Najlepsze wyjazdy taneczne! Salsa na Kubie 27 listopada - 10 grudnia, Sylwester w Kolumbii i słynny festiwal w Cali oraz bachata na Dominikanie 6 - 18 lutego 2020! »

Czy na Kubę warto jechać latem?

10.05.2019 Beata Radecka

Ostatnio często pytacie nas o podróże na Kubę latem. Niektórzy mogą wyjeżdżać na dłużej tylko w czasie wakacji - bo praca, czy dzieci. Dlatego w tym roku oprócz zimowych wycieczek na Karaiby przygotowaliśmy też podróż na Kubę w lipcu. Dwukrotnie byłam tam latem, podzielę się więc moimi wrażeniami.

Obrazek niżej podpisany
Beata Radecka
Hawana, stare auta czekają koło Plaza de Armas. Kuba
Chwila zadumy na hawańskim Maleconie. KubaLa Salud, czyli zdrowie. W miasteczkach czas płynie powoli... KubaCallejon de Hamel, barwne centrum kultury afrokubańskiej. KubaŚwiat małych miasteczek... KubaPanorama Hawany z Castillo del Morro. Kuba

- Latem jest gorąco, to fakt. Ale gorąco to nie pięćdziesiąt stopni, jak w Dubaju, gdzie zdarzyło mi się bawić rok temu, tylko około trzydziestu. Czyli tak jak ostatnio u nas… Czasem trochę więcej – i wtedy wszyscy Kubańczycy strasznie narzekają na upały. Gdzie się da, stawiają wentylatory, czasem z nimi paradują, jak z upolowaną zdobyczą. Mój faworyt to pan, który jechał na rowerze dzierżąc ogromny wiatrak – szkoda, że nie zdążyłam zrobić zdjęcia! Ale w sumie podróżując latem z Polski na Kubę nie odczujemy ogromnej różnicy temperatur.

- Czy latem na Kubie ciągle pada? Nie! Z moich doświadczeń wynika, że pada tylko popołudniami. Pada niekiedy codziennie, ale też nie zawsze. Czasem burze przechodzą gdzieś bokiem, i nie pada kilka dni. Tropikalne ulewy trwają godzinę – dwie. akurat jest czas na smaczny posiłek, a potem powietrze i otoczenie jest czystsze. Nie zdarzyło mi się, żeby obudzić się rano przy akompaniamencie deszczu, zawsze rano jest piękne słońce. Nie ma też takiego zjawiska jak deszczowa trzydniówka w polskim stylu.

- Latem w kubańskich miastach i miasteczkach są carnavales – czyli parady karnawałowe, fiesta, zabawa i taniec.. Dlaczego latem, a nie w karnawale? Tego akurat nie udało nie się ustalić. Niewiele mają wspólnego z religią, raczej to po prostu pokazy, występy i ogólnie rzecz biorąc zabawa na ulicach. Na dodatek 26 lipca jest święto narodowe Kuby - czyli po prostu fiestowa wielka kumulacja!

Uwaga - unikajmy podróży na Karaiby pod koniec sierpnia i we wrześniu, bo wtedy najczęściej zdarzają się huragany!

W tym roku jedziemy od 17 lipca do 1 sierpnia. To będzie kameralna grupa, i mamy jeszcze tylko kilka miejsc.

Szczegóły i program letniego wyjazdu na Kubę >>>