowadzimy też projekt wsparcia lokalnej szkoły na wyspie, przekażemy pomoce oraz spotkamy się z dziećmi i nauczycielami.

+ więcej o tym programie

Gwatemala, Honduras, rafy Belize i plaża na Jukatanie

Termin: 3 - 18 listopada 2015    Czas trwania: 16 dni
Zakwaterowanie: hotele 3 - 4*

*

Będziemy wspinać się na najwyższe piramidy Majów, zdobywać czynny wulkan i piec na nim marshmallows, a nawet ... fruwać nad dżunglą. To oczywiście tylko dla chętnych orłów. Magiczny świat zagubionych w dżungli piramid Majów poznamy nie tylko w Gwatemali, ale też w Hondurasie i południowym Meksyku. A niewielkie, słynące z raf koralowych Belize to wyjątkowe w Ameryce Środkowej państwo, gdzie ponad połowa ludności to czarnoskórzy mówiący po angielsku.

+ więcej o tym programie

Gorrąca Kuba z lekcjami salsy dla chętnych

Termin: 21 listopada – 1 grudnia    Czas trwania: 12 dni
Zakwaterowanie: hotele 3 - 4*

*

Gorące rytmy, gorące tańce, gorące słońce, piękne plaże, delfiny i kolonialne miasteczka… Zielona karaibska wyspa co prawda wciąż jest skansenem komunizmu, ale pełni radości życia Kubańczycy zdają się o tym nie pamiętać, śpiewają i tańczą!

+ więcej o tym programie

Egzotyczny Sylwester w Kolumbii

Termin: 27 grudnia 2015 – 10 stycznia 2016    Czas trwania: 15 dni
Zakwaterowanie: hotele 3 - 4*, hacjendy

*

Leżąca między Pacyfikiem a Atlantykiem Kolumbia to ojczyzna Marqueza, Botero, Shakiry... Słynna z egzotycznych owoców i zielonych plantacji kawy, gdzie tropikalne leniwe miasteczka sąsiadują z lodowcami a góry wchodzą wprost do morza. To kraj gorącej salsy i uśmiechniętych, gościnnych ludzi, którzy sprawiają, że jedynym niebezpieczeństwem jest to, że nie będziemy chcieli stamtąd wracać.

+ więcej o tym programie

Magiczne Indochiny, Wietnam i Laos, Sylwester 2015

Termin: 27 grudnia 2015– 10 stycznia 2016    Czas trwania: 15 dni
Zakwaterowanie: hotele 3 - 4*

*

Sylwester na plaży pod palmami, w mieście tysiąca lampionów, czyli zabytkowym Hoi An, noc na statku pośród tysięcy wapiennych ostańców na słynnej zatoce Ha Long, pływanie kajakiem między ostańcami, karmienie buddyjskich mnichów gorącym ryżem o świcie w laotańskim Luang Prabang... Kto nie przeżył, niech nie żałuje tylko szybko się zapisuje!

+ więcej o tym programie

Raj Brazylii nieznanej, uroki Nordeste, Salwadoru i Rio

Termin: 16 - 29 stycznia 2016    Czas trwania: 14 dni
Zakwaterowanie: hotele 3 - 4*

*

Odkryjemy sekrety Brazylii: białe, piaszczyste plaże Nordeste i wydmy skrywające błękitne jeziora. Obok: ciepły ocean i bujna tropikalna przyroda. Kolonialne miasta, kapiący od złota, "czarny" Salwador, i najpiękniej na świecie położone między górami a wybrzeżem, tętniące rytmem samby Rio de Janeiro.

+ więcej o tym programie

Salsa na Kubie! Wyjazd z lekcjami salsy

Termin: 1 -8 lub 12 lutego 2016 ( zależnie od opcji)    Czas trwania: 8 dni
Zakwaterowanie: casas particulares lub hotele - standard do wyboru, zależnie od budżetu

*

Wyprawa specjalnie dla tych, którzy już tańczą salsę, albo dopiero chcą zacząć z nią przygodę. Kurs salsy kubańskiej w cenie! Tańczyć będziemy w szkole słynnej choreografki baletu kubańskiego, w grupach dostosowanych do stopnia zaawansowania. Każdy będzie miał miejscowego partnera lub partnerkę kubańską. Poza salsowaniem zwiedzamy, to co najciekawsze na Kubie: magiczna Hawanę, Cienfuegos, kolonialny Trynidad, słynne z plantacji tytoniu i produkcji cygar Pinar del Rio.

+ więcej o tym programie

Kolumbia i Panama - po obu stronach kanału

Termin: 19 lutego - 6 marca 2016    Czas trwania: 18 dni
Zakwaterowanie: hotele 3 - 4*, hacjendy

*

Cóż wiemy o Kolumbii? Najczęściej kojarzy się jedynie z narkotykami. A to krzywdzący stereotyp. Piękny kraj kawy, złota, bujnej przyrody i uroczych, życzliwych ludzi ostatnio stawia na turystykę. A jest co oglądać! Panama kojarzy nam się głównie z kanałem o strategicznym znaczeniu - i tym kanałem będziemy płynąć, przeprawiając się przez ogromne śluzy!

