Promocja z okazji festiwalu El Sol - special El Sol price for Cuba and Dominicana dance trips! Z okazji festiwalu El Sol przedłużamy termin niższego progu cenowego aż do 15 listopada - zapisz się już dziś! Salsa na Kubie i bachata na Dominikanie jeszcze taniej! Lower price for Cuba and Dominicana trips till 15 November! »

Podróże z winem, czyli Go Travel &Wine

05.05.2019 Beata Radecka z zespołem

Dolina rzeki Douro, vinho verde i hiszpańskie Albarino... - Co myślisz o podróżach dla miłośników wina? - spytał mnie niedawno Tomek. Poznaliśmy się na wyprawie do Argentyny jakieś dziesięć lat temu i od tej pory mieliśmy wiele okazji, żeby skosztować regionalnych szczepów w różnych miejscach świata. Tomasz działa prężnie w zupełnie innej branży, ale ostatnio z pasji do wina zajął się organizowaniem kursów wprowadzających w ten świat. Prowadzone przez sommeliera kursy okazały się strzałem w dziesiątkę. Dlatego chcemy wspólnie zaprosić Was do podróży, gdzie oprócz poznawania zabytków, przyrody i ciekawostek będziemy degustować lokalne wina w gronie koneserów.

Więcej o: winnice · zwiedzanie
Obrazek niżej podpisany
Mieczysław Pawłowicz
Wino

Na pierwszy ogień idzie Porto i dolina rzeki Douro. Piękna widokowo podróż statkiem przez śluzę w górę rzeki i pobyt w tradycyjnej winnicy z nowym, butikowym hotelikiem to jedno z moich najlepszych wspomnień z Portugalii. Rejs po zatoce na Atlantyku do miejsc gdzie hoduje się małże i ostrygi to kolejne niezapomniane chwile i smaki. Szczególnie, że świeżutkimi owocami morza objedliśmy się jak bąki, popijając mule hiszpańskim Albarino. To brzoskwiniowe wino miewa lekki jodowy posmak, gdy sól morska osadza się na gronach w winnicach niedaleko oceanu.

Już w październiku zapraszam na powtórkę z tej ciekawej trasy, wzbogaconą o podróż na północne rubieże Portugalii na degustacje vinho verde, czyli wina zielonego. Wcale nie jest zielone, nazwa symbolizuje jego młodość i świeżość.

Szczegółowy program wyjazdu:

Kraina porto płynąca

Krótka relacja z naszego poprzedniego wyjazdu do Porto i doliny Douro:

Smakołyki w Porto. Mostów siedem, śluzy dwie i tramwajem na koniec świata

Gorąco zapraszamy, piszcie i dzwońcie!