Nowa lokalizacja Z przyjemnością informujemy, że mamy nowe biuro. Nasz nowy adres to ul. Grzybowska 80/82, 00-844 Warszawa
Prosimy dzwonić na tel. +48 22 663 53 34 oraz tel. kom. + 48 533 105 206.

Znalezione lokalizacje:

Nowość! Taneczna Kuba z lekcjami salsy

Termin: 21 listopada – 1 grudnia    Czas trwania: 12 dni
Zakwaterowanie: hotele 3 - 4*

*

Gorące rytmy, gorące tańce, gorące słońce, piękne plaże, delfiny i kolonialne miasteczka… Zielona karaibska wyspa co prawda wciąż jest skansenem komunizmu, ale pełni radości życia Kubańczycy zdają się o tym nie pamiętać, śpiewają i tańczą!

+ więcej o tym programie

Nowość! Indie Południowe – Tamil Nadu i Kerali czar

Termin: 15 - 29 października    Czas trwania: 15 dni
Zakwaterowanie: hotele 4*

*

Rejs po malowniczych rozlewiskach, wśród bujnej zieleni dżungli, gajów kokosowych i pól ryżowych, a oprócz tego bajecznie kolorowe świątynie, przejażdżka na słoniach, i herbatka madras w samym Madrasie.

+ więcej o tym programie

Mediolan: Expo 2015, Leonardo i opera w La Scali. W czerwcu dodatkowo zobaczymy Turyn i Całun Turyński!

Termin: 3 - 7 czerwca 2015, 30 września - 4 października    Czas trwania: 5 dni
Zakwaterowanie: hotel 4*

*

Mediolan to drugie miasto Italii, nazywane stolicą światowej mody. Niepozorne z zewnątrz budynki skrywają skarby: od najlepszej sceny operowej świata La Scali po coraz mniej widoczną i mniej dostępną Ostatnią Wieczerzę Leonarda Da Vinci. W tym roku od 1 maja do 31 października 2015 r mamy rzadką okazję  podziwiać światową wystawę Expo 2015! To najbardziej prestiżowe wydarzenia promocyjne świata, 140 wystawców na powierzchni ponad miliona metrów kwadratowych.  Kolejne  wystawy będę już dużo dalej:  w Kazachstanie (2017) i w Dubaju (2020).

+ więcej o tym programie

Gejzery i wulkany Islandii

Termin: 1 - 6 lipca    Czas trwania: 6 dni
Zakwaterowanie: hotele lub pensjonaty

*

Tryskające regularnie gorącą wodą gejzery, pola lawy, aktywne wulkany, ogromne lodowce, gigantyczne wodospady, a wszystko to zobaczymy na raczej niewielkiej, i słabo zaludnionej wyspie. Kąpiel w gorącej wodzie, którą uprzejmie podgrzeje nam wulkan? Czemu nie! Teraz wyspa przeżywa turystyczną hossę, latem jest obecnie jednym z najmodniejszych miejsc w Europie!

+ więcej o tym programie

Szwajcaria koleją z Ekspresem Lodowcowym

Termin: 14 - 21 lipca 2015    Czas trwania: 8 dni
Zakwaterowanie: hotele 4*

*

Szwajcaria to raj dla miłośników pięknych pejzaży i pociągów: czyściutkie, punktualne, a z oknami przesuwają się ośnieżone nawet w środku lata szczyty, szmaragdowe jeziora usiane białymi żaglami, zieloniutkie łąki wyglądające jak angielski trawnik. Zwiedzimy zamożny Zurych, ekskluzywne Sankt Moritz, klimatyczne Zermatt, leżące u stóp najsłynniejszej góry Szwajcarii, czyli kultowego Matterhornu. A na deser zabytkowa, urokliwa Lucerna, położona tuż na Jeziorem Czterech Kantonów. Przejedziemy się też obowiązkowo kultowym Ekspresem Lodowcowym!

+ więcej o tym programie

Raj Brazylii nieznanej, uroki Nordeste, Salwadoru i Rio

Termin: 2 - 15 sierpnia 2015    Czas trwania: 14 dni
Zakwaterowanie: hotele 3 - 4*

*

Odkryjemy sekrety Brazylii: białe, piaszczyste plaże Nordeste i wydmy skrywające błękitne jeziora. Obok: ciepły ocean i bujna tropikalna przyroda. Kolonialne miasta, kapiący od złota, "czarny" Salwador, i najpiękniej na świecie położone między górami a wybrzeżem, tętniące rytmem samby Rio de Janeiro.