+ więcej o tym programie

Rejs na Antarktydę

Termin: 1 – 16 marca 2016    Czas trwania: 16 dni
Zakwaterowanie: hotele 3 - 4*, 2 os. kabiny na statku

*

Pingwiny patrzą na nas tak samo ciekawie, jak my na nie. Wieloryby pojawiają się nagle przy burcie – też są pewnie ciekawe, co to za stwór. Rejs na Antarktydę to jedyna w swoim rodzaju przygoda dla miłośników przyrody. Kontynent niezwykły: bez domów, hoteli, dróg, stałych mieszkańców. Wyjazd z pilotem z Polski, na zapytanie także wyjazdy indywidualne w innych terminach.

+ więcej o tym programie

Kirgistan i Uzbekistan: dzikość na Jedwabnym Szlaku

Termin: 12 - 25 maja 2016    Czas trwania: 14 dni
Zakwaterowanie: hotele 3*, dwa noclegi w jurtach

*

Nieskazitelna przyroda. Samarkanda, Buchara, Chiwa. Poznawanie życia koczowników. Górskie jeziora. Konie i wielbłądy. Ślady armii generała Andersa. Zapraszamy do dwóch mało znanych krajów w Azji Środkowej, by zobaczyć miejsca, do których niewiele osób z naszego kraju dociera.

+ więcej o tym programie

Szkocja: wrzosowiska, zamczyska, whisky i tartany

Termin: 14 - 21 czerwca 2016    Czas trwania: 8 dni
Zakwaterowanie: pensjonaty i hotele 3*

*

Olbrzym w kraciastym kilcie ciska pniem sosny, inni rzucają młotem, dudziarze dmą z zapałem, a whisky, czyli woda życia czeka na degustację. Jedziemy na słynne Highland games! W średniowiecznych zamkach spotkamy i przodków brytyjskiej rodziny królewskiej, i duchy. Niezmierzone wrzosowiska przyciągają swą magią. W tym roku jedziemy we wrześniu, kiedy wrzosy kwitną najpiękniej.

+ więcej o tym programie

Gejzery i wulkany Islandii

Termin: 26 czerwca - 1 lipca 2016    Czas trwania: 6 dni
Zakwaterowanie: hotele lub pensjonaty

*

Tryskające regularnie gorącą wodą gejzery, pola lawy, aktywne wulkany, ogromne lodowce, gigantyczne wodospady, a wszystko to zobaczymy na raczej niewielkiej, i słabo zaludnionej wyspie. Kąpiel w gorącej wodzie, którą uprzejmie podgrzeje nam wulkan? Czemu nie! Teraz wyspa przeżywa turystyczną hossę, latem jest obecnie jednym z najmodniejszych miejsc w Europie!

+ więcej o tym programie

Szwajcaria koleją z Ekspresem Lodowcowym

Termin: 19 - 26 lipca 2016    Czas trwania: 8 dni
Zakwaterowanie: hotele 4*

*

Zeszłoroczna podróż po Szwajcarii udała nam się znakomicie! To raj dla miłośników pięknych pejzaży i pociągów: czyściutkie, punktualne, a z oknami przesuwają się ośnieżone nawet w środku lata szczyty, szmaragdowe jeziora usiane białymi żaglami, zieloniutkie łąki wyglądające jak angielski trawnik. Zwiedzimy zamożny Zurych, ekskluzywne Sankt Moritz, klimatyczne Zermatt, leżące u stóp najsłynniejszej góry Szwajcarii, czyli kultowego Matterhornu. A na deser zabytkowa, urokliwa Lucerna, położona tuż na Jeziorem Czterech Kantonów. Przejedziemy się też obowiązkowo kultowym Ekspresem Lodowcowym!

+ więcej o tym programie

Chiny od Wielkiego Muru po Hongkong

Termin: 16 - 30 września 2016    Czas trwania: 16 dni
Zakwaterowanie: hotele 4*/3*, w Longsheng nocleg w guesthousie

*

Nie nauczymy się chińskiej kaligrafii ani w tydzień, ani w miesiąc. Ale dotkniemy tajemniczego świata orientu i przemierzymy niezwykły, zamknięty przez wieku dla Europejczyków  kraj. Zobaczymy to, co najciekawsze: Wielki Mur, Zakazane Miasto w Pekinie, armię terakotową, klasztor Szaolin, nowoczesny Szanghaj z Perłą Orientu, i tradycyjne tarasy ryżowe. Popłyniemy w rejs po malowniczej rzece Li, zajrzymy do Kantonu i sprawdzimy, jak miewają się dawne kolonie: Makau i Hongkong. Każdy sam będzie mógł przekonać się, że Chiny to kraj kontrastów!

