Afryka dzika i górskie goryle

06.11.2018 Beata Radecka

Przenieś się do serca Ugandy, poznaj świat goryli, szympansów, słoni, żyraf - i to wszystko w Warszawie, 17 listopada! O swoich podróżach do jednego z najbardziej fascynujących krajów świata w sobotni listopadowy wieczór opowie doświadczona podróżniczka, Donata Jończyk. Oczywiście pokaże też zdjęcia - a robi naprawdę dobre!

Obrazek niżej podpisany
Zaproszenie na prezentację o Ugandzie
Donata JończykUgandaUgandaDonata JończykUganda

Na spotkanie „Prawdziwa Uganda - górskie goryle we mgle” zapraszamy do warszawskiej klubokawiarni Tam i z powrotem, ul. Odyńca 71. Prezentacja slajdów Donaty o godz. 19, ale możemy spotkać się wcześniej i porozmawiać. Jeśli wybieracie się na to spotkanie, dajcie proszę znać, żeby zarezerwować miejsca - to niewielki lokal i bywa tłumnie!

Pozwólcie, że przedstawię Wam Donatę Jończyk.

Donata jest graficzką, absolwentką warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, podróżniczką i wolontariuszką fundacji Window of Life. Nie rozstaje się z aparatem fotograficznym. Wraz z mężem i dwójką dzieci od ponad dwudziestu lat objeżdża świat - Europę, obie Ameryki, Azję, ale to Afryka była tą pierwszą podróżą i największą miłością. Stara się zwiedzać „bardziej”. Bardziej świadomie. Poza utartymi szlakami, aby spotykać prawdziwych ludzi, zobaczyć prawdziwe życie.

Donata mówi o Ugandzie i o sobie:

Kochamy dziką przyrodę. Do Ugandy ciągnęło nas od zawsze, bo bardzo chcieliśmy zobaczyć goryle. Ja, zupełnie przypadkowo, znalazłam tam dużo więcej. Przygotowując się do wyjazdu trafiłam w internecie na Fundację Window of Life, polsko-ugandyjską inicjatywę stworzoną po to, by pomagać najmłodszym dzieciom - porzuconym lub osieroconym. Obejrzałam reportaż o domu małego dziecka prowadzonego przez fundację w Masindi, zaimponowała mi Marta Majewska, założycielka fundacji - energią, uporem, pasją pomagania. Postanowiłam się zaangażować. Poznałam w Masindi wspaniałe kobiety, które stworzyły maluchom naprawdę przyjazny, bezpieczny i wesoły dom pełen zabawy, muzyki i nauki. Jestem przekonana, że dzięki ich pracy, przy wsparciu ludzi dobrej woli, te porzucone dzieci mają szansę na godny start.

Jako wolontariuszka opiekowałam się dziećmi w wieku 2-10 lat, mieszkałam z nimi w Masindi, odprowadzałam do szkoły, bawiłam się i uczyłam. Życie w Ugandzie to wielka lekcja pokory dla nas, Europejczyków. Doświadczenie, które bardzo we mnie zapadło i którym chętnie podzielę się z innymi.

Gorąco zachęcam wszystkich do wejścia na stronę www.window-of-life.org i do wspomagania tej wspaniałej inicjatywy.

Już w czerwcu możecie wybrać się z Donatą w niezapomnianą podróż do Ugandy. Nie ma drugiego kraju na świecie, gdzie obok goryli żyją też szympansy. Oglądanie ich na żywo w lesie to niezwykłe przeżycie. Będziecie tu podziwiać stada słoni, żyraf, hipopotamów i bawołów w parkach narodowych niczym nie ustępujących tym w Kenii czy Tanzanii.

Rezerwacje trzeba robić jak najwcześniej, koniecznie w tym roku, bo permitów do oglądania goryli jest mało i szybko się kończą.

Szczegóły i program wyjazdu tutaj >> Prawdziwa Uganda - bezkrwawe łowy na górskie goryle

Zapraszamy wraz z Donatą!

Donata Jończyk