+ więcej o tym programie

Szkocja: wrzosowiska, zamczyska, whisky i tartany

Termin: 3 - 10 września 2015    Czas trwania: 8 dni
Zakwaterowanie: pensjonaty i hotele 3*

*

Olbrzym w kraciastym kilcie ciska pniem sosny, inni rzucają młotem, dudziarze dmą z zapałem, a whisky, czyli woda życia czeka na degustację. Jedziemy na słynne Highland games! W średniowiecznych zamkach spotkamy i przodków brytyjskiej rodziny królewskiej, i duchy. Niezmierzone wrzosowiska przyciągają swą magią. W tym roku jedziemy we wrześniu, kiedy wrzosy kwitną najpiękniej.

+ więcej o tym programie

Kirgistan i Uzbekistan: dzikość na Jedwabnym Szlaku

Termin: 12 września - 25 września    Czas trwania: 14 dni
Zakwaterowanie: hotele 3*, dwa noclegi w jurtach

*

Nieskazitelna przyroda. Samarkanda, Buchara, Chiwa. Poznawanie życia koczowników. Górskie jeziora. Konie i wielbłądy. Ślady armii generała Andersa. Zapraszamy do dwóch mało znanych krajów w Azji Środkowej, by zobaczyć miejsca, do których niewiele osób z naszego kraju dociera.

+ więcej o tym programie

Gruzja i Armenia, wino i śpiew

Termin: 25 września - 4 października    Czas trwania: 10 dni
Zakwaterowanie: hotele 3 - 4*

*

Wino Kvanchkara i wino z granatu. Pierwsze zabytki chrześcijańskie i wyjątkowe krajobrazy. Wspaniała kuchnia i soczyste owoce. To wszystko a nawet więcej można spróbować i zobaczyć w Gruzji i Armenii. Zapraszamy na unikalną wyprawę, podczas której poznamy tradycję, historię i kulturę tych gościnnych narodów. Nasza wyprawa jest esencją tych dwóch krajów. Będziemy uczestniczyć w suprze gruzińskiej, odpoczniemy w łaźniach tbiliskich i postaramy się zobaczyć coś innego niż wszyscy, którzy przyjeżdżają do Gruzji i Armenii.

+ więcej o tym programie

Iran: Persja dla pasjonatów

Termin: 25 września - 11 października 2015    Czas trwania: 16 dni
Zakwaterowanie: hotele lub pensjonaty 3 - 4*

*

Podróż przez kraj malowniczych krajobrazów, wspaniałych zabytków, legend i starożytnych mitów oraz niezwykle gościnnych i uprzejmych Irańczyków, dla których gość to dar od Boga.

+ więcej o tym programie

Brazylia z Amazonią, Rio de Janeiro i Minas Gerais

Termin: 17 - 27 października 2015    Czas trwania: 11 dni
Zakwaterowanie: hotele 3 - 4*

*

Niezmierzona Amazonia, tętniące sambą Rio zawieszone między strzelistymi skałami i szerokimi plażami, a na dodatek słynące z bogactw ziemi, złota i klejnotów urokliwe Minas Gerais. Brazylia niejedno ma oblicze! Dla chętnych wypoczynek nad kryształowymi wodami i rejs szkunerem wśród tropikalnych wysepek.

+ więcej o tym programie

Peru - złoto Inków dla ciekawych

Termin: 2 - 16 listopada 2015    Czas trwania: 15 dni
Zakwaterowanie: hotele 3 - 4 *, na wyspie Amantani u mieszkańców

*

Nadbrzeżna pustynia, gdzie nigdy nie pada deszcz, potężne Andy sięgające prawie siedem kilometrów wzwyż, źródła Amazonki, najgłębszy na ziemi kanion, potężne budowle Inków i ukryte w dżungli Machu Picchu. Peru to moim zdaniem jeden z najciekawszych krajów świata. A na dodatek poznamy Indian na jeziorze Titicaca, będziemy spać jedną noc w ich domach na wyspie Amantani. Prowadzimy też projekt wsparcia lokalnej szkoły na wyspie, przekażemy pomoce oraz spotkamy się z dziećmi i nauczycielami.

