Blog

Wróciliśmy z Indonezji i wspomnienia ciągle żywe, wkrótce relacja, napiszemy tylko, że było pięknie, wesoło i bardzo ciepło. »
02.08.2017 Redakcja
Po przemierzeniu szlaku whisky, kilku degustacjach, zachwyceni zamkami i widokami przyjechaliśmy ze Szkocji. Nawet pogoda nam dopisała! Czerwiec to świetny czas, bo ciemno się robi dopiero przed północą, a rododendrony kwitną jak dzikie. »
23.06.2017 Beata Radecka
6 czerwca Monika Witkowska wyruszyła na swoją kolejna wyprawę na ośmiotysięcznik. Tym razem jej celem jest Broad Peak, znajdujący się w łańcuchu Karakorum na granicy Chin i Pakistanu. »
19.06.2017 Redakcja
W czasie naszej podróży po Chinach, już ostatnim odcinkiem Jedwabnego Szlaku od Urumczi do Xian, odwiedziliśmy niezwykłe miejsca, zachwycaliśmy się wspaniałymi krajobrazami, dziełami stworzonymi przez człowieka oraz zadziwiającymi tworami natury. Wiele z nich od dawna przyciągało poszukiwaczy przygód, łowców skarbów, rabusiów dzieł sztuki, pobudzało wyobraźnię podróżników zauroczonych legendami o zaginionych miastach i dawnych kulturach. »
12.06.2017 Redakcja
Kolejna grupa Stowarzyszenia Historyków Sztuki w trasie! Kolejny etap Jedwabnego Szlaku, tym razem trasa wiedzie przez rzadko odwiedzaną część Chin - północny zachód. Pogoda piękna, temperatura 30 stopni, przepiękne widoki na ośnieżone góry. Czekamy na dalsze wieści! »
24.05.2017 Redakcja
Tym razem we Francji, w Trzech Dolinach. Śniegu pełno, jazda świetna od rana do obiadu. Wokół ogromne morze gór, widoki na Mont Blanc, Matterhorn, i setki innych szczytów. I jeszcze grzane wino na leżaczku - żyć, nie umierać! »
10.04.2017 Beata Radecka
Tradycja? Święconka? Oczywiście w nas też wyspa! Jedno z najczęstszych podróżniczych marzeń. Niełatwych, bo daleko i drogo... Na szczęście miałam okazję być na niej wiele razy. I przy Wielkanocy życzę, żebyście mogli ją zobaczyć. A jak to na razie za trudne zadanie, to jej klimat odnaleźć w sobie... »
09.04.2017 Beata Radecka
Już kolejny raz spędzilismy 10 marcowych dni podziwiając zamarznięty Bajkał. Idealnie przezroczysty lód, skały, szczeliny robiły orgromne wrażenie. »
01.04.2017 Redakcja
30 marca w Warszawie podróżniczka Beata Radecka o styczniowej wyprawie do Nikaragui. Wdrapywanie się na wulkany, wrząca lawa i zjeżdżanie z wulkanu na desce - to niezapomniane wrazenia, a kolonialne miasta, Granada i Leon podbijają urokiem. Spotkanie będzie w Skingen Clinic , w klinice urody, którą prowadzi uczestniczka naszych wypraw, dr Katarzyna Dąbrowska. »
20.03.2017 Redakcja
Coraz częściej organizujemy wyjazdy w góry - albo narciarskie, albo trekingowe. Dlatego żeby wiedzieć więcej, co nam może realnie grozić, wzięłam udział w kursie lawinowym w Tatrach. »
19.03.2017 Beata Radecka