+ więcej o tym programie

Gruzja i Armenia, wino i śpiew

Termin: 25 września - 4 października 2016    Czas trwania: 10 dni
Zakwaterowanie: hotele 3 - 4*

*

Wino Kvanchkara i wino z granatu. Pierwsze zabytki chrześcijańskie i wyjątkowe krajobrazy. Wspaniała kuchnia i soczyste owoce. To wszystko a nawet więcej można spróbować i zobaczyć w Gruzji i Armenii. Zapraszamy na unikalną wyprawę, podczas której poznamy tradycję, historię i kulturę tych gościnnych narodów. Nasza wyprawa jest esencją tych dwóch krajów. Będziemy uczestniczyć w suprze gruzińskiej, odpoczniemy w łaźniach tbiliskich i postaramy się zobaczyć coś innego niż wszyscy, którzy przyjeżdżają do Gruzji i Armenii.

+ więcej o tym programie

Świat Disneya, czyli czas zabawy dla małych i dużych!

Termin: dowolny    Czas trwania: 3 dni
Zakwaterowanie: hotel 3* , specjalny dla dzieci!

*

Disneyland w Paryżu to magia! Przenosimy się w inny świat – oczywiście trochę kiczowaty, trochę jak z kreskówek, trochę jak z przedstawienia w przedszkolu. Ale przecież o to chodzi! Pływamy łódeczkami, jeździmy kolejką jak z Dzikiego Zachodu, szalejemy na zjeżdżalniach, stajemy się trochę Piotrusiem Panem. Każdy, bez wyjątku!

+ więcej o tym programie

Rejs po magicznych wyspach Galapagos

Termin: dowolny    Czas trwania: 4 dni
Zakwaterowanie: kajuty 2-osobowe

*

Galapagos to jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie czujemy się jak w bajce albo niezwykłym, gigantycznym zoo, pełnym zwierząt, która nie odczuwają lęku na widok człowieka.

+ więcej o tym programie

Szukaj miejsca lub rodzaju przygody:
Jesli nie chcesz jechać na jakas wycieczke z rzemieslnikiem, to wybierz prawdziwego artyste jako pilota: Beatę!!! »
Blog - aktualności
W "Pytaniu na śniadanie" w TVP 1 tym razem mówiliśmy o Grecji. Czego tam spróbować - rozmowa potoczyła się o kulinariach, choć ja chętnie bym opowiedziała też o sztuce, szczególnie bizantyjskiej. Ale przypomniałam sobie dawne czasy, kiedy pracowałam w kuchni w restauracji na Santorini, i jak pierwszy raz jadłam kalamary! »
Blog 23-07-2015 Beata Radecka
Znów zaprosiło mnie „Pytanie na śniadanie”, tym razem będziemy rozmawiać o Grecji. Ale zawsze zdecydowanie chętniej spotykam się na żywo, albo chociaż porozmawiam przez telefon! Teraz jestem w Polsce, czekam na maile i telefony. »
Blog 21-07-2015 Beata Radecka
Islandia nas zauroczyła! Aktywne wulkany i ogromne lodowce, jazda przez księżycowe krajobrazy, pola lawy i dym z wnętrza ziemi, spacer pod wodospadem, rejs wśród błękitnych gór lodowych – o tym wszystkim napiszę później, kiedy wybiorę zdjęcia. Organizujemy też wyjazdy indywidualne, właśnie wczoraj pojechały dwie osoby. A następny grupowy mamy w październiku, w poszukiwaniu zorzy polarnej! »
Blog 10-07-2015 Beata Radecka
Spacer po dachu katedry, między pinaklami? Wzbudzający ciarki mocny głos gruzińskiej Carmen wśród miękkiego pluszu i obfitych złoceń lóż La Scali? Niezwykła energia bijąca z Ostatniej Wieczerzy Leonarda? Czy światowy gwar i licytacja na technologie na Expo? Sama nie wiem, co zrobiło na nas największe wrażenie w Mediolanie. »
Blog 27-06-2015 Beata Radecka
Ośnieżone szczyty, eleganckie, kolonialne miasta, hamaki na pustych, karaibskich plażach - to wszystko pokazała nam Sylwia Kieszkowska. Jak widać, nawet dziewczyny mogą bezpieczenie same podróżować po Kolumbii. Zaprosiła też Taita, czyli najprawdziwszego kolumbijskiego szamana! »
Blog 23-06-2015 Beata Radecka
Zadzwonił właśnie pan Filip Chajzer i zaprosił mnie na jutro do radia. Od 17 do 18 będziemy rozmawiać o wakacyjnych rodaków wojażach. Zapraszam! »
Blog 18-06-2015 Beata Radecka