+ więcej o tym programie

Gwatemala, Honduras, rafy Belize i plaża na Jukatanie

Termin: 3 - 18 listopada    Czas trwania: 16 dni
Zakwaterowanie: hotele 3 - 4*

*

Będziemy wspinać się na najwyższe piramidy Majów, zdobywać czynny wulkan i piec na nim marshmallows, a nawet ... fruwać nad dżunglą. To oczywiście tylko dla chętnych orłów. Magiczny świat zagubionych w dżungli piramid Majów poznamy nie tylko w Gwatemali, ale też w Hondurasie i południowym Meksyku. A niewielkie, słynące z raf koralowych Belize to wyjątkowe w Ameryce Środkowej państwo, gdzie ponad połowa ludności to czarnoskórzy mówiący po angielsku.

+ więcej o tym programie

Rejs po magicznych wyspach Galapagos

Termin: dowolny    Czas trwania: 4 dni
Zakwaterowanie: kajuty 2-osobowe

*

Galapagos to jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie czujemy się jak w bajce albo niezwykłym, gigantycznym zoo, pełnym zwierząt, która nie odczuwają lęku na widok człowieka.

+ więcej o tym programie

Szukaj miejsca lub rodzaju przygody:
Najbardziej podobala mi sie wyjazd do Brazylii z wycieczkami do Argentyny i Paragwaju. Pozdrawiam serdecznie »
Blog - aktualności
Zaledwie dwa lata temu podziwialiśmy zabytki Katmandu, Patanu i Bhaktapur... Nie wiemy, ile z nich przetrwało trzęsienie ziemi, ale i tak najważniejsze, żeby pomóc tym, którzy przetrwali. Parę lat temu wylądowałam w Peru kilkanaście godzin po trzęsieniu ziemi, i wiem, jak cierpią ci, którzy stracili dach nad głową, dorobek życia, a często i bliskich. Dlatego od razu zdecydowaliśmy się pomóc. »
Blog 28-04-2015 Beata Radecka
Wiernym gotravelowiczom dziękuję za piękny weekend w Zakopanem! Wspaniale spotkać się w miłym gronie, powspominać nasze podróże i planować kolejne. Liliowe dywany krokusów słały się przed nami na Kalatówkach i w Chochołowskiej, robiąc zdjęcia musieliśmy dokonywać cudów ekwilibrystyki, żeby ich nie zdeptać! »
Blog 27-04-2015 Beata Radecka
Intensywne poszukiwania trwają już od 81 lat, o czym zawiadamia dziś Google. I my tam byliśmy, i słynnego potwora szukaliśmy! A na kolejną wyprawę do Szkocji wybieramy się już we wrześniu, i przyjmujemy zapisy. Teraz poszukiwania mogą pójść nam o wiele łatwiej, bo mamy specjalny program dla koneserów whisky. Żaden potwór nie będzie nam straszny! Zapraszamy, program i szczegóły niżej: »
Blog 21-04-2015 Beata Radecka
Od 19 kwietnia do 24 czerwca mamy szansę kontemplować bardzo rzadko udostępniany oryginał Całunu Turyńskiego. Kolejne wystawienie zaplanowane jest na 2025 rok. Będziemy akurat w pobliskim Mediolanie na Boże Ciało, jedziemy więc zobaczyć Całun - mamy już rezerwację! Zobacz szczegóły i program naszego wyjazdu do Mediolanu i Turynu: »
Blog 17-04-2015 Beata Radecka
Już wróciliśmy z pełnego skuterów i smakołyków Wietnamu oraz uspokajającego uśmiechami i duchem buddyjskich medytacji Laosu. Zielono, cieplutko (nawet powyżej 30 stopni w Hue!), codziennie jak nie krewetki i kałamarnice, to pyszne ryby prosto z szumiącego nieopodal Mekongu- aż nie chciało się wracać! »
Blog 01-04-2015 Beata Radecka
Na majówkę do Madrytu zapraszam wielbicieli sztuki, tapas, win, corridy, flamenco, ale i kibiców. Atletico jest obecnie mistrzem Hiszpanii, choć długo było uboższym krewnym Realu. Ale w lutym rozgromili królewskich 4:0! »
Blog 16-02-2015 Beata Radecka